Фан Клуб: Барселона

Член од
29 април 2015
Мислења
4.089
Поени од реакции
3.895
Сакате ли да се организираме оваа полусезона да идеме на утакмица?
Сеа гледам за 20 ноември со Малага, идење недела сабајле, враќање среда сабајле, на wizzair повратна карта е 55 евра...
Кој е за нека пише.. добродојдени се и инфомации од некој што бил :)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Сакате ли да се организираме оваа полусезона да идеме на утакмица?
Сеа гледам за 20 ноември со Малага, идење недела сабајле, враќање среда сабајле, на wizzair повратна карта е 55 евра...
Кој е за нека пише.. добродојдени се и инфомации од некој што бил :)
не знаеш дали утакмицата ќе биде Сабота или Недела( паможда и Петок има сега ЛаЛига)

тоа е најголемиот проблем за лет со wizair за Шпанија.
Картите ти се добра цена сега, ама негде околку 20дена пред одигрување на натпреварот ќе има распоред за тоа коло, т.е. кој игра Сабота кој Недела... е тогаш цените ќе се едно 200% повеќе
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Сакате ли да се организираме оваа полусезона да идеме на утакмица?
Сеа гледам за 20 ноември со Малага, идење недела сабајле, враќање среда сабајле, на wizzair повратна карта е 55 евра...
Кој е за нека пише.. добродојдени се и инфомации од некој што бил :)
Јас сум за одење на утакмица, ајде да направиме организација...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.053
Поени од реакции
36.511
На ЛШ подобро , против некој аутсајдер во групата можда ќе е поефтино. И јас сум за , ако има интерес ќе одиме.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Не можете уште сега да планирате, може да има промени во распоредот
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Па и јас сум за ЛШ, пошто ем картите со аутсајдер ќе се поевтини , ем се знае точниот датум на одигрување на утакмицата па ќе биде и полесно за организација.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
И јас би идел, ама не ми се верува дека ќе можам да земам слободни денови :(
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Догодина на европски супер куп во Скопје секако ќе ги гледаме :D
Боље да не земат годинава бе...
1. Имам некое чувство дека како што сме стабилна држава ќе се заебе нешто и нема да се организира кај нас
2. Ако се организира, борба за карти ќе биде, хаос ќе биде тоа, нема карти да најдам, жив ќе се јадам две недели после тоа :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.284
Поени од реакции
21.599
Боље да не земат годинава бе...
1. Имам некое чувство дека како што сме стабилна држава ќе се заебе нешто и нема да се организира кај нас
2. Ако се организира, борба за карти ќе биде, хаос ќе биде тоа, нема карти да најдам, жив ќе се јадам две недели после тоа :)
1. Абе ние сме нестабилни 20 години, нормално ни е тоа веќе :D
2. Не се плаши, јас ќе ти најдам карта, од штаб по 10 сигурно ќе имаме :P :D
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Денес од 20:30 играме со Самдорија, за Гампер трофеј, пренос на Спорт Клуб 1.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.053
Поени од реакции
36.511
http://www.sportklub.rs/pobuna-u-timu-brazilu-zbog-predsednika-nejmara

Јас незнам како уопште игра за Бразил , после заплената на имот вреден 40 милиони. Прво нешто што ќе направам одкога ќе го сокинам дресот е да плујнам врз него , и да ги отерам у три лепе пизде материне. Сите се против него , и соиграчи и навивачи и стручен штаб .. Ма отерај ги бе во пизду матер и дојди си во Барса да карамо Севиљу. :D
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Останува старата болка, одбраната. Од два шута два примени гола. Баш да видиме како ќе изгледа тој дел сега во недела против Севиља.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Останува старата болка, одбраната. Од два шута два примени гола. Баш да видиме како ќе изгледа тој дел сега во недела против Севиља.
Неможиш така да гледаш на работите дека одбраната е проблем,од ова перспектива нападот е проблем ..бидејќи самиот пристап и филозофија на Барселона е да постигни гол повеќе од противникот,всушност и Енрике така ја поставува самата екипа да оди на гол повеќе со висока одбрана и затоа има толку дупки назад..

Неможиш ти да очекуваш да имате одбрана како Атлетико или Јуве кога и концептот на екипата е да се постигни гол и тука се оди максимален пресинг и јуриш за напред со тоа што се цедат до коска средните играчи и бекојте и потоа за назад се уморени и дупките/просторот е неопходен.

Многу ми е чудно кај моменталната Барселона тоа што играат атмоски брз фудбал а играчите кога ќе ги гледаш си мислиш ќе умрат на теренот од исцрпеност..па затоа ова лето одеа на помладување на тимот бидејќи темпото е неиздржливо за Иниеста,Бускетс,Ракитич,Алба и Алвес претходно..како преисцрпени ми делуваат овие играчи секој натпревар и тука мораше да реагираат со свежина
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Неможиш така да гледаш на работите дека одбраната е проблем,од ова перспектива нападот е проблем ..бидејќи самиот пристап и филозофија на Барселона е да постигни гол повеќе од противникот,всушност и Енрике така ја поставува самата екипа да оди на гол повеќе со висока одбрана и затоа има толку дупки назад..
Џони, не драпај мадиња, противникот два пати ни поминува средина и ни брца два гола како од шала, не било проблем одбраната, исцедени биле на пријателскава против Самдорија...како па да не. Ова е проблем кој долго трае, и е зборен, али си трае и си трае.

Тимови како Реал, Атлетико Мадрид, итн... кога ни праат пресинг у први 15 мин се тресеме како риба на суво, не знаеш од која страна повеќе дува ветер.
При мало притискање се губат буквално, нема везе тоа со високата одбрана. Некој и кога не притиска со позиционен напад во неколку брана, се праат еден куп аматерски грешки.

И, не може нападот секогаш да ја вади одбраната, некогаш кога ќе зашкрипи нападот треба одбраната да ја донесе победата. Среќа средината со нападот се надмоќни во најголем дел па овие не делуваат толку слабо како колектив, иначе, трагедии се кога едни од напад / средина не се на потребното ниво, и тогаш доаѓа највеќе до израз колку лоши се позади, иако и рака на срце знаат некад да изненадат.

Иначе, кога се победува се заборава се тоа, не се ни приметува до толку. А, имало доста утакмици каде противникот со 20% посед ти вади нерешено а ти со 80% си дал три гола. Епа тука кој е крив ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom