Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Мислам дека девојката била повредена и не сака да се приврзе кон тебе и повторно да го доживее тоа.
Очигледно е дека те сака но дека и не сака тоа да ти го искаже во потполна смисла зашто се плаши да не се приврзе премногу кон тебе и да не те изгуби потоа. Мислам дека немала порано среќа во љубовта, разочарана е и не сака да ја почуствува повторно таа тага и болка.
Може и грешам ама тоа е прво што ми доаѓа на памет.

Или едноставно таа не е девојка за долга врска и не е зрела за тој чекор.

Веројатно треба да и докажеш дека не си како некои нејзини момци од минатото ако тоа е причината за ваквото нејзино однесување. Дека последно нешто на памет што ти паѓа е друга девојка. А може ако имаш богато минато мисли дека ќе продолжиш така да се однесуваш:) А и малку идете, 4 месеци се само првите почетни и најтешки месеци, има уште време за да се запознаете добро.
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Мислам дека девојката била повредена и не сака да се приврзе кон тебе и повторно да го доживее тоа.
Очигледно е дека те сака но дека и не сака тоа да ти го искаже во потполна смисла зашто се плаши да не се приврзе премногу кон тебе и да не те изгуби потоа. Мислам дека немала порано среќа во љубовта, разочарана е и не сака да ја почуствува повторно таа тага и болка.
Може и грешам ама тоа е прво што ми доаѓа на памет.

Или едноставно таа не е девојка за долга врска и не е зрела за тој чекор.

Веројатно треба да и докажеш дека не си како некои нејзини момци од минатото ако тоа е причината за ваквото нејзино однесување. Дека последно нешто на памет што ти паѓа е друга девојка. А може ако имаш богато минато мисли дека ќе продолжиш така да се однесуваш:) А и малку идете, 4 месеци се само првите почетни и најтешки месеци, има уште време за да се запознаете добро.

Се знаеме 4ри години, блиски сме, таа имаше доверба во мене и пред да бидиме заедно. Таа ретко кога верува некому. Ја бев спремен да ја примам таа верба и се разбира штом сум спремен значи и дека никад не би направил нешто што би ја повредила таа верба.


Тоа за да и докажам дека не сум таков тип, како што ги имала претходно и имам кажано и докажано со дела (ако и тоа е потребно, доволно е тоа погоре, нели?). Не е баш нај нај да и` повторувам некои работи по х пати...нели? Не те разбрав баш, што мислеше со тоа А може ако имаш богато минато мисли дека ќе продолжиш така да се однесуваш:). Дека ќе продолжам да бидам наклонет привремено или балансиран, и со неа?....
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
116
Поени од реакции
0
A zosto ne probas da i dokazes deka ti znaci so nekoj ubav gest..:smir:
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
dajte pomognete nemozam devojka da si fatam :(:( ke mi pominat godinite :(. davajte pomos
devojki aj vie kazete kako da ve zavedam primeri

 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
1
dajte pomognete nemozam devojka da si fatam :(:( ke mi pominat godinite :(. davajte pomos
devojki aj vie kazete kako da ve zavedam primeri

aman be do tuka li e.ednostavno obidi se da bides iskren i svoj a ne da glumis nekoj maco tip.izleguvaj pocesto zapoznavaj novi drustva siri poznanstva so poveke zeni i samo po sebe ke si dojde.so sreka
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
aman be do tuka li e.ednostavno obidi se da bides iskren i svoj a ne da glumis nekoj maco tip.izleguvaj pocesto zapoznavaj novi drustva siri poznanstva so poveke zeni i samo po sebe ke si dojde.so sreka
ne e do toa problemot. zapoznavam, se druzam, ama povekje kako drugar sum so niv. sum imal slucaevi koga mi se dopagjala nekoja ama na kraj kako drugar me zasakala. neznam kako da napravam da bide nesto povekje
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ахам мислев помал си затоа прашав
Веројатно премногу пријателски се поставуваш кон девојките кои ти се допаѓаат. Биди малку директен и конкретен. Ако некоја ти се допаѓа кажи го тоа на некој начин. Веројатно си и посрамежлив не мора веднаш директно ако ти е срам да и кажеш но покани ја искочете, дружете се но мора да направиш разлика помеѓу другарско однесување и додворување.
Со тоа што ако некоја ти се допаѓа не се прави дека си и најдобар пријател. Ја посакуваш неа како девојка не како пријателка па не мора да се претставуваш премногу фин културен и другарски натсроен. Кажи и што чуствуваш.
И гледај да запознаеш нови девојки не искачај постојано на едни исти места со другари и девојки кои цел живот ги знаеш.
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
abe da malce sum sramezliv. a moze li nekoj sovet na primer so kako da se napravi koga ke se izleze. zasto tuka mi e najgolemiot problem. mozebi i zatoa taka se postavuvam sprema niv
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
aman be do tuka li e.ednostavno obidi se da bides iskren i svoj a ne da glumis nekoj maco tip.izleguvaj pocesto zapoznavaj novi drustva siri poznanstva so poveke zeni i samo po sebe ke si dojde.so sreka
Не ти поминуваат немај гајле ке дојде и тоа на ред, а проблемот што неможеш да фатиш девојка ,....или многу бираш, или си срамежлив, затворен...не си наишол на некоја која ке ти го заврти паметот?
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
sum naisol kako ne ali pak istiot probelm kako da postapam
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
sum naisol kako ne ali pak istiot probelm kako da postapam
Човек...опушти се бре!
Од шо си напнат, затоа не може да си фатиш девојка. Штом имаш женско друштво, шо се секираш толку, запознавај ги, нека те запознаваат со нивни другарки, колешки и сл.
Дури и можеш на заебанција во женско друштво да мавнеш тема дека не знаеш да се пушташ.:)
Ама сето тоа да биде на смеа, па да видиш како ќе те бомбардираат со совети...:)
Опушти се и терај на заебанција.:helou:
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Iskreno ne sum napnat najopusteno se si teram samo se si mislam ne mozam da go napravam kako sto treba. Mi treba nekoe sovetce ova ona. Nekako hrabrost taka dobivam :P. Zatoa i pobarav malce pomos od vas.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom