UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2009
Мислења
8.625
Поени од реакции
10.339
Не бранам никој само се чудам што рипаш ко магаре па ко ќе утнеш нигде те нема. Ти можеш да донесеш заклучок по хајлајтс што си глеал од еден натпревад а при тоа појма немаш ни кој играл ни кој е прв тим ни ништо ама за барса не смее тоа се каже пошто Нејмар не играл. Јака логика имаш.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Па ајде ќе видиме наскоро кој утнал и колку небитен Нејмар ќе биди
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
И воопшто да не е во Барса, таа ќе си биде на истово ниво. Пример, комотно можеше Педро да го задржат или Санчез.
Покажуваш елементарно непознавање на фудбалот. Те молам престани да се бламираш, возрасен човек си. :smirce:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Имаше изјава Суарез пред некој ден за моментов, криво му било што ја излажал жена му дека не го гризнал Бонучи, кога оваа го прашала дали навистина го гризнал. Изгледа на сиротата не и го дава пасвордот од вифито, нема пристап до медиуми :pos:
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Ех Кајгана прогнозери бе, барем еден да ги погодеше паровите. :D
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
На Атлетико би вложил све од некретнини и бела техника на ваков сооднос.:D
Затоа и му пишав ако нуди квоти за соодветните проценти, тогаш ќе е супер, бидејќи реалните се :

Atletico M. - Leicester 78% - 22%
Dortmund - Monaco 60% - 40%
Bayern - Real M. 57% - 43%
Juventus - Barcelona 32 - 68%
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Делот за Јуве. Не постои екипа што добивала повеќе судиска помош од нив, а ти стрепиш дека ќе ги ебеле судиите. :ROFLMAO::ROFLMAO:
И во Европа ли добиваат судиска помош Јуве? :icon_lol:.Во темана за Серија А установивме дека скоро сите титули во калчото се со судии,сеа и во ЛШ ли тие двете им се со судии? :ROFLMAO:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
И во Европа ли добиваат судиска помош Јуве? :icon_lol:.Во темана за Серија А установивме дека скоро сите титули во калчото се со судии,сеа и во ЛШ ли тие двете им се со судии? :ROFLMAO:
Mногу се контрадикторни шинтерашиве па и останатите шљамови од Сериа А, демек освојувате во лига со судии а не можете да освоите ЛШ бидејќи не ви помагаат судиите.. И ондак иде оваа изјава на Цобето ...
 
H

HoT IcE

Гостин
Делот за Јуве. Не постои екипа што добивала повеќе судиска помош од нив, а ти стрепиш дека ќе ги ебеле судиите. :ROFLMAO::ROFLMAO:
За ЛШ зборам, појма немам за Јувентус како стои во Серија А со судии.
Во ЛШ Барса е една и единствена.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.060
Покажуваш елементарно непознавање на фудбалот. Те молам престани да се бламираш, возрасен човек си. :smirce:
Сега мене ми кажуваш дека се бламирам а не е бламирање со свињата? Или на третооделенци (со мозокот) им е дозволено бламирање.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.527
Поени од реакции
7.630
Имаше изјава Суарез пред некој ден за моментов, криво му било што ја излажал жена му дека не го гризнал Бонучи, кога оваа го прашала дали навистина го гризнал. Изгледа на сиротата не и го дава пасвордот од вифито, нема пристап до медиуми :pos:
Ова ќе биде прво соочување на Суарез и Киелини после Светското . :D

Во финалето на ЛШ Киелини не настапи.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Најјаки ми са заебанциеве за тоа како на Реал не му паднал Лестер. Пошто на другиве увек им се паѓаат ултра јаки екипи. Атлетико, Дортмунд, Баерн, Сити у годинете кога Реал освои са ептен слаби екипи. Треба дрим-тим од све екипете да им дадат на Реал за вие да бидете задоволни и да биде оправдано освојуењето.

Па уште навијачиве на Барса што пробуаа да бида смешни на тоа поле, тим на кој секоја втора година им паѓа велесилата Арсенал...Па ПСЖ, Шахтјор и ред други да не ги зборим.
 
P

pepito*

Гостин
Нече мочи тако, за различни работи сме се договориле испаѓа.
А, ми викаш јас фарсаш сум бил, немало да си стојам на зборот. :гомце:
Си пиша убаво тогаш дека си за кладба, не сум јас крив што не читаш како шо треба.
Не е ни првпат вака да се бламираш, пред некој ден новинарска статија со шпекулации ја објавуваше како изјава на Колина. :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom