Dark Souls

Дискусија во форумот 'Гејминг' започната од wot, 1 декември 2012.

 1. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.994
  Допаѓања:
  7.199
  @bleys сеа прв пат налетав на нешто наречено Dragon Rot, кое се шири и ги инфицира сите кои ги познавам со секоја наредна смрт. Нејќам да гуглам да не налетам на спољер, дали постои опасност да ми умрат NPC- ата? Друго ништо не ми кажувај.
   
 2. zee German

  zee German mpkfa

  Член од:
  12 август 2009
  Мислења:
  5.866
  Допаѓања:
  5.187
  Izlea ne umiraat samo kvestovite od nekoi npca nemojs da gi prajs i unseen aid se namalvit. Zavcera kaj genichiro mislam do 6% unseen aid stignav pola japonija ja zaraziv:(. Ti ebam igrata site potezi mu gi nauciv i edna greska skok namesto dodge ili mikiri counter i te ostavat na 10 % i te frlat od greska vo greska... Ili poso igram na tastatura i maus pa koga po greska ke se stegnit special attack namesto od attack da ojs na deflect mi idase da iskrsam sve po doma...
   
  На Solaire of Astora му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.994
  Допаѓања:
  7.199
  Мислам дека многу би ти олеснило доколку ја играш со џоистик, зашто, како што и самиот кажа, немаш простор за грешка и треба рефлексите добро да ти работат.
   
  На zee German му/ѝ се допаѓа ова.
 4. zee German

  zee German mpkfa

  Член од:
  12 август 2009
  Мислења:
  5.866
  Допаѓања:
  5.187
  Znam deka so dzoistik ke e kade kade polesno samo se mislam dali da dadam 60 evra na originalen kontroler za ps4 ili xbox ili pa da zemam od ovie poeftinive od 10-20 evra...
   
 5. bleys

  bleys

  Член од:
  5 декември 2014
  Мислења:
  311
  Допаѓања:
  307
  Точно е тоа што ти го одгворил членот, се заразуваат npc-ињата и се онеспособени за да им го комплетираш квестлајнот(и нели намалување на процентот на unseen aid), али има и начин како би го излечил rot-от, но сепак е лимитиран и пак би се повратил со повторни гинења... како и да е не можеш во еден плејтру све да оствариш и како и минатите има риплејвалју ради тоа.
  Сеа откога ја комплетирав глеам различни искази од луѓе како они стекнувале rot, и најверојатно е дека резнувањето на лице место и на чекпоинт немаат значителна разлика во зголемување на rot-от.
   
  Последно уредено: 2 април 2019
  На Solaire of Astora му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.994
  Допаѓања:
  7.199
  Секоја чест штом толку брзо си ја завршил, јас ја играм веќе десет дена по саат два и уште сум заглавен кај Lady Butterfly. Ми делува невозможно за поминување, едвај двапати имам стигнато до втората фаза. Истиот проблем го имам и со Seven Spears, а немам друг избор морам еден од овие двајца да поминам. Играва мене воопшто не ми е soulsborn like, но сепак многу ми се допаѓа, зашто ако Дарк Соулс лачи допамин, серотонин и адреналин, оваа е десет пати поинтезивно доживување после тешката победа.
   
  На wot и zee German им се допаѓа ова.
 7. zee German

  zee German mpkfa

  Член од:
  12 август 2009
  Мислења:
  5.866
  Допаѓања:
  5.187
  Јас со 50 сати плеј тајм ја поминав, на последниот бос бев 4ри дена заглавен и на раб комплетно да не ја уклучам никогаш повеќе но некој инат ме тераше и незнам како со блага тахикардија на крајот и искористени сите леченки( гроуд сидој,пелети, оризи итнт) успеав. Само незнам како да ја оценам играта, од една страна нај интензивни фајтој досега што сум сретнал во која било игра, пропратена со прејака атмосфера, повторно преубава поврзаност на местата што не е ништо ново од fromsoftwer, премногу неочекувани втори фази во бос фајтојте шо ќе те остават со отворена уста... но од друга страна кога ќе ја завршиш ми нема некако елан да почнам од ново дали new game + или скроз од ново(можеби ради презаситеност). Ми остана само еден бос и неколку мини босови(или пак другиот ендинг во кој тепаш друг бос) но не ми се доволен мотив затоа што во дарк соулс имаше премногу нови билдој со кои мојш пак да ја вртиш играта, со друго оружје, други тактики кои мојш да ги пробаш на босовите а овдека не дека го немат ама тоа е сведено на минимум.Единствено да пробаш некој друг спешл поувер ама мислам дека подобар од дабл ичимонџи не постојт:icon_lol:
   
  На Solaire of Astora му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.994
  Допаѓања:
  7.199
  Sekiro нема да ја играш по втор пат, зашто светот е монотон генерално - потсети се на Анор Лондо кое порно од дизајн е да уживаш само да шеташ и да истражуваш без да се тепаш, немаш избор на билдови, оружја, армори и слично. Бара само совршенство од играње и секој противник различна тактика и пристап. Јас сум 30 саата гејмтајм и тек вчера ја поминав пеперутката и 7те копја. Значи ја играм со максимално истражување и све, ама се ми вели дека нема по втор пат да ја играм. Добра е, ама не е тоа што јас очекував.
   
  На zee German му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: