Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
28 јуни 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
decko lek nema ona ke si najde nov pilot a ti ostani si so strarata stujardesa..... zlatno pravilo NOV BUNAR KOPAJ NA STARIOT NE PLUKAJ ..
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Едно запамти дека некогаш не вреди да си се скараш со другар заради некоја женска а другото стори како ти што си размилуваш:toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ај уозбилете се малце, за сеир и смеење си имате подфорум Чек Дис Аут.
Кој има совет нека даде совет, кој има проблем нека си пише, кој нема ни едно ни друго нека не ја отвара темава.:wink:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Вака имам една другарка шо многу ми се свиѓа и сакам да ја заведам ама од проста причина неможам (бидејќи на мој другар му се свиѓа истото девојче) помош плс...однапред фала
Ок варијанта:Ако ти има кажано за тоа ондак батали.Или па ако сакате малце натпревар пробајте и двајцата па или еден ќе биде победник или двајцата ќе ве прати на трибини:).

Злобна варијанта: Јади му бурек на другар ти за не или па на неа за другар ти.
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
14
Поени од реакции
1
Вака имам една другарка шо многу ми се свиѓа и сакам да ја заведам ама од проста причина неможам (бидејќи на мој другар му се свиѓа истото девојче) помош плс...однапред фала
Ако навистина ја сакаш, разговарај со другар ти...би требало да те сфати!
Пред се, нема што тој да те обвинува тебе ако имас чувства спрема девојката, кога и тој го чувствува истото т.е. знае како е:smir:
И потоа..се врти топката кон девојката...таа избира :)
Нешто у стил „еци пеци пец“. Ако те одбере тебе - супер:vozbud:
А ако не....батали ја има и други риби во морето :smir:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Вака имам една другарка шо многу ми се свиѓа и сакам да ја заведам ама од проста причина неможам (бидејќи на мој другар му се свиѓа истото девојче) помош плс...однапред фала
Хмм. Зависи од тоа колку време ја знаеш може и ќе не можеш да ја заведеш. Ако си и другар подолго време тогаш тоа и ќе останеш. Ама ако не ја знаеш долго време пробај да ја заведеш, и намести му на другар ти некоја другарка твоја. :)
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
116
Поени од реакции
0
Вака имам една другарка шо многу ми се свиѓа и сакам да ја заведам ама од проста причина неможам (бидејќи на мој другар му се свиѓа истото девојче) помош плс...однапред фала
mislam deka e najdobro da vidis dali devojceto te sviga....ako ne te sviga ne vredi da si rasipuvas pijatelstvo poradi nekoja koja ne e zainteresirana za tebe, ama ako e zainteresirana....vpusti se vo akcija..:smir:
 
Член од
13 октомври 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Вака имам една другарка шо многу ми се свиѓа и сакам да ја заведам ама од проста причина неможам (бидејќи на мој другар му се свиѓа истото девојче) помош плс...однапред фала
Brat.. zavisi od negovata situacija do kaj e stignal so nea.. t.e. dali planira da prodolzi(da i se udvara) ili da stoi vo mesto ... taka da moe mislenje e da pocekash da vidish drugar ti sho kje napravi so nea, pa ako ne mu uspee... da pravish ti muabet so nego, i da mu kazish se shto cuvstvuvash i mislish za nea. Z's spored mene glupo e vaka da dojdi nekoj drugar da mi zbori za devojcheto sho mi se svigja, a toj da znae za toa deka mene odamna mi e simpatija...:tapp:
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
jas go imav istiot problem koga bev na tvoi godini i se fativ so najdobriot drugar na mojot udvarac eve do denes sme zaedno i ke se vencame pa so LJUBOVTA I VOJNATA NE POZNAVAAT GRANICI
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
jas go imav istiot problem koga bev na tvoi godini i se fativ so najdobriot drugar na mojot udvarac eve do denes sme zaedno i ke se vencame pa so LJUBOVTA I VOJNATA NE POZNAVAAT GRANICI
Опа, и војната веќе нема граници? Што се случи со Женевската конвенција? :toe:
Инаку и љубовта познава граници. Кога си ти во ЕУ а таа не е. Гадна граница, плус ако не може виза да добие... ма све си има граници. :jaj:

Океј лажам малку... љубовта е точно дека не познава граници, само не ми е за верување дека е тоа љубов кај гробаров, повеќе ми се чини дека е нешто како bootylicious desire and lust for women breasts... :vozbud:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Вака имам една другарка шо многу ми се свиѓа и сакам да ја заведам ама од проста причина неможам (бидејќи на мој другар му се свиѓа истото девојче) помош плс...однапред фала
епа аји другар ти нема шанси кај неа,и се е расчистено со нив тогаш може да пробаш со неа.ама како и да е ке ризикуваш другарот да го изгубиш и по некое време да раскинеш со неа или пак супер да ти биде со девојчето а идругар ти да нема проблеми со тоа.како и да е ти најдобро си знаеш како се чуствуваш:toe:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.949
луѓе, дај посоветувајте ме што да праим, девојка ми многу се срами, а и ја баеги... мн. сме срамежливи, од срам незнаеме кој прв да пише порака да излеземе
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
луѓе, дај посоветувајте ме што да праим, девојка ми многу се срами, а и ја баеги... мн. сме срамежливи, од срам незнаеме кој прв да пише порака да излеземе

Аман бе, епа како уствари се фативте вие двајца? А сега неможете од срмам порака да си пишете... уффф, диши длабоко, опушти се и пиши и, поминувај повеќе време со неа и ќе се олабавите малку, вака ништо не прајте ако сте двајцата такуѓере...
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
луѓе, дај посоветувајте ме што да праим, девојка ми многу се срами, а и ја баеги... мн. сме срамежливи, од срам незнаеме кој прв да пише порака да излеземе
Машко си или што? Срам ми е од женска ми бог да чува:tapp:. женските не сакаат срамежливи типци затоа тргај срамот и ти пиши и да излезете? (не излегувајте премногу често сега ако сте се фатиле од неодамна) и зазбори ја нешто кажи и да не се срами толку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom