Најодвратна песна што сте ја слушнале?

Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
hahahahahahahahahaahhahaa, bozeeeeeeeee lele ovie ne se normalniii, samo kazete zasto ne vi se svigaat na vrcak pesnite, zasto ne mozete da napisete podobri neli, ccc da se ubie covek od takvi kako tebe, ama ne vredi za tebe da se ubivam, koga se gleda od 50000000000 kilometri deka ti i muzikata 1000000000 razlicni poima ste
"и си шетал сам покрај кеј на Вардар си го сретнал Ван Дам и ти кажал он тебе два три збора дечки вади сите пари да не ти праам локамера од која ќе имаш хобија до крај, ќе видиш што е пeкол пред да отидеш во рај."


Mislam deka tekstov pogore e dovolno legitimna prichina , se nadevam duri i po tvoi standardi, da go svatish chivstvoto na gadenje shto tekst na Vrchak moze da go predizvika kaj prosechniot ljubitel na muzika. Mozebi nema mnogu shto mozat da napishat neshto podobro, no siguren sum deka nema nekoj shto moze da napishe neshto polosho. :wink:
Ako ne ste ubedeni, linkot podolu, vodi do povekje od 'stihovniot expertizam' na Vrchak...
http://www.get-lyric.net/lyrics-artist/vrcak.html
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.910
Поени од реакции
23.887
И дефинитивно после толку мои постови на темава морам да си одберам фаворити а тоа воопшто не беше тешка одлука. Не бе секогаш кога ќе ги чујам песниве ми доаѓа нагон за повраќање проследено со инстинкти за демолирање и давење.

3. Mika-Love Today (плус севкупни дела) [media]http://www.youtube.com/watch?v=MsyOr71F-0w[/media]

2. Gnarls Barkley-Crazy [media]http://www.youtube.com/watch?v=bd2B6SjMh_w[/media]

И дефинитивно на место број еден човекот за кого не треба посебна најава James Blunt- You're beautiful [media]http://www.youtube.com/watch?v=fox-ja7YDSw[/media]

плус бонус трака Scissor Sisters-I don't feel like dancing [media]http://www.youtube.com/watch?v=sXZ1tygRaVw[/media]

На здравје.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Вака сега. Од македонска музика ретко излегло нешто што не е одвратно, ама на мојата листа заслужиле да се најдат следниве:

Лалевски Сотир - Нема крај

“Ајде кажи јес, симни се пред влез, за нас , за час, од тебе губам свест“ итн

Сузана Турунџиева - Кажи ми кажи

Извесен Сашо - Мојата мајка не спие

“Мојата мајка не спие, твојата слатко сонува, може ли да се сокрие, тагате, што ме убива“

Една се врткаше порано по македонскиве канали:

“Моја шема биди ти, биди кул, биди забавен“

После една антологиска македонска нумера:

“Биди вечерва мојот такси фраер бејбе“

Алпина - Малолетничке

“Оди дома малолетничке, многу млада си за љубењеее...“

Саманта - Слеп си ти

“Слеп си ти, боже стварно, слеп си ти, не е арно...“

и многу други, за кои немам време.

А, и да не ги заборавиме сите македонски песни од нашите ценети изведувачи: Врчак, Јован Јованов, Елвир, Џеват, Бексо, Ноне, Елена, и сите останати кои во своите песни ја обработуваат истата тематика: ти со неа, јас ли тебе ќе те чекам да се свестиш, одбери ја неа, а кога ќе ти дојде паметот ќе биде доцна“, а што се однесува до машките, “јас сум мафија, корлеоне, брат, риби, пички, Кристалче, бело, евра, коли, ти реков, ми рече...“, исти пенис, и двата вида се наменети за во нив да се пронаоѓаат 13 - годишњаци - пубертетлии.:toe:
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Од Македонските, песните на Врчак немаат врска, а од странските дефинитивно песните на МИКА се д шит. Кој му е филмот на чоекот никој не знае...тажно:toe:
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Beyonce ft. Shakira - Beautiful Liar
Ауу ама глупа песна
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
од јован песните
Е, ела кажи ми во лице... лицемеру ни_за_еден. :pos:

Него на темава, Верче-то и капка пот.
Sponsored by Rexona*.



*Rexona [SIZE=-1]deodorant won’t let you down, giving you the confidence to face the day's challenges.[/SIZE]
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Abe se so e turbo folk- Mak, srpsko, i bugarsko e srajne, Od stranskive( ne balkan) naj glupi pesni mi se od james blant, i nekoi od ovie smizlive amerikanski ko jojo i taka natamu srajne.
se izvinuvam za vulgarnive zborij
 
N

NightFuneral

Гостин
вака,у последно време една отроф песна ми ги пара ушните тапанчиња,а тоа е од џогани и миле китич кај шо вокалот го вади од гз.
СРЦЕ ЈЕ МОЈЕ НА БАЛКАНУУУУ
Ма НЕМОЈ БРАТЕ НА ТОМ СТРАНУУУУ....кој не ја чул песнава,јаз'к да му е
:)))
 
S

StormRage

Гостин
Ок народе... секој има свој вкус ама... Шо ви згрепил Mika i James Blunt??? Луѓево си имаат супер песни... Mika имаше најслушан хит за 2007 Relax
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Ок народе... секој има свој вкус ама... Шо ви згрепил Mika i James Blunt??? Луѓево си имаат супер песни... Mika имаше најслушан хит за 2007 Relax
Лееле, не можам да го поднесам James Blunt и некои други песни во негов стил, ја таквите песни ги викам лигушења, секако ја сум голем антитурбофолкериста и антибугарскиве песни што тераат по каблоскиве.
 
S

StormRage

Гостин
ок бе... шо музика слушаш??? и јас сум еден од антитурбофолкеристите( турбофолкот е ок... ама само 3% од времето кога го пуштаат) а исто така и антибугариста ( тие не се народ... немаат музика) ок... и според мене james Blunt е ок... иииииии Gnarls Barkley- Crazy... напротив песнава е закон!!!
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Ги има многу, ама у последно време една песна никако неможам да сварам, а за жал ја вртат у секоја втора дискотека:(
ЈК - Направи ми сина:tapp:.....................глупостииии
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Аспирина од Сека, и Живот Мој од Драгана...ауу на нерви ми идат, најникаквите песни
 

Kajgana Shop

На врв Bottom