Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
гоццце бе...
не и се поставувај само како дечко... постави и се и како другар...
не си со неа само за бакнувањето и тие ред ствари.. сослушај ја дај и совет.. потпрашувај ја што и се дешава, нејзе, на нејзините блиски
тикви4ка е сосема во право.за да се зближите и на двата начини треба да правите муабет. да дознаеш што и се случува, да и дадеш некој совет ако и треба зошто во врската пред се треба да сте другари и да си верувате.се друго доаѓа само по себе, секако без претерување зошто колку што знам не си постар од 15 год.(сигурно и она е твоја возраст) и не треба којзнае колку да претерувате и да ја напињаш со физичкото..иако прилично е напредна младинава:nesvest: забегав ја, ама ова е мое мислење, ти како сакаш

Добро. Не се изразив како што треба. Другари сме да, добро кажа Тикви4ка. Дури мислам дека повеќе сум поставен како другар отколку како дечко. Ај сеа :)
е сега ме тераш да бришам мислење, али ај ќе го остаам, може на некој друг ќе му послужи(ако не го делитнат модераторите:))
е сега, повеќе другар отколку дечко..хмм, и тоа не е баш во ред.ако правите премногу муабет и тоа не е на арно:) мораш да најдеш некој баланс за да не те смета она само за другар или рамо за плачење...ме стави сега во дилема како да те советувам..не знам, ќе и дадеш некако до знаење дека освен водење на разговори и советување сакаш да ја одржите и љубовната врска пошто после многу зборење ќе ви здосади па може да остане само она другарското.сега нема да бидеш пренападен, ама замолчи ја некогаш со бакнеж и сл.:)
може некој друг ќе ти даде подобар совет, јас само ова имав да го кажам:pipi:
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Добро. Не се изразив како што треба. Другари сме да, добро кажа Тикви4ка. Дури мислам дека повеќе сум поставен како другар отколку како дечко. Ај сеа :)

Еве ти и мое мислиње/
Според ова што го читам сакаш повеќе да и се поставиш како дечко, епа почни со прегратки бакнежи по врат, бакнувај и ги очите, галија, мазија и ми се чини дека ќе и текне дека сакаш нешто повеќе од другарската врска која ја имате досега воспоставено, шепкај и нежни зборови на уво, па дури смисли некој стих.... не да ќе ја спружиш, незнам:smir:
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
20
Поени од реакции
2
Еве ти и мое мислиње/
Според ова што го читам сакаш повеќе да и се поставиш како дечко, епа почни со прегратки бакнежи по врат, бакнувај и ги очите, галија, мазија и ми се чини дека ќе и текне дека сакаш нешто повеќе од другарската врска која ја имате досега воспоставено, шепкај и нежни зборови на уво, па дури смисли некој стих.... не да ќе ја спружиш, незнам:smir:
и јас мислам како Лавнда со бакнежи во очите ке постигнеш мн.повеке и од "лигавење" цела вечер а она ќе се чувствува мн. по сакана и ке знае дека имаш искрени чувства према неа.(на стари г. ме разнежнивте пак ќе се вљубам) :kesa:само искрена љубов ке го подобри денешниов искривен свет:back:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
незнам каде грешам....

Излагам со едно девојче околу две ипол недели....се почна одлично...искачавме, се забавуваме и тн.

Но во последно време нашата “врска“ почна да се “лади“....ја немам видено веќе 5 дена...кога и пишувам ми возвраќа, кога и титкам ми возвраќа, на мсн си правиме муабет како ништо да не се случило...кога и да ја викнам да излеземе, таа има планови со другари/ки....јас паѓам у депресија, а она чилира...и кажувам колку ми значи, а она вика “јас не ги искажувам моите чуства за да не бидам повредена“...лол....

и спомнав дека се оддалечуваме, дека јас многу го сакам нејзиното присуство,дека сакам се што е поврзано со неа.... дека ја сакам нејзината насмевка, начинот на кој таа оди и се облекува, и дека го љубам начинот на кој таа се смее...едноставно дека ја сакам.... и викам дека да би бил куче, би трчал за неа...да би бил птица, би летал за неа, да би бил риба би излегол на суво за неа, но дека јас сум само момче кој би можел едниствено да те сака со целото негово срце....

таа на тоа одговара дека таа несака момче кое би трчало, летало или риба која би излегла на вода за неа...туку сака само момче кое ке ја сака, и никогаш нема да ја напушти....и дека сака да ме види...

и ја онака среќен, дека двајцата се чуствуваме исто, не сум ја видел веќе 4-5 дена, ја викам да излеземе, таа вика да секако, и вика да сум и прател порака да пред да излезам да видела да не е зафатена....си викам ај ок, не е важно, важно е дека сеа се ќе биде супер....и праќам порака и она одговара: “еј неможам да дојдам ке идам на кеј со др (другари, другарки, друг?!?!) МОЖДА ќе поминам од кај тебе пред маало вечер....

стварно незнам каде грешам, и едноставно не ве сваќам вас женските....секој божји ден и праќам пораки, си го ебевам кредитот...па добро бе мајке му...па ја сум човек...и јас имам чуства....

дајте некоја идеа, со која би можел да ја “вратам“ назад...иако според неа ние сеуште сме заедно....
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
После двеипол недели ја сакаш..дај молимте..терај ја да ти дае не да и симињаш ѕвезди..
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
незнам каде грешам....

Излагам со едно девојче околу две ипол недели....се почна одлично...искачавме, се забавуваме и тн.

Но во последно време нашата “врска“ почна да се “лади“....ја немам видено веќе 5 дена...кога и пишувам ми возвраќа, кога и титкам ми возвраќа, на мсн си правиме муабет како ништо да не се случило...кога и да ја викнам да излеземе, таа има планови со другари/ки....јас паѓам у депресија, а она чилира...и кажувам колку ми значи, а она вика “јас не ги искажувам моите чуства за да не бидам повредена“...лол....

и спомнав дека се оддалечуваме, дека јас многу го сакам нејзиното присуство,дека сакам се што е поврзано со неа.... дека ја сакам нејзината насмевка, начинот на кој таа оди и се облекува, и дека го љубам начинот на кој таа се смее...едноставно дека ја сакам.... и викам дека да би бил куче, би трчал за неа...да би бил птица, би летал за неа, да би бил риба би излегол на суво за неа, но дека јас сум само момче кој би можел едниствено да те сака со целото негово срце....

таа на тоа одговара дека таа несака момче кое би трчало, летало или риба која би излегла на вода за неа...туку сака само момче кое ке ја сака, и никогаш нема да ја напушти....и дека сака да ме види...

и ја онака среќен, дека двајцата се чуствуваме исто, не сум ја видел веќе 4-5 дена, ја викам да излеземе, таа вика да секако, и вика да сум и прател порака да пред да излезам да видела да не е зафатена....си викам ај ок, не е важно, важно е дека сеа се ќе биде супер....и праќам порака и она одговара: “еј неможам да дојдам ке идам на кеј со др (другари, другарки, друг?!?!) МОЖДА ќе поминам од кај тебе пред маало вечер....

стварно незнам каде грешам, и едноставно не ве сваќам вас женските....секој божји ден и праќам пораки, си го ебевам кредитот...па добро бе мајке му...па ја сум човек...и јас имам чуства....

дајте некоја идеа, со која би можел да ја “вратам“ назад...иако според неа ние сеуште сме заедно....

Седни малце, олади се, излези и ти со другарите твои и другарки, олабај ја малку ако е возраст колку тебе гарант е збунета и незнае како да ти возврати, така дај малку простор, и ако сака пак ќе си дојде кај тебе, со сила момче убавина не бидува па и риба да се сториш џабе...
Затоа малку диши длабоко, смири тоа тестостеронот и ќе биде се во ред:smir:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
После двеипол недели ја сакаш..дај молимте..терај ја да ти дае не да и симињаш ѕвезди..
Nowadays секој секого “сака“...капираш што сакам да кажам....

и чудното ми беше пошто таа ми се “пушти“ мене....ја не ја “бркав“ неа...
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Не не капирам..ја сакаш зашто е модерно ли што?
пс. ја не сум модерна
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
statusQuO напиша:
и чудното ми беше пошто таа ми се “пушти“ мене....ја не ја “бркав“ неа...

Статус, јас мислам дека си премногу млад за да се замараш толку со девојката, но сепак ако навистина ти значи толку колку што велиш...
послушај го горенаведениот совет, и баш нема никаква врска со тоа што прва таа ти се пуштила, можеби си ја привлекол , но сега со твоите искази на љубов и се друго ја буниш , не е искусна незнае како да се опушти ти текнува???
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
не е искусна незнае како да се опушти ти текнува???
не......:vozbud:се шалам...сваќам што сакаш да ми кажеш...фала

Не не капирам..ја сакаш зашто е модерно ли што?
пс. ја не сум модерна
хххммм....интересен point of view on this whole "love" thing....
да....можда би можело да се нарече мода....
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
statusQuO напиша:
хххммм....интересен point of view on this whole "love" thing....
да....можда би можело да се нарече мода....
немој ко Агора да станеш ...

п.с и ние ли бевме вакви на 16 ??
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Јас сигурно не..и не е ова моево гледиште на љубовта реалност и искуство е..
ај за некоја година ќе сватиш.до тогаш лади си го
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
нешто што изоставив од мојот доленаведен реферат.....

кога се немавме видено некој ден....вечерта праевме муабет на мсн....и пошто едноставно “свежа“ врска и онака мислам на неа.....и и пишав “денеска цел ден мислам на тебе“....пази нејзин respond...

шо така? :vozbud::pos2::pos2:
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
нешто што изоставив од мојот доленаведен реферат.....

кога се немавме видено некој ден....вечерта праевме муабет на мсн....и пошто едноставно “свежа“ врска и онака мислам на неа.....и и пишав “денеска цел ден мислам на тебе“....пази нејзин respond...

шо така? :vozbud::pos2::pos2:


Ах деца бе...
Типстер дај кажи му шо се прај на 16 ка!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom