Dark Souls

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
На 25. Мај излегува remastered за PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch.

Мене ова уопште не ми значи, али вредно е да се спомне.

Prepare to die AGAIN, Chosen Undead.
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.284
На 25. Мај излегува remastered за PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch.

Мене ова уопште не ми значи, али вредно е да се спомне.

Prepare to die AGAIN, Chosen Undead.
Сеа ви текна, кај бевте досега, темава од гроб ја вадиш, знаеш?:cool:

А да, и така сум тука...

ДС2 > ДС3 генерално земено.

Почнав од двојката бе бате јбг, и се уште ми е на срце.
Не дека во тројката немаше прогрес, напротив, некои сегменти беа драстично подобрени што стварно изненадија (графика, а особено комбото).
Но двојата ме плени повеќе со други работи, како на пример приказна, графичкиот дизајн на областите, босовите, целото патешествие генерално и целата таа поврзаност помеѓу себе.

Можеби и кај тројката го имаше сето тоа но некако ко пластично да беше.

Како е да е, ДС фан до гроП! :icon_lol:
И неповторлив за ниедна друга игра. Шугиебам.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Ех ова од коа го бараше комјунитито, али добро во првиот слободен период ете се нафатија да го реализираат пред да го впрегнат и остатокот од дивизијата на изработка на Тенчу.
највеќе се прави ради свичот(е тоа па ќе биде скрос забегано искуство), се надевам ќе доживее комплетен графички и визуелен оверхоул, само тоа ја дели да се израмни со Bloodborne како најбоље соулсборн игри.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Едвај чекам да ме гледаат луѓе у воз како умирам :icon_lol: Иако ми е изиграна на PC, за неа платив само 5 евра, а сметам дека вреди многу повеќе пошто е една од најдобрите игри што сум ги играл, така да немам проблем со тоа да платам фул прајс за Switch верзија. Се надевам само дека ќе ја средат добро и портот ќе биде како што треба.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.284
Dark Souls 3 + ariendel dlc za 12 dolari na humble bundle
ne e ni peevce dolaro




ds1 > ds 3 > ds 2

:p

ali bitno e so koja ke pocnes, toa prvo cuvstvo e nezamenlivo...
Тројката пред двојката само поради графиката и иновациите во комбатот и другите ствари (иако кај мене со gt 630 изгледаше понеквалитетна него двојката :D)
Но делуваше и некохерентна некако за разлика од двојката...

И многу сум среќен што ќе имам можност да ја докомплетирам со кецот! :love:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
5 март 2018
Мислења
10
Поени од реакции
5
Соулџии за Bloodborne шо ке кажете??? Јес да DS си е DS али и оваа не е за фрлање .Btw многу ми е кејф за Ремастерот
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.284
Соулџии за Bloodborne шо ке кажете??? Јес да DS си е DS али и оваа не е за фрлање .Btw многу ми е кејф за Ремастерот
Не сум ја играл али од овие што ја имаат играно знам дека била подобра дури и од Соулс серијалот.

Имам изгледано неколку патешествија од јутјубери и стварно е добра. И знам дека е со повисок дификалити левел него ДС. :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10
Поени од реакции
5
Не сум ја играл али од овие што ја имаат играно знам дека била подобра дури и од Соулс серијалот.

Имам изгледано неколку патешествија од јутјубери и стварно е добра. И знам дека е со повисок дификалити левел него ДС. :)
Па добра е ја ја играв прв пат тешка е стварно ја се намачив на почетокот.Али Gothic time мн кејф прави плус има и добра приказна.За подобра незнам али на ист левел со DS може да кажам дека во некои сегменти е подобра.

Ако имаш шанса некогаш пробај ја.Ќе ти направи голем кејф.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Па добра е ја ја играв прв пат тешка е стварно ја се намачив на почетокот.Али Gothic time мн кејф прави плус има и добра приказна.За подобра незнам али на ист левел со DS може да кажам дека во некои сегменти е подобра.

Ако имаш шанса некогаш пробај ја.Ќе ти направи голем кејф.
Не е потешка(ако се иземат длцињата), така ти делува ради агресивниот и брзо темприран комбат систем што нуди повеќе акција од Соулс игрите отколку стратегија. Други сетменти што ја дистанцираат од соулсот се Готско-Викторијански сетинг, Ловкрафт инспирирани енписиња, врвен левел дизајн(само кецот може да парира до негде), подобро реализирана приказна и прогресија на светот.
Дарк Соулс е боље чисто како сувопарно rpg ради разновидноста во оружја и левелинг, али ББ има survival-horror адаптабилност вбризгана благодарејќи на гејм дизајнот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10
Поени од реакции
5
Не е потешка(ако се иземат длцињата), така ти делува ради агресивниот и брзо темприран комбат систем што нуди повеќе акција од Соулс игрите отколку стратегија. Други сетменти што ја дистанцираат од соулсот се Готско-Викторијански сетинг, Ловкрафт инспирирани енписиња, врвен левел дизајн(само кецот може да парира до негде), подобро реализирана приказна и прогресија на светот.
Дарк Соулс е боље чисто како сувопарно rpg ради разновидноста во оружја и левелинг, али ББ има survival-horror адаптабилност вбризгана благодарејќи на гејм дизајнот.

Она што фали многу во BB е неможеш да направиш различни билдови на карактерот.Пробав али тешко иде така да DS во тој сегмент е далеку подобра.Земено да може да се каже дека Дарк Соулс серијалот е подобра али како што прочитав најново е дека се спрема BB2 така да да видиме може ке излезе може и никогаш да нема.[DOUBLEPOST=1520321672][/DOUBLEPOST]
Dark Souls 3 + ariendel dlc za 12 dolari na humble bundle
ne e ni peevce dolaro




ds1 > ds 3 > ds 2

:p

ali bitno e so koja ke pocnes, toa prvo cuvstvo e nezamenlivo...

Почекај до нивни Easter комплет ке ја имаш за 35 еур на стеам.Ја ја земав за нивни Cristmas беше намалена од 85 на 35 еур.. со е баајги.Секогаш намалуваат во тие периоди.[DOUBLEPOST=1520333402][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Она што фали многу во BB е неможеш да направиш различни билдови на карактерот.Пробав али тешко иде така да DS во тој сегмент е далеку подобра.Земено да може да се каже дека Дарк Соулс серијалот е подобра али како што прочитав најново е дека се спрема BB2 така да да видиме може ке излезе може и никогаш да нема.[DOUBLEPOST=1520321672][/DOUBLEPOST]
Можеш, али да, не се браншира така ефективно како во ДС игрите, затоа кога реков дека е боље(подобро функционира) како сувопарно рпџ мислев на техничките аспекти од едно рпџ и како ги применува, а не севкупно како игра бидејќи BB е супериорна во скоро се од останатите карактеристики како оние кои ги наведов.
Мање више rpg елементите не се најпривлечното нешто кај овој серијал и тоа по што се претпознатливи бидејќи други франшизи тоа го прават подобро, туку таа криптичност на визуелно раскажување и тајт комбат, хенсе и жанровскиот назив соулсборн игри.
Не се спрема BB2 туку најверојатно според тој тизер што го прикажаа Тенчу ќе е следниот нивни проект, подзаборавено ајпи во кое фокусот е на стелт. Ете овде е можно целосно да ги баталат rpg елементите и да одат фул он стелт и акција, а и паметен потег би било со оглед дека се поретко излагаат вистински добри стелт игри, а веќе и Nioh го пополни местото на нинџарско рпџ.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10
Поени од реакции
5
Можеш, али да, не се браншира така ефективно како во ДС игрите, затоа кога реков дека е боље(подобро функционира) како сувопарно рпџ мислев на техничките аспекти од едно рпџ и како ги применува, а не севкупно како игра бидејќи BB е супериорна во скоро се од останатите карактеристики како оние кои ги наведов.
Мање више rpg елементите не се најпривлечното нешто кај овој серијал и тоа по што се претпознатливи бидејќи други франшизи тоа го прават подобро, туку таа криптичност на визуелно раскажување и тајт комбат, хенсе и жанровскиот назив соулсборн игри.
Не се спрема BB2 туку најверојатно според тој тизер што го прикажаа Тенчу ќе е следниот нивни проект, подзаборавено ајпи во кое фокусот е на стелт. Ете овде е можно целосно да ги баталат rpg елементите и да одат фул он стелт и акција, а и паметен потег би било со оглед дека се поретко излагаат вистински добри стелт игри, а веќе и Nioh го пополни местото на нинџарско рпџ.

Знам за Тенчу али и ја не верувам дека би имало ББ2 како и да е во право си нема салам стелт гејм во последниве години незнам која година беше последната Splinter cell али и таа ја расипаа после Pandora box мене лично не ми направија кејф наредните а за оваа па Metal gear да не зборам... ни С од стелт нема.Е оваа Styx е стелт ја пробав али 3.5 од 5 сум задоволен не е нешто wow..
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Знам за Тенчу али и ја не верувам дека би имало ББ2 како и да е во право си нема салам стелт гејм во последниве години незнам која година беше последната Splinter cell али и таа ја расипаа после Pandora box мене лично не ми направија кејф наредните а за оваа па Metal gear да не зборам... ни С од стелт нема.Е оваа Styx е стелт ја пробав али 3.5 од 5 сум задоволен не е нешто wow..
Се гаѓа у просек по една годишно добра, порано тоа беше позачестена појава, највеќе ете ко шо спомна со повлекувањето на Splinter Cell, а и Thief исто, но се појавија новиве Deus Ex иако двојката сумњива малце испадна, а и секако DIshonored.
За MGS петката многу грешиш, стелтот беше рок-солид таму и комбинациите безлимитни скоро, други фрки имаше таа игра, највеќе ради Конами шо го брзаа Коџима да ја заврши и испадна крајот ко шо испадна... али па врх игра.
Styx е просек споредбено со овие горе... последнава Hitman има добар стелт механизам, али па доаѓа со многу други недостатоци.
Од Тенчуво очекувам да напраат партали игра, поволен сетинг им е тоа за да ги вежбаат нивните способности.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom