Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Па нека не е и девојкава лабилен карактер :)
Ако можела да издржи толку време без него, ќе можи да си продолжи без никакви проблеми и проневери од било кој тип со сегашниот
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Не ти било доста болка тогаш?
од кај знеш дека нема да те шутне пак за истата или за друга некоја..
а и сама викаш дека го сакаш овој сега?
мислам дека ти е здосадено во врската па бараш авантура..овој ти дошол ко порачан, па си се правдаш сама пред себе дека си имала чувства за него порано и сега неможеш поинаку..
мој совет, не прави ништо со што ќе ја повредиш сегашнава врска, чим се сакате и ви е убаво.
 

Таа

Утро
Член од
22 јуни 2008
Мислења
118
Поени од реакции
6
Фокси, знаеш дека можеби со во право?
Не баш дека ми е здосадено во врската, па да си правам авантури, но ете, добро ми дојде некој за да си ги исплакнам очите.
Нема шанса да направам нешто со овој, не ни помислувам да си ја расипам врската. Ама сакам да расчистам, и не знам дали паметна идеја ми е да испаднам со него. Или да оставам вака како што е...
Уствари, ај не замарам веќе. Ја сама не знам шо ми е, а очекувам совети.
Како и да е, благодарам.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Проблем ипол.
Лани се гледав со еден тип. Не беше сериозна работата, не се гледавме многу често. Не знам за него, ама он мене многу ми значеше, дотогаш не сум била затрескана во некој како што тогаш бев во него. И една вечер јако ме издува, ми рече дека ќе се смирува со бившата. Од тогаш, ни трага, ни глас од него. Изгубивме секакви контакти. Иако имав добра причина за да го мразам, не можев да го замразам. Во срце ми беше, и премногу мил.
Сега сум во врска. Сериозна, преубава. Сигурна сум дека го љубам. И најмалку го заслужува ова да го правам, но...
Во изминативе неколку дена, често се гледаме со ланскиот тип. Конкретно вечерва, бевме во ист клуб, јас бев со другарки, он со друштво. Нема сега женска. Damn. Голем дел од вечерта ја помина во моето друштво, и цела вечер ми кажуваше преубави работи. И морам да признаам, не ми беше сеедно. Такви работи не ми кажуваше кога требаше... Не е некој таков тип, за намерно да ми прави проблеми. И колку и да го познавам, не можам да сфатам зошто го прави ова. Се договоривме некој ден да испаднеме на кафе. Чисто онака, да си се видиме.
Финтата е што, не знам каков совет да барам од вас.
Ама навистина не знам како да постапам. Дечко ми ич не заслужува мислите да ми одат кај друг. А одат...
Лесна и честа ситуација.
Ќе си почнеш со предвидени сценарија, па ќе си го избереш тоа што мислиш дека најмногу ти одговара.
Еве нешто од можните ... ќе излезеш со него, се` ќе е супер и ќе тргнете пак ... мување, врска - сеедно. Ќе раскинеш со сегашниот дечко, кој верувам дека повторно не би ти се вратил, ако е така добар. Што добиваш, а што губиш?
Друго сценарио ... ќе излезеш со бившиов, и повторно ќе останете само на некое мување без обврски. Продолжуваш со двајцата така неодлучна, додека еден ден не те провали сегашниов. Ќе му го скршиш срцето и ќе те остави сигурно засекогаш, а ти ќе останеш на мување со овој бившиов. Што добиваш, а што губиш?
Ќе го откачиш бившиов и ќе сфатиш дека е сам и затоа те бара. После некое време ќе ти помине целава оваа збрка во тебе и ќе си останеш среќна со сегашниов и стабилна девојка во очите на тој другиот. Што добиваш, а што губиш?
Значи така некако почни да бараш решение, па продолжи си сама ... се надевам дека на крај ќе го избереш тоа што секоја девојка при чиста свест би го избрала - да останеш со сегашниот дечко и да не му пружаш тоа што не заслужува, за некој друг толку безвреден (според краткиот опис).
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Inace ako te interesira moj sovet nemoj voopsto da odis na kafe so drugiot zasto ne e vo red toa da mu go napravis na decko ti. Sepak kako bi ti bilo decko ti da otide na kafe so nekoja bivsa i kao "demek" drugari se sea i niso nema da se desi, ne si ja unistuvaj vrskata i ceni si go toa so go imas sea :))) Pozz
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Inace imam i jas eden problem, pa ako moze nekoj sovet so da napraam. Vaka znaci : se zapoznav so edna tipka so onaka ne mi bese moj "kalibar" i ne mi se svigase, ama so tek na vreme neznam zosto i kako ama mene epten mi letna pamet po nea.Stalno sme na msn ideme na kafe i sl. I tipkata primetila deka ja svigam, a i nejzinite drugarki primetile i pocnale da i zborat neso ko abe super e tipot odlicen par bi bile. I sea pred nekoe vreme se padnavme na muabet neso i ona ko demek zapna kazi mi so e toa, kazi mi. Jas i vikam ako ti kazam se ova so e nema da bide isto i nie nema da bideme istite. I ona mislam deka znaese so sakam da i kazam i navaluvase. Jas i kazav so mi se desava i kako se osekam prema nea. i iskreno ova prvpat mi se ima deseno i se osekav mn. cudno i epten nesvojstveno za mene. Posle koga ja prasav kakvi se sansite za da se desi neso ona mi rece deka momentalno saka da odmori malce nekoj period od vrska i deka "vremeto ke pokaze" so ke se desi pomegu nas.Dali mislite deka ona bi me zemala kako rezerva ili pa od druga strana saka da si gi rastisti uvstvata i da vidi so tek na vreme so ke se desava???Ona mi rece uzivaj i nemaj gajle za toa vremeto se ke si pokaze...Ako moze vase mislenje za situacijava??? Blagodaram odnapred :)):kesa:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Inace imam i jas eden problem, pa ako moze nekoj sovet so da napraam. Vaka znaci : se zapoznav so edna tipka so onaka ne mi bese moj "kalibar" i ne mi se svigase, ama so tek na vreme neznam zosto i kako ama mene epten mi letna pamet po nea.Stalno sme na msn ideme na kafe i sl. I tipkata primetila deka ja svigam, a i nejzinite drugarki primetile i pocnale da i zborat neso ko abe super e tipot odlicen par bi bile. I sea pred nekoe vreme se padnavme na muabet neso i ona ko demek zapna kazi mi so e toa, kazi mi. Jas i vikam ako ti kazam se ova so e nema da bide isto i nie nema da bideme istite. I ona mislam deka znaese so sakam da i kazam i navaluvase. Jas i kazav so mi se desava i kako se osekam prema nea. i iskreno ova prvpat mi se ima deseno i se osekav mn. cudno i epten nesvojstveno za mene. Posle koga ja prasav kakvi se sansite za da se desi neso ona mi rece deka momentalno saka da odmori malce nekoj period od vrska i deka "vremeto ke pokaze" so ke se desi pomegu nas.Dali mislite deka ona bi me zemala kako rezerva ili pa od druga strana saka da si gi rastisti uvstvata i da vidi so tek na vreme so ke se desava???Ona mi rece uzivaj i nemaj gajle za toa vremeto se ke si pokaze...Ako moze vase mislenje za situacijava??? Blagodaram odnapred :)):kesa:
Јас тоа го викам кога не ми се свиѓа некој. Ако го сакам, чувствата се тука и нема што да одложувам на времето ... изговор.
Или си резерва како што и сам кажа или воопшто нема никаков план со тебе. Може звучи болно, но не мора да значи дека е така. Кажувам јас како девојка како и зошто би кажала така.:toe:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Одкачи ја, не и се јавувај, биди исклучен на мсн, исклучи ја од својот живот тотално....Додека "времето не си покаже" и сама не те побара:)
 

Таа

Утро
Член од
22 јуни 2008
Мислења
118
Поени од реакции
6
Она знаела што сакаш да кажеш, и сепак настојувала да и кажеш. Значи чекала ти да си се изјасниш. Ако не сакала ништо со тебе, дури и ќе ја одбегнува темата.
Ситуација еден, можеби сега се прави тешка типка за освојување, па затоа тоа ти го рекла, дека сака одмор и време. Демек де...
Ситуација два, онаа болната, дека си резерва.
Ако ви останат контактите како досега, пак мсн, пак испаѓање на кафе, сам ќе си увидиш за што станува збор.
 

Таа

Утро
Член од
22 јуни 2008
Мислења
118
Поени од реакции
6
Како што видов на претходната страна, одите еден месец, така?
Ќе си се зближите со тек на време, не знам каков совет бараш. Не може никој да ти рече "направи го ова и ќе биде ок"... Како минувате време заедно, си осознавате работи еден за друг, и односот ви станува поблизок неосетно.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
гоццце бе...
не и се поставувај само како дечко... постави и се и како другар...
не си со неа само за бакнувањето и тие ред ствари.. сослушај ја дај и совет.. потпрашувај ја што и се дешава, нејзе, на нејзините блиски
 
Г

Гоццццце

Гостин
Добро. Не се изразив како што треба. Другари сме да, добро кажа Тикви4ка. Дури мислам дека повеќе сум поставен како другар отколку како дечко. Ај сеа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom