Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..епа сеа ако нон-стоп на моб. си ја тражел..све со тебе излегувала...можда и станало досадно од тебе ..зашто обично кога се нон-стоп заедно им се здосадуа на двајцата (или барем на еден од нив)...ама штом рекла пауза...хмм па можда те онерасположуа све ова..ама да ..тоа ти е фаза пред раскинуање..хих..ама од каде да знаеш..можда па поинаку ќе излезе...:toe:

...година и осум месеца!! да мн се....ама као шо ти рекоа..има у некои кои и по една деценија ида па раскинуаа...:vozbud:...ќе најдеш нова:pipi:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Rabotata e vo toa sto taa mi rece deka ja sum ja gusil no potoa mi rece a taa vo posledno vreme kako da se odalecuva od mene i nejzinata majka a rabotata e vo toa sto taa saka so svoite drugarki da izleguva... sakam mislenje i ke vi zablagodaram pak

Ова ми дава до знаење дека ти постојано ја гнавиш за да излегувате секоја вечер. Остави ја да диши малце. Дај и простор и време за да излегува со други и да прави други работи. Затоа и можеби бара пауза.
 
V

Viktoranius

Гостин
Те терала да ставите на пауза?

Овде нема ни љубов ни бутур... Си ја брка работата. Веројатно има друг, па сака да се обиде со него. А ако не ѝ успее, да ти се врати (тоа значи „пауза“).

Веднаш почни да бараш други девојки. Немој ни секунда да оставиш. Ако таа ти се врати, види дали ти било поубаво со неа или со другите девојки. Така и ти ќе имаш избор, не само таа.
da ama luge i nejzinata majka i veli sega za sega taa na majkata i rekla deka saka da bide sama potoa ke vidime a na toa sto ke kazete?
Абе одкога почнавте и мајки да мешате во врските ? :pos:

Иначе се согласувам со горе цитираниот член. Сигурно има некој кај кого ќе проба да го освои, па ако не и успее ќе сака да се врати кај тебе.
Ама ти биди попаметен, прифати на паузата, и барај си некоја што вистински ја заслужува твојата љубов. Па кога ќе се врати пичето расплачана од кај другиот, и ти стави и корпа и нек иде у пм. Ме нервират такви разлигавени татини ќерки.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Jas imam problem a sakam vas odgovor...Raskinavme...t.e. me terase da se stavime na pauza a kolko procenti mozam da bidam jas siguren deka taa me saka i nema da me klocne?poprvo bi pretpocital mislenje od nekoe zensko a ne go isfrlam faktot i na maskoto tnx aliiiiiiii HITNO EEEE PLS
Нишо брачко.. остави ја и вади нов проект од папката, занимавај се со некоја друга жена. Вака ти прави пошо акумулирала премногу сигурност во себе и има на ум некоја комбинација.. секој потег во насока да ја задржиш ќе биде искористен против тебе. Нека направи споредба. :sport2:
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Jas imam problem a sakam vas odgovor...Raskinavme...t.e. me terase da se stavime na pauza a kolko procenti mozam da bidam jas siguren deka taa me saka i nema da me klocne?poprvo bi pretpocital mislenje od nekoe zensko a ne go isfrlam faktot i na maskoto tnx aliiiiiiii HITNO EEEE PLS
Пауза? Ако си паметен и не сакаш да си правиш проблеми за во иднина прекини ја врската. Најверојатно сака да проба дали ќе успее со друг, па ако не и успее да се врати кај тебе на сигурно. Размисли добро дали сакаш некому да му бидеш "втора виoлина" :wink:.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Rabotata e vo toa sto taa mi rece deka ja sum ja gusil no potoa mi rece a taa vo posledno vreme kako da se odalecuva od mene i nejzinata majka a rabotata e vo toa sto taa saka so svoite drugarki da izleguva... sakam mislenje i ke vi zablagodaram pak
Ако вели дека ја гушиш, остави ја.

Ако сака да излегува со другарките, остави ја.

За тоа време, ти излегувај си со другарите, па и со другарките и барај си друга девојка.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Веке подолго време (2-3 месеци) сум во криза во врската. Не сме се ни карале ни лутеле - НИШНО ама не ни оди... А сакаме и двајцата да ја спасиме врската - да останеме заедно. 2 год сум во врска и не сакам туку така за ништо да раскинам со девојка ми. Што е проблемот не знам. Имате ли некои совети да ми дадете, да променаме нешто? изглед, однесување...:nesum: многу ми е мака...
 
Г

Гоццццце

Гостин
Правете муабет, шо ви недостасува едно друго.. ако не па секогаш постои друга, може подобро ке ти биде да смениш женска отколку да се мачиш овака.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Веке подолго време (2-3 месеци) сум во криза во врската. Не сме се ни карале ни лутеле - НИШНО ама не ни оди... А сакаме и двајцата да ја спасиме врската - да останеме заедно. 2 год сум во врска и не сакам туку така за ништо да раскинам со девојка ми. Што е проблемот не знам. Имате ли некои совети да ми дадете, да променаме нешто? изглед, однесување...:nesum: многу ми е мака...
Хмммм.... чим чувствуваш дека нешто не оди... не чини тоа за врската... Ако го чувствуваш самиот крај знаеш дека ќе дојде брзо... И ќе се случи (не сакам да звучам грубо но така е) Но еве пробај да разговарате. Мислам да ги отворите картите на маса, да направите сериозен муабет, што е тоа што не чини... Ако те разбере (а верувам дека ќе биде така - 2 години врска не е шала) ќе најдете двајцата начин... Ако не...(не сакам да звучам грубо) подобро во истиот момент раскини.... Сепак во љубовта има разбирање нели... Поздрав и со среќа....
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Веке подолго време (2-3 месеци) сум во криза во врската. Не сме се ни карале ни лутеле - НИШНО ама не ни оди... А сакаме и двајцата да ја спасиме врската - да останеме заедно. 2 год сум во врска и не сакам туку така за ништо да раскинам со девојка ми. Што е проблемот не знам. Имате ли некои совети да ми дадете, да променаме нешто? изглед, однесување...:nesum: многу ми е мака...
Прашај го другар ти, може има добар совет. :helou:
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Веке подолго време (2-3 месеци) сум во криза во врската. Не сме се ни карале ни лутеле - НИШНО ама не ни оди... А сакаме и двајцата да ја спасиме врската - да останеме заедно. 2 год сум во врска и не сакам туку така за ништо да раскинам со девојка ми. Што е проблемот не знам. Имате ли некои совети да ми дадете, да променаме нешто? изглед, однесување...:nesum: многу ми е мака...
Види, ако навистина и двајцата сакате, преку еден долг и сериозен разговор, ќе стигнете до коренот на проблемот. А ако стигнете дотаму, тогаш само компромиси и разбирање и од двете страни ќе помогнат. Но, ако го сакате и ДВАЈЦАТА тоа. Ако само едниот се обидува, а другиот си го прчи што би се рекло, се е џабе. Ако дошло до таков момент, подобро сега нека се стави крај, отколку подоцна, кога ќе биде уште потешко... Најпосле, и да не сте заедно, тие 2 години сметај ги за едно прекрасно искуство, а не за некое болно... И сигурен сум дека во наредната врска, или во оваа ако продолжите, нема да ти се повторат истите грешки.:smir:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Хмммм.... чим чувствуваш дека нешто не оди... не чини тоа за врската... Ако го чувствуваш самиот крај знаеш дека ќе дојде брзо... И ќе се случи (не сакам да звучам грубо но така е) Но еве пробај да разговарате. Мислам да ги отворите картите на маса, да направите сериозен муабет, што е тоа што не чини... Ако те разбере (а верувам дека ќе биде така - 2 години врска не е шала) ќе најдете двајцата начин... Ако не...(не сакам да звучам грубо) подобро во истиот момент раскини.... Сепак во љубовта има разбирање нели... Поздрав и со среќа....
За разговор го имаме направено и тоа многу, речиси секој ден а решение нема. Многу сме зближени мака ни е и на двајцата.
Имам слушнато дека многу врски раскинуват после 2 год. што е работата дали после не постои љубов дали е само навика...
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
За разговор го имаме направено и тоа многу, речиси секој ден а решение нема. Многу сме зближени мака ни е и на двајцата.
Имам слушнато дека многу врски раскинуват после 2 год. што е работата дали после не постои љубов дали е само навика...
Дали ќе постои или ќе биде само навика зависи само од вас двајца и од никој друг. А муабетите однадвор остави ги, секој со своите проблеми...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom