Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Мејведер-Мекгрегор 7.5- 1.9

Што е ова 7.5 помалку? Удари? Нокдауни? Рунди?
Значи толку ми изгледа како преголем поклон квотава што дури не изгледа реално ваква граница за рунди да е...6.5..ајде до негде сфаќам..дури 5.5 очекував а немаше да се шокирам и на 4.5
Знам дека се поставувам во позциија да бидам цитирам, али гајле ми е, барем мечот ќе си го направам поинтересен.
Професионален непоразен боксер против човек што прв пат ќе се боксува во живот.
Ајде тоа настрана.... единствен начин како Мекгрегор би победил е ако во првите рунди го изненади Флојд и почне да напаѓа силно. Мекгрегор во УФЦ максимум има сили за по 10-15 минути дури и тоа му е многу...после тоа губи сила и не може да се движи...што во превод значи ако не видиме нокаут во првите 3-4 (па и пет) рунди...во следните рунди ќе гледаме преморен Мекгрегор како пробува да ги избегне силните удари на Флојд....а тоа не верувам дека би го виделе..
Во UFC има страшен физички напор нон стоп, поготово кога се легнуваат на земја, се маваат со нозе цело време со лактови и што ли не.. греота да се спореди со бокс , каде често се гледат у очи и кружат еден околу друг по цели 5-6 рунди без да се удрат... така да таа логика ти е грешна ама ептен. Друга работа е што многумина го карактеризираат мечот како ревијален, у стилот дека е само за пари и ништо повеќе, ништо чудно да си играт мачка и глушец до последна рунда па да се реши на поени...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Смешки ќе биде ако во првата рунда пие нокаут овој сељакот... Јас убеден сум дека ако све е како што треба (да не играат мачка и глушец) овој мекгрегор ќе го јаде на велико..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.908
Смешки ќе биде ако во првата рунда пие нокаут овој сељакот... Јас убеден сум дека ако све е како што треба (да не играат мачка и глушец) овој мекгрегор ќе го јаде на велико..
Сладоледџија Мумин.
 
Z

zlaki

Гостин
знаете ли некоја посигурна страница за предвидување на резултатите за фудбал?Белки така нешто погодам.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.908
Во UFC има страшен физички напор нон стоп, поготово кога се легнуваат на земја, се маваат со нозе цело време со лактови и што ли не.. греота да се спореди со бокс , каде често се гледат у очи и кружат еден околу друг по цели 5-6 рунди без да се удрат... така да таа логика ти е грешна ама ептен.
Озбилен си? :confused:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
@Stefan-kobe Зш ? Не е физички позахтевен уфц од бокс? поправиме слободно, не сум експерт, само мое скромно мислење...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Озбилен си? :confused:
Во ММА има нон стоп контакт меѓу фајтерите,се легнуваат на земја,се маваат нон стоп,зафати насекое,паѓање станвање..каде каде е физички поисцрпен и потежок спорт од регуларниот бокс..физичкиот контакт со друго лице најмногу те исцрпува ..затоа тенисот и одбојката се мајтап од спортој според мене,боза
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.476
Поени од реакции
11.176
Во ММА има нон стоп контакт меѓу фајтерите,се легнуваат на земја,се маваат нон стоп,зафати насекое,паѓање станвање..каде каде е физички поисцрпен и потежок спорт од регуларниот бокс..физичкиот контакт со друго лице најмногу те исцрпува ..затоа тенисот и одбојката се мајтап од спортој според мене,боза
Значи Роко Сифреди, Саша Греј итн кузнај колку се спремни :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.908
@Stefan-kobe Зш ? Не е физички позахтевен уфц од бокс? поправиме слободно, не сум експерт, само мое скромно мислење...
Боксот е најтешкиот спорт од сите можни спортови, на секоја можна листа е ставен како најтежок. ММА е шах во споредба со боксот, нели го виде вчера Мекгрегор дека пола од мечот како глуво куче мафташе и не знаеше кај тера. Во боксот имаш константно движење, многу рунди, едноставно без никаква дилема најтежок спорт, зборам од овие нормалните спортови, а тоа што има нови спортови ко стронгест мен и слични тоа е сосема друго.[DOUBLEPOST=1503837866][/DOUBLEPOST]
Во ММА има нон стоп контакт меѓу фајтерите,се легнуваат на земја,се маваат нон стоп,зафати насекое,паѓање станвање..каде каде е физички поисцрпен и потежок спорт од регуларниот бокс..физичкиот контакт со друго лице најмногу те исцрпува ..затоа тенисот и одбојката се мајтап од спортој според мене,боза
Џони брат, како бе може вакво нешто да напишеш? Знаеш ли колку тежок спорт е тенисот? Знаеш ли колку снага ти треба да го удриш секое топче, да се наместиш за истото? Тоа што немаш физички контакт со противникот не значи дека под дифолт е лесен спорт. Немој молим те да зборуваш вакви глупости, врска ти нема муабетот.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
Во ММА има нон стоп контакт меѓу фајтерите,се легнуваат на земја,се маваат нон стоп,зафати насекое,паѓање станвање..каде каде е физички поисцрпен и потежок спорт од регуларниот бокс..физичкиот контакт со друго лице најмногу те исцрпува ..затоа тенисот и одбојката се мајтап од спортој според мене,боза
Повели да одиме на тениски терен да пробаш да удриш некое тениско топче.
Најјак муабет, со кого и да правам муабет за тенис што никогаш не пробал да го игра, одиме на терен, цело ебано топче го промашува, а евентуално ако го погоди, тогаш го погодува со рам и оди у три лепе пичке материне.
Еден член од форумов, нема да го именувам, рече дека ќе ме победи и првото warm up топче замина преку ограда.

:pos::pos::pos:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Tutor @Џони Вајсмилер најискрено ќе ве прашам, сте биле ли некад макар да гледате бокс по нашиве државни првенства? Нема да ве прашам дали со рака сте фатиле ракавица (не рачунам кога ќе влезете у Спорт Вижн и ќе ја допрете на сталажа) пошто знам дека не сте го направиле тоа :D
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
@Peja989 Имам боксувано за зајебанције со другар во фитнес центар, немам гледано во живо профи бокс ватевар... зошто бе зошто сте убедени дека боксот е позахтевен физички спорт од UFC ? Не капирам, уфц има и бокс вклучено и триста други дисциплини он топ .. каде во бокс се видело да се легне на земја противникот и да се мава со лактови,колена у глава и слично до умирање ... него да се префрлиме у соодветна тема да не се караат модераторите :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.109
Поени од реакции
64.566
3 замавнувања посилни, и почнуваш да се задишуваш.

Во UFC граплингот е дозволен, и се одмараат на тој начин. Впрочем, и Мејведер си кажа, знаевме дека нема да може да издржи доволно рунди за да ја заврши борбата.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Боксот е најтешкиот спорт од сите можни спортови, на секоја можна листа е ставен како најтежок. ММА е шах во споредба со боксот, нели го виде вчера Мекгрегор дека пола од мечот како глуво куче мафташе и не знаеше кај тера. Во боксот имаш константно движење, многу рунди, едноставно без никаква дилема најтежок спорт, зборам од овие нормалните спортови, а тоа што има нови спортови ко стронгест мен и слични тоа е сосема друго.[DOUBLEPOST=1503837866][/DOUBLEPOST]
Џони брат, како бе може вакво нешто да напишеш? Знаеш ли колку тежок спорт е тенисот? Знаеш ли колку снага ти треба да го удриш секое топче, да се наместиш за истото? Тоа што немаш физички контакт со противникот не значи дека под дифолт е лесен спорт. Немој молим те да зборуваш вакви глупости, врска ти нема муабетот.
Не знам дали си нормален човече..Боксот бил потежок од ММА?...ти мајтап прајш?..не е нормално ова да го мислиш да го пишуваш и ..не е нормално човече не знам како е можно Боксот да е потежок од ММА..не разбирам навистина..остави го тенисот на страна бидејќи џабе ќе се докажваме ама за ова не знам дали е можно да си сериозен[DOUBLEPOST=1503840418][/DOUBLEPOST]
Повели да одиме на тениски терен да пробаш да удриш некое тениско топче.
Најјак муабет, со кого и да правам муабет за тенис што никогаш не пробал да го игра, одиме на терен, цело ебано топче го промашува, а евентуално ако го погоди, тогаш го погодува со рам и оди у три лепе пичке материне.
Еден член од форумов, нема да го именувам, рече дека ќе ме победи и првото warm up топче замина преку ограда.

:pos::pos::pos:

Смејсе колку сакаш бе брат,тенисот не е споредлив со фудбалот,кошарката,ракометот,ватерполото,боксот,рагбито,пливањето и многу други спортови со физички контакт..имам играно тенис и неможиш да ми докажиш дека е потежок од било кој овие спортови што ги набројав,неспоредливо е па што сакаш пиши.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom