Најодвратна песна што сте ја слушнале?

Член од
25 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
0
MaRiNa`Oh напиша:
Па нормално, Громе мој ми е химна мене.
ha:pos2: .... zakon si nemat so... E mene himna da ti kazam mi e Jutro e od N.Topcagic da ti kazam... Mislam site mi se himni ama ovaa ko ke ja slusnam i togas pijam pa Majka JANA da e ...... :)
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Iskren sum, a mozhebi i kje ve zachudi : Shakira ft. Wyclef Jean - Hips don't lie..
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
najglupavi pesni...

Pa iskreno jas turbofolkot i bugarskite glupavi pesnicki ne gi zmeatm za muzika...pa zatoa da kazam so e najloso od muzikata so ja smetam za muzika...bi rekol George Mickael-Flawless,i aj Crazy Frog...pa ovde bi padnale i britney spears-do something ii 50 cent-candyshop....

:ban?: za ovie glupsoti so gi nabrojav
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
мислам дека беше од сека алексич или така некоја цицлеста турбо фолкерка што ја пее песната, синоч бла..бла.. скинула си ми гачице бла..бла.. а на тебе нешто бла..бла.. :)
 

ПојзонГрл

Оne in a Million
Член од
22 јули 2007
Мислења
264
Поени од реакции
1
Онаа на антена што ја пуштаат:
I fell in love with the DJ
I fell in love with the DJ
и тако даље и тако даље...
По шит песна од оваа.... никад.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
3
Зошто никој не ги спомена до сега Бугарските песни? Па ептен се без врска...Немаат никаков текст, спотовите немаат цел и приказна само голи жени се шетаат и ги рекламират своите силикони , фризури и шминка.
Absolutno! Tochno e taka! Samo deto BG pesnite ne sa samo tezi po planeta :smir: . Ima i hubavi no sa malko a i sa po stari. A za edno momiche da stane pop folk zvezda v BG trebvat 3 neshta: 1.Da ima golemi grudi nai ubavo silikonovi 2.Da spi s Mitio "paynera" 3.Gore-dolu da moje da pee :wink:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
најмногу ме нервира турбо фолк у автобус, метал у соседната зграда, техно кај братучед ми дома, народно новокомпонирано кај дедо ми, и не дај боже, глупавата музика на некои наши фаци по естрадава!
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
116
Поени од реакции
0
emo. emocore, pop, r`n`b , rap, hip-hop, turbo folk tehno, trance, hause,

i se osven punk i moze rok
 
M

**MEMORY**

Гостин
Crazy - Gnarls Barkley
Не можам да си објаснам како можеше таа песна да стане таков хит и да земе толку награди?!?! Кога и да ја слушнев ме фаќаше серка.:toe:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Edna so bese hit pred nekoe vreme na Antena 5...ide neso ko...if you wonna be with me....bla bla.....tan tantan tan taaaaaaarara.....bljakkkk!!
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
891
Edna so bese hit pred nekoe vreme na Antena 5...ide neso ko...if you wonna be with me....bla bla.....tan tantan tan taaaaaaarara.....bljakkkk!!
Хехе, Didier Sinclair - Feel The Wave, песната е стварно глупава ама летово кај и да отидев по кафичи нејзе ја пуштаа, па така ме потсетува на летово. Инаку претходно имам напишано најодвратни песни ама сега ќе дополнам:

Plain White T's - Hey There Delilah (песнава ми нема смисла, човеков малтене ќе заплаче уште малку, сака да пее тажна песна ама не си го бива)
50 Cent & Justin Timberlake - She Wants It (Песнава! Поготово почетокот! А и текстов! She wants it, she wants it, she wants it, and I'mma give it to her)
Lil Mama - Lip Gloss (песнава има една едноставна музичка подлога и оваа цело време рецитира ама после првите 30 секунди ти станува досадна од што толку брза, и менуваш)
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Па не знам за најодвратна ама во периодов кога ке ја слушнам Avril Lavigne - Girlfriend ми се :zapek: , не можам да ја поднесам. аааргхххгх ОДВРАТНО!


Edit:
A, да заборавив. Имаше една идеше "нисам мајстор да направим буре, ал сам мајстор да освајам цуре" исто и оваа е за shift+delete
 

Kajgana Shop

На врв Bottom