Најодвратна песна што сте ја слушнале?

DaSiDe

Born Crazy Lived Insaine
Член од
6 март 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Најглупа ха : Епинал Епинал Епинал Епинал Епинал ЕПИНАЛ!!! Кој патувал поминал во Епинал.... и ууууухххххх ме нервират ногу песната. И краљ дискотеке уф тие две најпојке ме нервирет а после нејзе идат Бонго Бонго и некој други на кои не ми текнува во моментов
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.907
Поени од реакции
23.877
имам нов фаворит. Не ја знам песната ја пуштаат на Сити и Антена нешто во Аренби стил и женскава цело време на песната се дере ама цела песна. Гадно одвратно и потсетување меѓудругото зошто мразам Аренби.
п.с ако некој ја знае песнава нека пише.
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
51
Поени од реакции
0
Одвратни ми се сите турбо фолк и бугарски песни,ама песна од која буквално ми се има слошено е една мислам дека One love се вика и е од Massive Attack,а инаку ја обожавам таа група им бев и на концертот,ама песната е УФ!!!
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Целиот репертоар на Џејмс Блант заради прекумерена лигавост,
Целиот репертоар на Тој Типот Што Личи И Пее Ко Џејмс Блант Али Е Од Англија заради прекумерена лигавост,
Све што е турбо фолк (nuff said),
Дркаџиските песни што ги пуштаат на МТВ и таквите канали со куп црнчуги (или белчиња кои мислат дека се црнци) и текстови кои содржат (воглавно) је је је, бејби, хоуми, парти и слично.
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Рама маргарин! Идиотизам! Нешто ја снема у последно време. :) Шала на страна. У последно време од такт се вадам коа ќе ја чујам преработкана од Walk this way од Aerosmith, а пошто многу често ја пуштаат, кај и да е нервен слом ќе ме лупне (пу пу пу, не дај Боже! :)). Исто и преработката на Sweet child o' mine од G'n'R. На Антена, на Сити ги пуштаат, на секои 5 минути, ваљда ги знаете. Кретенизација. Не ми е јасно како си дозволуваат да преработат такви легендарни класики. Се изнервирав!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.512
Поени од реакции
47.775
Онаа Крејзи фрог со музиката од Аксел Фоли,Гасолина Београд од Цеца,Јорговани-Дино Мерлин .Се извинувам на сите наши поп пеачи ама не сакам ни да ги спомнам нив и нивните песни
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Мене најодвратна и најбез врска песна што сум ја слушнал ми е : Fluks - Сабалје
Текстот е едноставно без врска.нема ништо у тој текст.Еве ви линк па слушнете ја :
www.myspace.com/flukskopje
 
Член од
25 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
0
Osven sprsko za mene drugo sve e jebi vetar.... Mislam srpska muzika e nesto posebno.. Te opusta vo sekoj pogled ... A muzika najpoke so ja mrazam e punkot i metalot e*ate muzikata za drogiranje ... Neka mi prostat metalcite i punkerite ali j*biga to e moe mislenje.....
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
bullet напиша:
Osven sprsko za mene drugo sve e jebi vetar.... Mislam srpska muzika e nesto posebno.. Te opusta vo sekoj pogled ... A muzika najpoke so ja mrazam e punkot i metalot e*ate muzikata za drogiranje ... Neka mi prostat metalcite i punkerite ali j*biga to e moe mislenje.....
Конечно некој да го делит моето мислење!!!! Браво!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Marina не е веќе наркоманка ко нас :(

Најодвратна: Било која латино Р&Б песна... и српско де
 
Член од
25 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
0
MaRiNa`Oh напиша:
Конечно некој да го делит моето мислење!!!! Браво!
leeee kazi a ....... mislam nemat so da se prajt muabet za srpsko nesto...... to e sirok poim :) mnogu se nerviram koga gi gledam tie narkomanite po plazite... to -5 stepeni tie so gitarite sednati i peat nesto metal ova ona se glupiraat krsat klupi... Sacuvaj bozeee mislam premnogu gi mrazam...... ne se site takvi ama 65% od niv taka se ponasaat.... so velis ti MaRiNa?
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
bullet напиша:
leeee kazi a ....... mislam nemat so da se prajt muabet za srpsko nesto...... to e sirok poim :) mnogu se nerviram koga gi gledam tie narkomanite po plazite... to -5 stepeni tie so gitarite sednati i peat nesto metal ova ona se glupiraat krsat klupi... Sacuvaj bozeee mislam premnogu gi mrazam...... ne se site takvi ama 65% od niv taka se ponasaat.... so velis ti MaRiNa?
Па нормално, Громе мој ми е химна мене.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Зошто никој не ги спомена до сега Бугарските песни? Па ептен се без врска...Немаат никаков текст, спотовите немаат цел и приказна само голи жени се шетаат и ги рекламират своите силикони , фризури и шминка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom