Soccer Manager (Kajgana Champions League)

Кој му мава report на Џими????????????


  • Вкупно гласачи
    7
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Ѓаволот немал што да прави, па си ги чешал јајцата... Чемпионс немал што да прави, па отварал теми за Сокер Менаџер.


Веќе некое време @VardarVoSrceto има идеја да направиме една Драфт Лига, каде по пат на лотарија ќе направиме распоред по кој пријавените менаџери ќе ги бират играчите, така што втората рунда ќе ја почне последниот, третата ваљда пак првиот и така натака... Пошто не сум сигурен дали ќе ни дозволи лигата да отвориме ваква лига без да платиме, ги имаме нашите Кајгана модератори @Клипче, @DaniBMW и @Донев кои ќе одвојат дел од платата за да го овозможат тоа. Да не заборавиме дека тие од нас живеат и дека без нас форумов не би постоел. :D


Има и друга опција, ама за таа подоле. Прво да почнеме со пријавување, ако собереме двоцифрен број на играчи ќе биде одлично.

1. @ManUtdChampions
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Реков не играм и те молам не ме тагирај.[DOUBLEPOST=1486241788][/DOUBLEPOST]И никад нема од платата да одвојам за тебе!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Реков не играм и те молам не ме тагирај.[DOUBLEPOST=1486241788][/DOUBLEPOST]И никад нема од платата да одвојам за тебе!
Појако од ова нема, од старт си правиш екипа каква што сакаш и тука ќе се види кој колку го разбира фудбалот. :cool:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Ај некој од лап топ/пц нека ги тагне активните од другите лиги :X3:
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Чекајте бе таман станаа интересни другиве две лиги, поготово Еуропа Лига, вие нова ќе отварате :unsure: Ако има интерес би се убацил и јас, само да не биде ко МЛС лигана :icon_mrgr:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
1. ManUtdChampions
2. VardarVoSrceto
3. Клипче
4.Boce1234
5.Mad_Coko
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Чекајте бе таман станаа интересни другиве две лиги, поготово Еуропа Лига, вие нова ќе отварате :unsure: Ако има интерес би се убацил и јас, само да не биде ко МЛС лигана :icon_mrgr:
Нема трансфери во тие лиги моментално. Таман да искористиме периодот додека се првршуваат сезоните таму, за тука да си правиме екипи. :D После тука ќе играме, таму ќе има по 2 слободни недели, каде ќе менуваме играчи.. И таман ќе дојде. xD
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom