Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
Ужасно почнува да ме нервира сестрата на мојот дечко со кого сме заедно во врска веќе 6 месеци...во почетокот беше мн добра комуникативна,се додека не помина подлог период и почна да лицемери и да ми прави секакви фаци...вели дека многу сум и интересна...еве некои случки што ми се имаат случено
Еден ден уште во почетокот на нашата врска бевме излени...а мојата блуза беше со мало деколте...таа веднаш почна да се засмева и заедно со нејзиниот дечко нешто се смешкаа...нејзиниот поглед се насочи кон мојата блуза и веднаш сватив за што станува збор...:toe:

Исто така еднаш додека бевме во ресторани со мојот дечко и моите другарки...таа дојде со нејзиниот дечко и некој др пар....по некое врееме почна да звони телефонот на моето момче...со непознат....и тој крена но некој затоври и така повеќе пати...а тој се чудеше кој може да биде...јподоцна јас го зедов телефонот и му кренав на тој што ѕвонеше од соседната маса дечкото на неговата сестра како се смее...а потоа и таа се придружи во смеењето...потоа тој му кажал на мојот дечко (кој беше толку нанервиран) дека ѕвонел од досада и немало што да прави....навистина нз што се случува...

И последно што ми пречи е што сестрата на моето момче сеуште живее со неговата поранешна девојка .....си пишуваат на МСН на фб....
Вака ќе и речеш.
Срц, знам јас дека растењето, допирите, забавата, потисокот на градите при борба, мегуножното триење од брати при страсната игра на младите и децата се работи кој потсвеста ги проектира па чуствува одредена љубомора спрема мене сега кога си повозрасна и потсвесно се плашиш дека ќе ти го украдам. Али немај гајле јас нема да ти го украдам, башка ако сакаш и ќе го споделам со тебе некоја вечер, шо викаш а?
И она тогаш цела засрамена ќе побегне т.е. постои и варијанта на дерење од нејзина страна! Али верувај нема да и текне да проектира љубомора спрема тебе пак, барем тоа нема да го манифестира, оти ќе и поминуваат 315 невкусни мисли низ глаата. ЉОЉ!
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Ужасно почнува да ме нервира сестрата на мојот дечко со кого сме заедно во врска веќе 6 месеци...во почетокот беше мн добра комуникативна,се додека не помина подлог период и почна да лицемери и да ми прави секакви фаци...вели дека многу сум и интересна...еве некои случки што ми се имаат случено
Еден ден уште во почетокот на нашата врска бевме излени...а мојата блуза беше со мало деколте...таа веднаш почна да се засмева и заедно со нејзиниот дечко нешто се смешкаа...нејзиниот поглед се насочи кон мојата блуза и веднаш сватив за што станува збор...:toe:

Исто така еднаш додека бевме во ресторани со мојот дечко и моите другарки...таа дојде со нејзиниот дечко и некој др пар....по некое врееме почна да звони телефонот на моето момче...со непознат....и тој крена но некој затоври и така повеќе пати...а тој се чудеше кој може да биде...јподоцна јас го зедов телефонот и му кренав на тој што ѕвонеше од соседната маса дечкото на неговата сестра како се смее...а потоа и таа се придружи во смеењето...потоа тој му кажал на мојот дечко (кој беше толку нанервиран) дека ѕвонел од досада и немало што да прави....навистина нз што се случува...

И последно што ми пречи е што сестрата на моето момче сеуште живее со неговата поранешна девојка .....си пишуваат на МСН на фб....
Не прави го тоа што не сакаш да ти го прават,т.е кога ке се сретнете пак,смеј и се ти у фаца,меркај ја со поглед и кикоти се гледајки ја директно во очи,покажи и дека не е повеке од тебе...или сето ова направи го со некоја другарка .Штом те закача и ти исто и врати:tv:
 

Lord Macedon

Етнички жител на Кајгана
Член од
12 септември 2008
Мислења
135
Поени од реакции
21
se zapoznav so edna za nova godina.se zalubivme na prv pogled.se se4ese za mene,ama retko se gledavme kontaktiravme preku tel.zimata se gledavme retko a i ne se fativme zaradi nejzinite licemerni drugarki.sega e prva,u4i vo moeto mesto.kone4no po 10 meseca,me izbegnuvase sega e se do mene ama strav i e za drugarkite.nekoi vikat me lae ova ona...help!!! nz so da pravam vekeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
se zapoznav so edna za nova godina.se zalubivme na prv pogled.se se4ese za mene,ama retko se gledavme kontaktiravme preku tel.zimata se gledavme retko a i ne se fativme zaradi nejzinite licemerni drugarki.sega e prva,u4i vo moeto mesto.kone4no po 10 meseca,me izbegnuvase sega e se do mene ama strav i e za drugarkite.nekoi vikat me lae ova ona...help!!! nz so da pravam vekeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Кажи и` што чувствуваш за неа, вклучувајќи го и она што го мислиш за нејзините другарки, т.е. дека не сакаш да ви се мешаат во потенцијалната врска.

Ако ги одбере нив - барем си пробал.

Ако те одбере тебе - ќе најде начин да ги реши нив.

Па, со среќа :helou:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
se zapoznav so edna za nova godina.se zalubivme na prv pogled.se se4ese za mene,ama retko se gledavme kontaktiravme preku tel.zimata se gledavme retko a i ne se fativme zaradi nejzinite licemerni drugarki.sega e prva,u4i vo moeto mesto.kone4no po 10 meseca,me izbegnuvase sega e se do mene ama strav i e za drugarkite.nekoi vikat me lae ova ona...help!!! nz so da pravam vekeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Женската не ме сака,што да направам?
Што е работава со младинава наша? Ги замислувам како монголоидни дечиња преку постовиве... Дарк Лавер - зборот е незнам, не е нз.

Мој совет до вас двајца, прочитајте ги барем лектирите кои ви се задолжителни, таму све ви е објаснето. :uvo:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
se zapoznav so edna za nova godina.se zalubivme na prv pogled.se se4ese za mene,ama retko se gledavme kontaktiravme preku tel.zimata se gledavme retko a i ne se fativme zaradi nejzinite licemerni drugarki.sega e prva,u4i vo moeto mesto.kone4no po 10 meseca,me izbegnuvase sega e se do mene ama strav i e za drugarkite.nekoi vikat me lae ova ona...help!!! nz so da pravam vekeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
ох леле добро нели сте уште мали за вакви работи???
али ај не сум ја таа што треба да ви суди...
многу знаат другарките да влијаат врз нејзината психа посебно сега кога е уште дете и не размислува како што треба...ако стварно те сака и сака да биде со тебе тогаш ќе оди против другарките, а ако ги слуша нив не и значиш доволно.
ако и се вистински другарки ќе ја почитуваат нејзината одлука...
и дај олади не е ни прва ни последна сака сака нејќе нека нејќе....
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Што е работава со младинава наша? Ги замислувам како монголоидни дечиња преку постовиве... Дарк Лавер - зборот е незнам, не е нз.

Мој совет до вас двајца, прочитајте ги барем лектирите кои ви се задолжителни, таму све ви е објаснето. :uvo:
Добро,па ти не си бил дете...тинејџер...???
Или од бебе порасна во голем и возрасен?
Секој има такви мали и смешни дилеми.
Само кога ке се напишат овде изгледаат глупаво:jaj:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Добро,па ти не си бил дете...тинејџер...???
Или од бебе порасна во голем и возрасен?
Секој има такви мали и смешни дилеми.
Само кога ке се напишат овде изгледаат глупаво:jaj:
Не се работи за “проблемот“ кој го изнесуваат. За начинот на кој го прават тоа. Не ми пречи тоа што имаат секс на 12 години (океј, малку ми лудо, ама нивни проблем), не ми пречи ништо уствари, само констатирам дека личат на морони, а се надевам не се.

Можеби и во мое време делувавме слично на повозрасните, само што сега идиотизмот на раните тинејџери ми е многу лесно достапен, а интернет комуникацијата очигледно знае страшно да го потенцира тоа.
Чоече глеј ги - не би им дал ни вода од чешма да донесат, ќе ми донесат солна киселина гарант...
 

Lord Macedon

Етнички жител на Кајгана
Член од
12 септември 2008
Мислења
135
Поени од реакции
21
ok ok ok .... ne i e prv pat taka da mi pravi na pr ne te sakam posle ke mi pla4e pa posle ke vike ke idam so drug pa nema da ide pa pa ke mi se javuva pa pa ke pla4i,toa taka 4 pati mi go napravi.snosti i se javuvam i vika ne.jas vikam ok.i mi pisa te sakam nemozam so tebe.posle vika ke idam za tamu i tamu i nema da me najdes veke.i jas nis ne i pisav,se muvav so druga od moeto mesto.ona nemoze da manipulira so mene i da si igra majtap zaradi drugarkite.ako me saka ke me saka :tapp: mislam nema smisla da me :jaj: kolku i da ja sakam.neka si najde drug da zafrkava.pozz,mislam deka dobro napraviv

dosta i bea 10 meseca igra so mene
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
ok ok ok .... ne i e prv pat taka da mi pravi na pr ne te sakam posle ke mi pla4e pa posle ke vike ke idam so drug pa nema da ide pa pa ke mi se javuva pa pa ke pla4i,toa taka 4 pati mi go napravi.snosti i se javuvam i vika ne.jas vikam ok.i mi pisa te sakam nemozam so tebe.posle vika ke idam za tamu i tamu i nema da me najdes veke.i jas nis ne i pisav,se muvav so druga od moeto mesto.ona nemoze da manipulira so mene i da si igra majtap zaradi drugarkite.ako me saka ke me saka :tapp: mislam nema smisla da me :jaj: kolku i da ja sakam.neka si najde drug da zafrkava.pozz,mislam deka dobro napraviv

dosta i bea 10 meseca igra so mene
Леле сине се изгубив во постов :toe: па,па,она вика,ти викаш,она слуша,ти муваш :toe: ако девојчево незнае што сака така однесувај се и ти...не се замарај,ете вчера си смувал нешто,браво и живеј го животот,немој со тоа ме сака не ме сака,тоа нешто покасно доаѓа :smir:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Вака...
...сум во врска со едно прекрасно дејче 4 ипол месеци.
Одличен ни е сексот... но пак само тоа е одлично.
Ја не сум чуек за врске... за обврске. Свеедно.

Не моем скоро секој ден да се гледаме... да одиме заедно. Па да ме викне па да идем со неа.

Едноставно го сакам само сексот со неа. И ме убија тоа што сум и у врска со неа... што сум обврзан некако.

Па што да праем... да и каем дека сум со неа само заради сексот? да и каем дека тоа што смо у врска ме убија... и ако сака само да останемо на секс?
или пак што!?

помош!!!:nesum:
 
Член од
7 март 2009
Мислења
247
Поени од реакции
32
[zEUs];2933410 напиша:
Вака...
...сум во врска со едно прекрасно дејче 4 ипол месеци.
Одличен ни е сексот... но пак само тоа е одлично.
Ја не сум чуек за врске... за обврске. Свеедно.

Не моем скоро секој ден да се гледаме... да одиме заедно. Па да ме викне па да идем со неа.

Едноставно го сакам само сексот со неа. И ме убија тоа што сум и у врска со неа... што сум обврзан некако.

Па што да праем... да и каем дека сум со неа само заради сексот? да и каем дека тоа што смо у врска ме убија... и ако сака само да останемо на секс?
или пак што!?

помош!!!:nesum:

хахахаха ти луд си бе?? Ако девојчето е како повекето девојчиња, ке ти ја влепи една и ке ти рече да се изгубиш одма. Ова може да го кажеш само ако мислиш дека и она сака да останете само на секс.

А иначе најдобро е да и кажеш да се гледате поретко затоа што ти ``треба повеке простор за себе`` или ке кажеш некоја друга тапа реплика. 2-3 пати неделно да се гледате и не е толку тешко.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
[zEUs];2933410 напиша:
Вака...
...сум во врска со едно прекрасно дејче 4 ипол месеци.
Одличен ни е сексот... но пак само тоа е одлично.
Ја не сум чуек за врске... за обврске. Свеедно.

Не моем скоро секој ден да се гледаме... да одиме заедно. Па да ме викне па да идем со неа.

Едноставно го сакам само сексот со неа. И ме убија тоа што сум и у врска со неа... што сум обврзан некако.

Па што да праем... да и каем дека сум со неа само заради сексот? да и каем дека тоа што смо у врска ме убија... и ако сака само да останемо на секс?
или пак што!?

помош!!!:nesum:


Ај вака..на пример да бев у кожата на девојка ти и да ми кажеше `еј ,ти си прекрасно девојче со кое идам 4 месеци ама знаеш што,само сексот ме поврзува со тебе се друго ми е мачење.Сакаш ли да останеме само на тоа зошто нејќам обврски?` има две опции,ако сум многу емотивна ќе се расплачам и после тоа ќе се отрујам со апчиња а другата варијанта е да бидам мртва ладна ама потајно да спремам убиство.:uvo:

Значи едноставно раскини и на убав начин затоа што викаш дека е прекрасно девојче,не заслужува таква искреност:kesa:Сексот можеш да го имаш и со некоја друга што ќе ја сакаш и што ќе уживаш со неа.Верувај ми водењето љубов ќе ти биде многу пати поубаво од тоа сега што го имаш...и така...уфффф мееееен!!!:uvo:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
[zEUs];2933410 напиша:
Вака...
...сум во врска со едно прекрасно дејче 4 ипол месеци.
Одличен ни е сексот... но пак само тоа е одлично.
Ја не сум чуек за врске... за обврске. Свеедно.

Не моем скоро секој ден да се гледаме... да одиме заедно. Па да ме викне па да идем со неа.

Едноставно го сакам само сексот со неа. И ме убија тоа што сум и у врска со неа... што сум обврзан некако.

Па што да праем... да и каем дека сум со неа само заради сексот? да и каем дека тоа што смо у врска ме убија... и ако сака само да останемо на секс?
или пак што!?

помош!!!:nesum:
Кажи и...само глеј да не останеш и без секс...И ако стватно си тип кој не е за врске и обврске, не бој се, има решење...секогаш можеш-да ПЛАТИШ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom