Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
sto bi pravele koga bi se zaljubile vo zenet/a?
Ќе поработам на самоконтролата малце. Ќе пробам да доловам како би се чувствувала кога после криењето ќе си отиде дома кај жена му и ќе си легне до неа; како ќе ми биде кога за празници сите ќе бидат со некого, а јас сама; како би ги повредила моите кога би дознале; ако има деца како ги гушка и им пружа љубов ... имногу други не баш за мене пријатни сцени и моменти.
И ќе се запрашам како би живеела со помислата дека бил и ќе остане туѓ, пошто јас тоа што го сакам сакам да биде само мое.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
sto bi pravele koga bi se zaljubile vo zenet/a?
А како може некој да се заљуби во женет човек? Како може да си го дозволи тоа? Љубовта не бира знаеме, ама затоа можеме да се држиме на далечина од зафатени или луѓе во брак. Таа ситуација може да е само намерна, па според тоа, сам/а ќе си најдеш излез што нема да се вика "ќе останам со неа/го".
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..ама советов ти е..додај масло на огинот.. ц ц ц ц ц :nenene:
...гледај да го избегаваш..гледај да се зацепаш у незафатен..мн полесно ќе ти биде..заш коај не би го гледала...по некое време и ќе го забраеш...:helou:
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
40
Поени од реакции
2
Abe i mene mi treba pomos.Zaljuben sum vo edna i toa mnogo ali momentalno taa ima drug ali jas i ona sme stvarno dobri drugari pa ako moze nekoja pomos:back:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Abe i mene mi treba pomos.Zaljuben sum vo edna i toa mnogo ali momentalno taa ima drug ali jas i ona sme stvarno dobri drugari pa ako moze nekoja pomos:back:
има дечко...и сте другари...
ако сакаш да и ја расипеш врската и да ја изгубиш како другарка напрај нешто,
ако знаеш дека не го сака и не и е убаво со него-напрај нешто,
ако мислиш дека има чувства за тебе-напрај нешто.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Како да ја заборавам?Помина доста време откако не сме заедно,не се среќаваме толку често,таман ке помислам дека повеќе ништо не ми значи, ке се сретнеме,ке ми пише на мсн,ке слушнам нешто за неа и сфакам дека уствари не сум ја заборавил.Знам дека не вреди да си ја тупам главата толку али ајде де.Испаѓам со другари се журкам но сепак мислам и на неа.Некој начин да ја избришам од главава?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Како да ја заборавам?Помина доста време откако не сме заедно,не се среќаваме толку често,таман ке помислам дека повеќе ништо не ми значи, ке се сретнеме,ке ми пише на мсн,ке слушнам нешто за неа и сфакам дека уствари не сум ја заборавил.Знам дека не вреди да си ја тупам главата толку али ајде де.Испаѓам со другари се журкам но сепак мислам и на неа.Некој начин да ја избришам од главава?

Можеш да пробаш да си ја акнеш доволно силно..од нешто тврдо, па можеби ќе те посреќи амнезија :smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Некој начин да ја избришам од главава?
Замисли ја како седи со модра фаца на ВеЦе Шолја, во запек стање.




Не дека ќе ја избришеш, ал забавно е.:pipi:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Брат сум пробал многу пати до сега...али пак ништо.Изгледа гумена глава имам.:tapp: :P. Али упоран момак сум ке продолжам со тоа.:P
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
A be zemi ebi nesto...da vidis kako nema da mislis tolku na nea.:)
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Замисли ја како седи со модра фаца на ВеЦе Шолја, во запек стање.
Брат сум пробал многу пати до сега...али пак ништо.
Али упоран момак сум ке продолжам со тоа.:P
Така треба :)

Него,посериозно..вака, како некој што го поминал истото:smir:... ЊАМА ЛЕК, освен времето и некоја нова..особа која би ја засакал па би супституирал болни чувства со нови повесели и би имал пак некоја со која би се замарал :)

И така во недоглед..само напред!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom