Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Јас ти го кажав моето мислење, дека коефициентот на Плискова не беше реален, ниту пред мечот, ниту во живо, јас моето мислење не го базирам на тоа што се уплаќа на бетфеар и каде цел свет уплаќа пари, ти штом уплаќаш така земи најди најиграни 5 натпревари и уплати ги, пошто нели нема шанси цел свет да не е во право, еве одговори ми, дали Плискова заслужува да има исти коефициенти како и Серена Вилијамс против исти противнички?
Пак бегаш од одговорот. Смешен си. Врска немаш. Појма немаш од кладење. За грев.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Да не има некој искуство со Бетсити страната за онлине кладење? Неможам да ставам пари на сметка?
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Пак бегаш од одговорот. Смешен си. Врска немаш. Појма немаш од кладење. За грев.
Серена-Кузњецова 1.10-7.00
Плискова-Кузњецова 1.53-2.37

Серена-Штруцова 1.14-5.50
Плискова-Штруцова 1.28-3.75

Серена-Путинцева 1.04-13
Плискова-Путинцева 1.12-6.00

Ова ти се коефициенти од минатата и оваа сезона , Серена и Плискова против исти противнички на иста подлога, гледаш колкава разлика има, колку е Серена поголем фаворит од Плискова во тие мечеви
Е сега го имаш мечот против Гибс
Серена-Гибс 1.05-10
Плискова-Гибс 1.05-10
Што се деси во последните 6 месеци да Плискова го достигне нивото на Серена, па да има ист коефициент како неа против иста противничка? Што ако е број еден, што менува тоа во нејзиниот квалитет, има сменето нешто, и има донесено некоја позначајна титула? Не ми е јасно како не сфаќате дека премногу е фаворизирана Плискова од кладилниците, број еден била и голема работа, мора да е јака штом е број еден, Плискова не заслужува 1.05 против никој од топ 200, и секој таков нејзин коефициент е смешен да се одигра, ама како што реков, моментално ако имаш среќа воопшто не ти треба мозок за да бидеш добитен на тенис, што се потврдува и во твојот случај
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Серена-Кузњецова 1.10-7.00
Плискова-Кузњецова 1.53-2.37

Серена-Штруцова 1.14-5.50
Плискова-Штруцова 1.28-3.75

Серена-Путинцева 1.04-13
Плискова-Путинцева 1.12-6.00

Ова ти се коефициенти од минатата и оваа сезона , Серена и Плискова против исти противнички на иста подлога, гледаш колкава разлика има, колку е Серена поголем фаворит од Плискова во тие мечеви
Е сега го имаш мечот против Гибс
Серена-Гибс 1.05-10
Плискова-Гибс 1.05-10
Што се деси во последните 6 месеци да Плискова го достигне нивото на Серена, па да има ист коефициент како неа против иста противничка? Што ако е број еден, што менува тоа во нејзиниот квалитет, има сменето нешто, и има донесено некоја позначајна титула? Не ми е јасно како не сфаќате дека премногу е фаворизирана Плискова од кладилниците, број еден била и голема работа, мора да е јака штом е број еден, Плискова не заслужува 1.05 против никој од топ 200, и секој таков нејзин коефициент е смешен да се одигра, ама како што реков, моментално ако имаш среќа воопшто не ти треба мозок за да бидеш добитен на тенис, што се потврдува и во твојот случај
Ова ми е последен пат да комуницирам со тебе. Страшна работа колку си ти всушност глуп.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Ова ми е последен пат да комуницирам со тебе. Страшна работа колку си ти всушност глуп.
Секогаш кога на инатлив човек ќе му докажеш дека не е во право, он почнува со лични навреди, јер попрво ќе се убие него да признае дека не во право
А убаво си држеше предавања за валуе бетови и јадеше гомна после мечеви како никој од овде нема поим од кладење, како ништо од тоа што другите уплаќаат нема вредност, и на крај вадиш ваков одигран бет, кој во најмала рака е смешен и комичен, без разлика што е добитен
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Секогаш кога на инатлив човек ќе му докажеш дека не е во право, он почнува со лични навреди, јер попрво ќе се убие него да признае дека не во право
А убаво си држеше предавања за валуе бетови и јадеше гомна после мечеви како никој од овде нема поим од кладење, како ништо од тоа што другите уплаќаат нема вредност, и на крај вадиш ваков одигран бет, кој во најмала рака е смешен и комичен, без разлика што е добитен
Поо, глупак.

:facepalm:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Според мене најдобро секој да си игра сам на спортот и лигата шо си ја следи сам и да игра до 2 утакмици максимум на тикет, ако сака да е плус долгорочно.

Колку пати јас вака си викам, ќе пишам две утакмици од Италија, ама фиромското во мене ми викат "ај бе пиши ја и ливерпул - арсенал гг3+, немат шанси да не влезит" и си останвам со курот в уста на крај.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.305
Поени од реакции
1.790
Според мене најдобро секој да си игра сам на спортот и лигата шо си ја следи сам и да игра до 2 утакмици максимум на тикет, ако сака да е плус долгорочно.

Колку пати јас вака си викам, ќе пишам две утакмици од Италија, ама фиромското во мене ми викат "ај бе пиши ја и ливерпул - арсенал гг3+, немат шанси да не влезит" и си останвам со курот в уста на крај
То е најубо да си пишиш само еден спорт да си го пратиш максимално и само дабл да играш,ете јас посериозно само НБА и сега Евробаскет пишам вчера 3 од 3 бев а во ноември од 7 дена 6 пати добитен бев НБА и то еднио ден Батлер остана на граница,играјтеси спорт со поќе пари ако го следите доволно скоро сите се водат по статистика толку дал онолку дал,а најважното е следењето на утакмиците.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.142
Поени од реакции
37.317
играјтеси спорт со поќе пари ако го следите доволно скоро сите се водат по статистика толку дал онолку дал,а најважното е следењето на утакмиците.
Тоа е тоа. :toe: Ако ја пратиш играта интуицијата само доаѓа. Јас 80-85 % од фудбалските утакмици шо ги пратам се од шпанско првенство. Може да се деси во исто време да играат Јунајтед-Ливерпул јас на 2ката да одгледам цело полувреме Алавес-Вилареал. Лани 3 пати го прогнозирав цело коло онака дома на лист ги пишав и ги погодив, ниту еднаш не уплатив, а со минимална уплата од 50 денари ќе носеше нешто над 50тина иљадарки. Континуирано пратење му е мајката, однесувањето на играчите на теренот само ќе ти каже дали треба да се одигра или не. Единствено шо треба да се проверува е повредени играчи. Ако играш сингл/дабл не уплаќај одма , чекај пола саат пред утакмицата да видиш шо состав ќе извадат екипите.
 
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
Ајмо тенис зналци!
Cilic - Schwartzman pre-match 1,22 - 4,33
Резултат 1-2 по сетови Шварцман
Почеток на четврти сет квоти 2,3(чилич) - 1,61(шварцман)

-Колкави се шансите за едниот и другиот соодветно, дали треба да се игра на Чилич или на Шварцман или можеби мечот треба да се прескокне?
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
374
Поени од реакции
249
Ајмо тенис зналци!
Cilic - Schwartzman pre-match 1,22 - 4,33
Резултат 1-2 по сетови Шварцман
Почеток на четврти сет квоти 2,3(чилич) - 1,61(шварцман)

-Колкави се шансите за едниот и другиот соодветно, дали треба да се игра на Чилич или на Шварцман или можеби мечот треба да се прескокне?
Cilic добива добра квота
 

Kajgana Shop

На врв Bottom