Soccer Manager (Kajgana Champions League)

Кој му мава report на Џими????????????


  • Вкупно гласачи
    7
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.425
Поени од реакции
42.691
Да де иста тежина имаат минутите на асенсио и марсијал. На првиот конкуренција му се играчи што било кај во светот би играле прва поста апретходна, а на вториот конкуренција му се лингардовци, рашдордовци и миктријановци.
Што имаат врска минутите? За Марсијал вика дека бил резервен играч и затоа не скокнал. Судејќи по минутите и Асенсио е резервен играч. Тоа ми беше зборот.


Ако гледаме така, многу полесно е да дадеш гол/асистираш во Реал Мадрид кој има милион јаки офанзивни играчи околу тебе, отколку во Јунајтед каде и да му ја наместиш на тацна на Лингард или Микитаријан може да ја заебе. :D[DOUBLEPOST=1512305358][/DOUBLEPOST]
По таа логика и Бензема треба да е 86.
86 не, ама 94 у никој случај. xD
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Еве бе објасни ми за Верати или за Тиаго Алкантара? Што имаат направено толку освен што играат во екипи кои буквално ги доминираат домашните првенства да бидат "појаки" од Погба?
Еве бе објасни ми за Верати или за Тиаго Алкантара? Што имаат направено толку освен што играат во екипи кои буквално ги доминираат домашните првенства да бидат "појаки" од Погба?
Главни играчи во средината на екипи кои би го прелетале јунајтед во секој момент.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.425
Поени од реакции
42.691
Верати не сум го

Главни играчи во средината на екипи кои би го прелетале јунајтед во секој момент.
хахахаха што направил Верати со ПСЖ не зеабвај? Има ли изиграно една незаборавна утакмица на највисоко ниво цела кареира? Во ЛШ, ПСЖ кога и да налета на поозбилна екипа го јаде курот, а за Италија не се ни сеќавам да се покажал на голема сцена до сега. Нема веза ајде, Погба на 95че ќе оди директно нареден Декември, откако ќе земе ЛШ и СП оваа сезона. :cool::cool:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Што имаат врска минутите? За Марсијал вика дека бил резервен играч и затоа не скокнал. Судејќи по минутите и Асенсио е резервен играч. Тоа ми беше зборот.


Ако гледаме така, многу полесно е да дадеш гол/асистираш во Реал Мадрид кој има милион јаки офанзивни играчи околу тебе, отколку во Јунајтед каде и да му ја наместиш на тацна на Лингард или Микитаријан може да ја заебе. :D[DOUBLEPOST=1512305358][/DOUBLEPOST]
86 не, ама 94 у никој случај. xD
Повеќе тежина има играч за ротација во реал мадрид отколку во манчестер јунајтед. Иначе и ја мислам дека асенсио треба да биде 90. Ама ако веќе треба еден од марсијал и асенсио да бирам секогаш би го избрал вториот.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.425
Поени од реакции
42.691
Повеќе тежина има играч за ротација во реал мадрид отколку во манчестер јунајтед. Иначе и ја мислам дека асенсио треба да биде 90. Ама ако веќе треба еден од марсијал и асенсио да бирам секогаш би го избрал вториот.
:D

Не си го гледал Марсијал сезонава очигледно, неам што друго да кажам. :) Јас се кладам дека ќе биде поголем играч и од Асенсио и од Хесус. Мурињо моментално си игра некој кур-ташак со него, мислам дека му нема дадено 90 минути сезонава и овој секогаш се нервира кога ќе излезе. Како да го предизвикува нареден меч да биде уште подобар. Само да не му падне самодовербата и да го прееба.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.968
Поени од реакции
25.281
Остајте вие Погба и слични. Имаат премногу грешки. Кај што апдејтираат на секои 5-6 месеци бар се оекува подобри бројки и пореални рејтинзи да ставаат. Исто и со намалувањето на рејтинзи на одредени играчи. Треба да помине дури цела една сезона во реалноста пола да биде повреден, пола клупа да грее за да биде намален со еден број помал рејтинг, пример сеа Карлос Вела сеуште е 91 и на следниот апдејт ќе падне дури на 90ка, рејтинг кој не го заслуува во никој случај. Пароло гледам исто е 91. Хулк кој не постои веќе и може да продава финти само во Кина исто е 91. Витсел 91 рејтинг. Брахими исто 91. Ројс мораше да падне како и Геце. Еве Ламела изглеа нема да падне доколку утре не го намалат што ќе биде смешно. Керик исто го спуштиле на 90 рејтинг, а нема играно салам фудбал веќе две сезони поради повредите. Пример требало бар на 89 рејтинг да го спуштат. Јесте да секоогаш ќе има незадоволни од рејтинзите ама за тоа незадоволство да го намалат треба барем да корегираат подобро со тоа за некои играчи шо не постојат веќе да ги спуштаат во реалната состојба која што треба да бидат, а не 91 рејтинг. Кога веќе апдејтуваат само два пати годишно бар се очекува тоа подобро да го прават, особено оние кои што играат слабо веќе и кои имаат слаба минутажа за своите тимови.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
:D

Не си го гледал Марсијал сезонава очигледно, неам што друго да кажам. :) Јас се кладам дека ќе биде поголем играч и од Асенсио и од Хесус. Мурињо моментално си игра некој кур-ташак со него, мислам дека му нема дадено 90 минути сезонава и овој секогаш се нервира кога ќе излезе. Како да го предизвикува нареден меч да биде уште подобар. Само да не му падне самодовербата и да го прееба.
Само дербиња гледам од јунајтед и сега со базел пошто ја чекав кец на тикет. Освен вчера не ме имресионирал на другите утакмици. Можда грешна претстава имам еве не знам.

Патем Икарди остана 92 :mad: Без проблем можеше да си рипне на 93 мајката нивна.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.425
Поени од реакции
42.691
Само дербиња гледам од јунајтед и сега со базел пошто ја чекав кец на тикет. Освен вчера не ме имресионирал на другите утакмици. Можда грешна претстава имам еве не знам.

Патем Икарди остана 92 :mad: Без проблем можеше да си рипне на 93 мајката нивна.
Па што ќе те импресионира против Ливерпул и Челзи ли со фул дефанзива? Еве со Тотенхем влезе и ја реши. :D


Иначе да, и Икарди требаше да скокне на 93.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.561
Поени од реакции
52.356
А како си го замислувате процесот иначе? Седнуваат луѓе и ги поминуваат сите натпревари на секој играч, па одлучуваат дали да му намалат/зголемат рејтинг?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.425
Поени од реакции
42.691
А како си го замислувате процесот иначе? Седнуваат луѓе и ги поминуваат сите натпревари на секој играч, па одлучуваат дали да му намалат/зголемат рејтинг?
Не знаеме, кажи ни ти, нели волонтираше таму? :D
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Лол Погба што не му се качил рејтинг. Цела сезона лани беше ужас, оваа полусезона повреден.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
А како си го замислувате процесот иначе? Седнуваат луѓе и ги поминуваат сите натпревари на секој играч, па одлучуваат дали да му намалат/зголемат рејтинг?
Јас знам. Може да кажам?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.425
Поени од реакции
42.691
Озбилно бе, еве ти што мислиш дека прават? :D
Појма неам стварно. Компјутерски е у секој случај. :D Можда гледаат и најкупувани/најпродавани играчи на играта и слично. Не знам. :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.968
Поени од реакции
25.281
А како си го замислувате процесот иначе? Седнуваат луѓе и ги поминуваат сите натпревари на секој играч, па одлучуваат дали да му намалат/зголемат рејтинг?
Денес ти е најлесно со гугл да дојдеш до информации за секој играч и тоа за секунди ќе провериш да видиш колкава минутажа имал, колку голови и асистенции, паса, истрчано км, загубени дуели и сл. Башка правиме муабет за играчи од топ лигите, не за тие од Индонезија. Дури и да не сака човек да ги види тие податоци, ќе му излезат и по социјалните мрежи. Тоа дали седнуваат, дали стојат и како прават е небитно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom