Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
епа да ви кажам луге ми се здосади од чекање дојде понедленик ама имасе некаков протест протв професорот пердофил во демирхисар бидејќи и јас од таму морасе да излезам на протест и се пропадна... ама тоа е ке чекам некоја друка прилика... :(:(:(:(:(
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.810
Поени од реакции
20.175
епа да ви кажам луге ми се здосади од чекање дојде понедленик ама имасе некаков протест протв професорот пердофил во демирхисар бидејќи и јас од таму морасе да излезам на протест и се пропадна... ама тоа е ке чекам некоја друка прилика... :(:(:(:(:(

А да се олабавиш малце, и да ја гушнеш еднаш онака чисто од немајкаде, без посебни спремања и рецитали, романтики тешки?
Мислам дека девојчињата обжаваат кога ќе видат спремни и одлучни машки кои знаат што сакаат и од кого, затоа не се спремај толку користи ја секоја секунда макар било тоа и во училишниот ходник, прегратките се многу убав знак, а истите се секаде дозволени:smir:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
епа да ви кажам луге ми се здосади од чекање дојде понедленик ама имасе некаков протест протв професорот пердофил во демирхисар бидејќи и јас од таму морасе да излезам на протест и се пропадна... ама тоа е ке чекам некоја друка прилика... :(:(:(:(:(
леле јас да ти кажам не толку се замарај со ова, остај се да се случи спонтано, некогаш од толку спремање на крај ништо може да не излезе , не е ова за да те обесхрабрам ама само да те потсетам да не се форсираш толку
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
хехе можи со во право... ај ке те послушам и тебе еве и така небидува ништо од ова па ке чекаме да се случи спонтано можеби и така е подобро... позз
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
5
Напишано од jutel
а кои се магичните зборови на кои најмногу паѓаат девојките ?? со кои зборови да и се обратам за да знам дека тоа сигурно нема да испадне глупаво пред неа ??

Симнувај ѕвезди али со исав !! :) така некој помали....(ѕвезди)
значи нешто како ова што ти е во потписот...НЕ :):):)
...a plus imas i pecatna greska :)
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
Напишано од jutel
а кои се магичните зборови на кои најмногу паѓаат девојките ?? со кои зборови да и се обратам за да знам дека тоа сигурно нема да испадне глупаво пред неа ??



...a plus imas i pecatna greska :)


а каде е печатната грешка што никој не ја виде досега ?
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Не е битна печатната де. Битното е да престанеш да се оптоваруваш со тоа и да сфатиш дека колку повеќе чекаш, толку повеќе и мислиш на тоа, а многу мислење е оптоварување така да, не се замарај со "што би било ако би било", туку go for it!
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Брат премногу се оптеретуваш не се замарај толку ако те сака те сака ако те свиѓа те свиѓа ако не биди кул, ќе најдеш друга можеби и поубава. Сега во себе сигурно си викаш нема да има поубава ова она но ако таа не те свиѓа или слично и немаш големи шанси кај неа не се замарај што повеќе размислуваш за тоа толку полошо си правиш :wink:
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
Брат премногу се оптеретуваш не се замарај толку ако те сака те сака ако те свиѓа те свиѓа ако не биди кул, ќе најдеш друга можеби и поубава. Сега во себе сигурно си викаш нема да има поубава ова она но ако таа не те свиѓа или слично и немаш големи шанси кај неа не се замарај што повеќе размислуваш за тоа толку полошо си правиш :wink:
абе поке ни се оптеретувам ни се замарам одсега ке чекам само некои поволни ситоации и она што е за идење ке си дојде само ... :helou:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
ми треба стварно совет незнам како да се однесувам повеке еве го мојот проблем тој ми е другар и едно време му се свигаше другарката моја и негова е ама таа имаше дечко и кога тој за тоа дозна се повлече и почна да ми се пушта на мене ностоп секоја вечер поминуваше со мене и другарките ама онака на мене цело време зборуваше се смееше мене воопшто не ми се допага и онака само фаца му правам.Пред недела дена другарката раскина со дечкото а тој продолжи и понатаму да се врти околу нас но повеке не се знаеее по кого.Пред една недела во иста вечер мене ме праша дали сум слободна и има ли дечковци на кое прашање ја ништо не одговорив а другарката ја прашал дали се смирила со дечкото.Игра не две карти барем јас така мислам и како да продолжам понатаму се плашам да не се затрескам некако во него затоа што доста време минуваме заедно а можеби на крај ке бидам повредена.Леле што да правам како да реагирам?????
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Јас мислам дека треба пред се да бидеш малку поопуштена. Тој е околу тебе топ, смеј се зезај се но внимавај, доколку еднаш и се пуштал на другаркати и бил затрескан во неа ништо чудно поради неа да го прави тоа. Мислам дека треба да зборуваш со другаркати која тој ја свиѓал и искрено да ти каже дали и се свиѓа на неа. Доколку и се свиѓа не се замарај затоа што таа само би била спречена да направи нешто со него тој веќе еднаш сакал а ако не и се свиѓа е тогаш е сосема друга приказна во прашање
 
V

Viktoranius

Гостин
ми треба стварно совет незнам како да се однесувам повеке еве го мојот проблем тој ми е другар и едно време му се свигаше другарката моја и негова е ама таа имаше дечко и кога тој за тоа дозна се повлече и почна да ми се пушта на мене ностоп секоја вечер поминуваше со мене и другарките ама онака на мене цело време зборуваше се смееше мене воопшто не ми се допага и онака само фаца му правам.Пред недела дена другарката раскина со дечкото а тој продолжи и понатаму да се врти околу нас но повеке не се знаеее по кого.Пред една недела во иста вечер мене ме праша дали сум слободна и има ли дечковци на кое прашање ја ништо не одговорив а другарката ја прашал дали се смирила со дечкото.Игра не две карти барем јас така мислам и како да продолжам понатаму се плашам да не се затрескам некако во него затоа што доста време минуваме заедно а можеби на крај ке бидам повредена.Леле што да правам како да реагирам?????
Типот изгледа е осамен чим игра на 2 карти, па која ќе прифати со таа ќе биде.

Искрено незнам што да ти кажам, ако не ти се допаѓа игнорирај го, и ќе сфати дека нема шанси со тебе. А во случај ако ти се допаѓа, па проби си среќата со него. Али мислам дека не му се допаѓа ниту една од вас, ви се пушта зошто е осамен.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Не советувам да идеш со тип што претходно бил со твоја другарка...едноставно не е етички :toe: башка типов ми изглеа дека е од оние што влагаат у друштво и додека не ги фатат сите девојки од друштвото не се смируваат...
 
Член од
7 февруари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
1
Хмммм ... некако ни ти самата незнаеш на што си ... Тебе ти се свига или не типов? Зашто прво викаш не ми се свиѓа , само фаца му правам , а после викаш дека ти е страв да не се зацапаш во него?? Или само се убедуваш самата себе дека не ти се свиѓа типот зашто ја свиѓа и другаркати ? Ама у секој случај МРЗАМ машки што ја пробуваат шансата кај сите у друштвото.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Башка ќе имаш чувство дека си се бакнувала со другарка ти.

Што подалеку од такви зачарани кругови во друштво,никогаш не излегуваат со позитивен исход,зошто еден секогаш ќе има повреден од тоа прекрстување на приказните и вмешување една во друга,секоја последователно со иста режија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom