Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Вежбав нозе саботата и малце се исфорсирав со тежини , ете веќе е петок и сеуште имам болки во листовите а пак треба да вежбам нозе. Некој да ми препорача нешто за да се намали болката?
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Каде е твоето прашање, одговор, заблуда или совет во врска со боди билдинг теретани?
Озбилно го стави ова овде само за да се пофалиш дека си земал „автограм“ од некој билдер?
Патем, Кевин знам како се потпишува, фејк е ова.
Пффф љубомора :mad::mad:
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
792
Поени од реакции
272
Што ќе кажете за протеинов, има ли некој искуство со него, добар ли е?
 

Attachments

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290
Дечки после 4-5 години се вратив в теретана веќе месец и нешто. Дајте ми мислење за Разор, негово дејство и дали е добар? Планирам да го земам со попуст ми иди некои 1600 ден арно ама ми кажаа во продавницата дека имаат нешто подобро и посилно а доста поефтино (1400ден) за еден месец било доволно ама не ми кажаа што. Фала ви :)
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Дечки после 4-5 години се вратив в теретана веќе месец и нешто. Дајте ми мислење за Разор, негово дејство и дали е добар? Планирам да го земам со попуст ми иди некои 1600 ден арно ама ми кажаа во продавницата дека имаат нешто подобро и посилно а доста поефтино (1400ден) за еден месец било доволно ама не ми кажаа што. Фала ви :)
па незнам што очекуваш 5 години не си бил во теретана и што сакаш за 1 месец да направиш... остај тој напредок што си имал предходно сеа како од почеток да си почнал после толку време.
Така што не бе се надевал толку на некој суплемент а и друга фармакологија, не се лажуј, само хард ворк братче само хард ворк и време
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290
па незнам што очекуваш 5 години не си бил во теретана и што сакаш за 1 месец да направиш... остај тој напредок што си имал предходно сеа како од почеток да си почнал после толку време.
Така што не бе се надевал толку на некој суплемент а и друга фармакологија, не се лажуј, само хард ворк братче само хард ворк и време
Паа неможев а имав салам резултати и бев доста посветен плус се оперирав и не смеев долго време да вежбам. Сакам да го земам разорот поради силата која наводно ја дава а искрено ми треба пособено дека одам после работа ма вежбање оти ско влезам дома толку е :). Затоа барам мислење за разорот и како тој делува :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.612
Поени од реакции
34.840
Дечки после 4-5 години се вратив в теретана веќе месец и нешто. Дајте ми мислење за Разор, негово дејство и дали е добар? Планирам да го земам со попуст ми иди некои 1600 ден арно ама ми кажаа во продавницата дека имаат нешто подобро и посилно а доста поефтино (1400ден) за еден месец било доволно ама не ми кажаа што. Фала ви :)
Ако мислиш на овој Разор јас не го ни осетив воопшто, дури и дупли дози го пиев, го имав земено од кај Гоце во Гет Реди пред 2-3 години, али попромашена инвестиција немам, а цената ја платив доста поскапо од тоа што ти го даваат тебе.
Имаше еден дечко во теретана се фалеше дека летал од Разор, или ја смениле формулата или пак на некој делува, на некој не, немам друго објаснување.
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Паа неможев а имав салам резултати и бев доста посветен плус се оперирав и не смеев долго време да вежбам. Сакам да го земам разорот поради силата која наводно ја дава а искрено ми треба пособено дека одам после работа ма вежбање оти ско влезам дома толку е :). Затоа барам мислење за разорот и како тој делува :)
витамини преку ден и кафе + бца пред тренинг

ама да ти дадам совет не се фурај чим после операција си, можеби немаш сила поради тоа што организмот не ти е оправен уште, почни пополека ако си за долги патишта со вежбање, нема кај да се брзаш, сеа разбирам некогаш тежко е да го надминеш Егото и да креваш по 5 кила тегчиња кога некогаш си кревал 25 ама тоа е, ке стигнеш таму чим си бил веке
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290
витамини преку ден и кафе + бца пред тренинг

ама да ти дадам совет не се фурај чим после операција си, можеби немаш сила поради тоа што организмот не ти е оправен уште, почни пополека ако си за долги патишта со вежбање, нема кај да се брзаш
Фала ти на советите. Лека полека се враќам се со тек на време а суплиментот шо ми хо препорачал од продавницата чоекоѕ шо бил наводно поубав од Разор е S.A.W така е викал :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290
Го зедов денес на попуст итоа голем. Некој искуство да има со истиот :)?

IMG_2350.JPG
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
31
Поени од реакции
6
Ако може еден предлог за квалитетни мултивитамини, минерали или мултивитамински минерален комплекс?
Користев еден мултивитамински минерален комплекс од Зегин, 350 денари 60 таблети точно не знам како се викаше производителот.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Ако може еден предлог за квалитетни мултивитамини, минерали или мултивитамински минерален комплекс?
Користев еден мултивитамински минерален комплекс од Зегин, 350 денари 60 таблети точно не знам како се викаше производителот.

350 денари по 1 таблета днево се пие.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.607
Поени од реакции
11.149
Како се вика на англиски тоа што се става на шипка кога се вежбаат чучњеви, да не те убива шипката на вратот/рамењата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom