Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
statusQuO убаво ти кажуваат олади малку.
Никогаш не сум сакала момци кои напнуваат, кои постојано се јавуваат, смс за 5 минути, дај да се видиме 3 пати дневно ... а тоа ти го правиш уште на почеток на врската. Секој си сака слобода. Остави и малку простор, не и јавувај често, не и пишувај прв на мсн, па да видиш после некое време ако и значиш навистина ќе почне таа да ти јавува, да сака да излезете и сл. А ако вака продолжиш само може се повеќе и повеќе да и стануваш досаден.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
на 16 џамлии се игра , миждупка ..

бре напредни генерации ..
ако мислиш дека ние сме напредни генерации слушај ја дешавкава (добро де не ја слушај читај ја)

пред 2 год, (омсо одд, сеа завршив втора) кога бев дежурен на врата кај “малите“ (3-4 одд) се деси нешто интернесантно....искача професорката (наставничката whatever) и ми вика “ај причувај ги децава, идам до наставничка канцеларија одма се враќам....ја онака ОК...

отиде оваа наставничката, влегов јас у училница и што да гледам...одма прават rearrangements....станува едно девојче, седнува на катедра, стануваат сите машки, праат колона свртена накај девојчето на катедрата и еден по еден ја бацуваат у образ....леееееееееее.....сум се згасил од смеење...и плус одма после тоа ми текна “ а што ќе прават овие на моја возраст?? (се праев голем):jaj:

statusQuO убаво ти кажуваат олади малку.
Никогаш не сум сакала момци кои напнуваат, кои постојано се јавуваат, смс за 5 минути, дај да се видиме 3 пати дневно ... а тоа ти го правиш уште на почеток на врската. Секој си сака слобода. Остави и малку простор, не и јавувај често, не и пишувај прв на мсн, па да видиш после некое време ако и значиш навистина ќе почне таа да ти јавува, да сака да излезете и сл. А ако вака продолжиш само може се повеќе и повеќе да и стануваш досаден.
hate to be wright.....
прочитав на мсн топик и за жал се согласувам...(no offense кон моите fellow boys)

Машките се како мастики...Прво се слатки, а после се лепат...:tapp:

Користи ја опцијата измени!!!! - Crazy in Love
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
И како е ова поврзано со твојот проблем?
Држете се до темата и проблемот. Секој нареден офтопик ќе биде избришан.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Хммм совет... Не биди како куче... Многу од девојките не сакаат да им бидеш играчка во рацете. Те разбирам, не можеш да издржиш без неа но еве неколку работи кои би те советувал.
Дистанцирај се малку. Почни да играш малку ладно топло - немој на секоја нејзина желба, нејзино молење да одговараш потврдмо (да и симнуваш ѕвезди) . Со тоа и` покажуваш дека секогаш си достапен за неа и дека може да штом кога те посака да те има. Немој да покажуваш 100% слабост кон неа. Ако сакаш да се видите немој да бидеш настојчив - тоа знае да иде некогаш на живци и е сосема антипатично кај било кој. За модерност викаш дека мора да се има девојка.... Хммм не. Кул е и да си сингл. Затоа не брзај. Разгледај ги советите од погоре и од останатите членови и со среќа:).
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Mozebi ke zvuci loso i ladno.... ama bratce, zenava nema nikakov interes za tebe...
Si ja fatil vo moment, ste napravile nesto, no nea ja maci nesto drugo...
I sum ubeden deka letka po nekogo , no veruj toa ne si ti....
Stom komunicirate, poveke od ocigledno e deka saka da ostanete prijateli.
A ako ja pritiskas da bides so nea, samo ke ja izgubis...
Sovet, ostavi ja da si ja izladi glavata, ponasaj se ladno i kuliraj...
Igrata na dominacija e mnogu zaebana, a ako ona dominira... ti ne si maz vo nejzinite oci... ke ti izbega...
 
R

reactive89

Гостин
... За модерност викаш дека мора да се има девојка.... Хммм не. Кул е и да си сингл. Затоа не брзај. Разгледај ги советите од погоре и од останатите членови и со среќа:).
Се согласувам со ова... нема везе тоа да се има женска значи си ин... значи си модерен... ете ме мене 2 години надвор од врска (успат имаше нешто, не е важно што ама дефинитивно не беше врска...) и дали тоа мене ме прави немодерен, старомоден, глупав кој не држи девојка...( не држи девојка читај неможе да се справи со девојка...у тој стил...) воопшто не!!! Така да прокулирај малку... девојките и не сакаат многу да се напнува... нек тера полека... ако веќе те зеза со гледањето и незнам што ти не... едноставно батали ја, смени ја... тргни ум од неа... не заслужува да ти го има умот кај себе си... кулирај братче, чиииииииил аут!!! :)
Од друга страна пак и не сум модерен оти сум сингл... него јас така сакам... јас ја чекам таа што стварно ќе ми го освои асално срцето...
Ова неможеш да го модифицираш со зборот модерност... зашто тоа е избор твој личен дал ќе си со некоја или не... тоа неможе да биде ај ќе сум со некоја ради тоа што сите имаат девојки/дечковци... ако те привлекува... ако ти се сфиѓа ќе бидеш со неа.. ако не нема...неможеш да го ставиш ова во значењето на зборот модерност...
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
нешто што изоставив од мојот доленаведен реферат.....

кога се немавме видено некој ден....вечерта праевме муабет на мсн....и пошто едноставно “свежа“ врска и онака мислам на неа.....и и пишав “денеска цел ден мислам на тебе“....пази нејзин respond...

шо така? :vozbud::pos2::pos2:
леле аман шо сте напраиле вие немала интерес за детето....божееее...јас колку пати вака сум израегирала....заебанции такви работи не,не...строго формални муабети...мене повеќе ми личи како девојката да сакала да и симнуваш ѕвезди,може да и кажеш дека ја сакаш и слично....јез да НЕМОЈ...колку повеќе трчаш по неа толку подосаден ќе и станеш а само почеток на врска ви е....нека иде малце по малце...ако и кажуваш дека ја сакаш уште одма ќе си мисли дека така и викаш на секоја и нема баш да ти верува.....на девојките всушност им значат зборовите "те сакам" и глупо е кога ги слушаат онака,ради реда...:smir:
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
да си ја кажам јас мојата мака
После 1 год и 8 месеци раскинав со женската заради глупости
ке ми каже ли некој како да си поврнам да биде се како по рано:pipi::pipi:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
да си ја кажам јас мојата мака
После 1 год и 8 месеци раскинав со женската заради глупости
ке ми каже ли некој како да си поврнам да биде се како по рано:pipi::pipi:
Па година и 8 месеци не е малку (ти давам рака за ова), ама некако чудно ми е што за глупости сте раскинале.
Викни ја, јави и се да се најдете да зборите и да ги расчистите недовршените работи. Кажи и дека сакаш да продолжите.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
да си ја кажам јас мојата мака
После 1 год и 8 месеци раскинав со женската заради глупости
ке ми каже ли некој како да си поврнам да биде се како по рано:pipi::pipi:
ili pak na nejze i e preku glava i se baralo pri;ina za raskinuvawe..
po[ dolga vrska a prekinala za kako [to i sam ka\a gluposti
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
don PASCAL ја бити кажал само дека вреди да се бориш за она што го сакаш без разлика на се што било ...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
фала на вашите совети...и остаив повеќе простор....and i got sacked.....not blaiming u tho (maybe partialy) :zid::zid::zid:
 

Таа

Утро
Член од
22 јуни 2008
Мислења
118
Поени од реакции
6
да си ја кажам јас мојата мака
После 1 год и 8 месеци раскинав со женската заради глупости
ке ми каже ли некој како да си поврнам да биде се како по рано:pipi::pipi:
Епа не му бери гајле штом се глупости. 1 година и 8 месеци не е мал период, сигурно сте си зближени доволно за да ги расчистите глупостите. Пробај да си направите еден отворен муабет за тоа што и како ви се случило, и дали некоја глупост е вредна за да ве раздели...
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
незнам каде грешам....
и спомнав дека се оддалечуваме, дека јас многу го сакам нејзиното присуство,дека сакам се што е поврзано со неа.... дека ја сакам нејзината насмевка, начинот на кој таа оди и се облекува, и дека го љубам начинот на кој таа се смее...едноставно дека ја сакам.... и викам дека да би бил куче, би трчал за неа...да би бил птица, би летал за неа, да би бил риба би излегол на суво за неа, но дека јас сум само момче кој би можел едниствено да те сака со целото негово срце....
стварно незнам каде грешам, и едноставно не ве сваќам вас женските....секој божји ден и праќам пораки, си го ебевам кредитот...па добро бе мајке му...па ја сум човек...и јас имам чуства....

фала на вашите совети...и остаив повеќе простор....and i got sacked.....not blaiming u tho (maybe partialy) :zid::zid::zid:
Па она и онака сакала да ти раскине, а тука ти даваа добри совети. Едноставно си и` зборел глупости споредувајќи се со кучиња, риби и не знам што таму, дај олади, се презаситила. Млад си, млада е, сака простор, а веројатно и ти нејќеш да не те остави да дишеш зборуваќи ти колку те сака.
Секогаш сум стоела зад тоа дека зборовите не се битни во споредба со делата. А за да и` ја покажеш љубовта, не ти требаат `шекспир` или у случајов `педерски`фрази, едноставно доволен е топлиот поглед и концентрација на она што го зборува.
И сега советот: Сега немој да трчаш по неа! Кога ќе ја видиш зјапај ја ама покрај тебе обезбеди да биде најубавата женска у маало или сл. Како и да е, битно е да ја увиди твојата вредност, па после она ќе се врати трчајќи.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
да си ја кажам јас мојата мака
После 1 год и 8 месеци раскинав со женската заради глупости
ке ми каже ли некој како да си поврнам да биде се како по рано:pipi::pipi:
дефинирај глупости
 

Kajgana Shop

На врв Bottom