Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Веке подолго време (2-3 месеци) сум во криза во врската. Не сме се ни карале ни лутеле - НИШНО ама не ни оди... А сакаме и двајцата да ја спасиме врската - да останеме заедно. 2 год сум во врска и не сакам туку така за ништо да раскинам со девојка ми. Што е проблемот не знам. Имате ли некои совети да ми дадете, да променаме нешто? изглед, однесување...:nesum: многу ми е мака...
После 1 месец откако ми беше врската во криза, сакам на сите да им се заблагодарам што имаа време за мене, што ми дадоа совет...
Инаку сега се е супер, одиме напред... :back:
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
sega se registrirav neznam bas kako odi ova ama ce probam da postavam edno prasanje pa mozi nekoj ce mi odgovori:)imav decko koj zamina vo crna gora da raboti 4meseci.go cekav da se vrati i koga si dojde prekinavme bez nikakvo objasnuvanje od negova strana.ne saka ni da mi kaze zosto:(sovet?da baram odgovor ili da go teram u pm:)
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
sega se registrirav neznam bas kako odi ova ama ce probam da postavam edno prasanje pa mozi nekoj ce mi odgovori:)imav decko koj zamina vo crna gora da raboti 4meseci.go cekav da se vrati i koga si dojde prekinavme bez nikakvo objasnuvanje od negova strana.ne saka ni da mi kaze zosto:(sovet?da baram odgovor ili da go teram u pm:)
фатил друга...според мене ако има нешто друго ке ти каже,,,совет отерај го во пм:salut:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
sega se registrirav neznam bas kako odi ova ama ce probam da postavam edno prasanje pa mozi nekoj ce mi odgovori:)imav decko koj zamina vo crna gora da raboti 4meseci.go cekav da se vrati i koga si dojde prekinavme bez nikakvo objasnuvanje od negova strana.ne saka ni da mi kaze zosto:(sovet?da baram odgovor ili da go teram u pm:)


Си нашол црногорка изгледа, или па сака нов почеток со друга, како и да е продолжи си понатака(знам дека е тешко), само не му оддавај значење дека ти е мака без непотребни сцени, молчењето некогаш и главата горе боли повеќе и од стап! Значи ако треба плачи дома под јастук и грицкај нокти, ама пред него топ да си, ќе го снеможиш, мрзат луѓето кога гледаат дека некој си вика I dont give a damn! и ужасно ги здоболува:smir:
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
i da fatil druga barem da kazese jas da ne go fativ za vrat da bidi so mene.edno znam se se vrti nekogas i nego ce mu se sluci vaka i nema da znae sto go snaslo:)da ne se navredat ama momentalno gi mrazam site mazi na svetov
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Лидија ти мирна беше додека го немаше?
(пред себе си одговори си)
Ако е потврдно,барај друг,главата горе и у поход.
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
ne mi e polesno ama sepak fala za mislenjata.definitivno ce moram da si najdam nekoj drug sto poveke ce me ceni:(
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
sega se registrirav neznam bas kako odi ova ama ce probam da postavam edno prasanje pa mozi nekoj ce mi odgovori:)imav decko koj zamina vo crna gora da raboti 4meseci.go cekav da se vrati i koga si dojde prekinavme bez nikakvo objasnuvanje od negova strana.ne saka ni da mi kaze zosto:(sovet?da baram odgovor ili da go teram u pm:)
а колку време одевте предтоа,како ви беше врската предтоа може мал
це подетално,за да можеме подобар совет да дадеме
иначе мое мислење е дека не му е чист газот затоа неможе да се соочи со тебе,а тој што неможе да се соочи со своите срања е дебил и изгубен,му треба да порасне,само отерај го кога ќе го видиш
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
odevme 7meseci i bese dobro ama vrska kako vrska sekade ima problemcinja ama vo globala bese ok.posle 3meseci pocnavme da ziveeme zaedno sto bese dobro za da se zapoznaeeme podobro no loso sto si stanuvas mnogu poblizok i potesko e da zaboravis:(ama toa e toa moralo taka da bide:(
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
odevme 7meseci i bese dobro ama vrska kako vrska sekade ima problemcinja ama vo globala bese ok.posle 3meseci pocnavme da ziveeme zaedno sto bese dobro za da se zapoznaeeme podobro no loso sto si stanuvas mnogu poblizok i potesko e da zaboravis:(ama toa e toa moralo taka da bide:(
мора да се соочиш со него и да си истуриш се од себе,може ќе го заборавиш но никогаш нема да престане да те копка ако не си олесниш ти на себе
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
jas sakam da razgovaram ama toj nesaka.i da se slusnam so nego razgovorot zavrsuva so toa deka ce se vidime sto nikako da se sluci.inaku bideki sme vo isto drustvo izleguvame zaedno i se gledame ama razgovor na taa tema nema:(postoi li moznost da se isplasil od brzinata na odvivanjeto na rabotite ili?stvarno neznam sto da mislam.ama si velam deka sto e moe ke si dojde ako bil moj ce bidi so mene ako ne .....ce si poplacam malku i mozebi ce mi pomini:(
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
jas sakam da razgovaram ama toj nesaka.i da se slusnam so nego razgovorot zavrsuva so toa deka ce se vidime sto nikako da se sluci.inaku bideki sme vo isto drustvo izleguvame zaedno i se gledame ama razgovor na taa tema nema:(postoi li moznost da se isplasil od brzinata na odvivanjeto na rabotite ili?stvarno neznam sto da mislam.ama si velam deka sto e moe ke si dojde ako bil moj ce bidi so mene ako ne .....ce si poplacam malku i mozebi ce mi pomini:(
што и да било требало да ти каже,не постои никакво оправдување за некој да ти раскине и да не ти каже зашто,можел бар да ти каже ок девојче више не те сакам готово,и нема тука што али вака намерно да те мачи не е фер
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
i jas mislam taka fala na utehata:)ama sepak sekoj nekade na planetava ima svoja polovina samo treba da ja najdi a jas po se izgleda seuste ne sum ja nasla t.e.toj ne bil mojata polovina:(vo sekoj slucaj dobro e od nekogo da slusnis mislenje sto se poklopuva so tvoeto.fala na podrskata:):helou:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Време дојде и ја да побарам совет. Баш незнам како што работиве да ги резонирам, пошто имам многу мисли во моментов.

Идам со женска веќе 4ри месеци. Сум имал женски, со сите сум одел онака ради one-night-stand или појќе. Сум бил во некои "врски", али сум бил балансиран, сум бил наклонет привремено. Не се заљубил во некоја, поради што сум бил во оваа што сега сум во врска. Проблемот е што, типкава ме сака, ми верува, има максимална доверба во мене, вечерва ми вика дека неможела да ме направи среќен, од другава страна (мојава) ја "барам" во секое нешто да се почуствувам среќен и ми успева, понекогаш кога и кажувам за тоа. Ја мислам дека таа треба да најде начин за да увиди свесно дека ме прави среќен. Од муабетот со неа сфатив дека тоа е нејзиниот проблем. Ми вика дека и треба доооооолго време, за да ги искуси нештата и да дојде на тоа-моето-ниво, покрај што тоа ја пробував да и укажам некои работи. И ми додаде дека ја само ќе си го изгубам времето, и дека ќе сме оделе ради-реда и таа не би се чуствувала угодно ако ја сам барам комфорт во сето тоа кога таа не би била свесна дека тоа е тоа. Ми кажа дека е свесна дека ако тоа е така, таа ќе ме изгуби (од фактот дека ќе и треба многу време за да искуси). Јас и викам дека тоа време за да искуси, може да го искуси тоа ако биде со мене и да не ме испушти од раце, што значи да не почнам да ја барам среќата другде (хах). Би постоел друг начин? Таа е таква што ги бара работите од кога ќе ги снема.

Помош?

Незнам дали баш најдобро ви доловив, прашај те што сум пропуштил ќе ви објаснам.:jaj::jaj::jaj::nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom