Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

violet

<3 SwEeT DaRkNeS <3
Член од
17 јуни 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
handsome не мораш да бидеш 12 -13 год за да бидеш во ваква ситуација речиси 10 год сум постара од тие 12, и имам сериозна врска.
btw фала за советот али сликата се ти кажува и без да дадеш коментар :)
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Зашо можеш да се заљубеш во двајца е тоа не ми е јасно и да си го искомплицираш живото до махимум?
ова ти е сериозната врска?!?!?!?!:smir:
жити се...
ако веќе бараш помош или дообјасни или воопшто не почнувај...има овде и сериозни луѓе...:helou:
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
ова ти е сериозната врска?!?!?!?!:smir:
жити се...
ако веќе бараш помош или дообјасни или воопшто не почнувај...има овде и сериозни луѓе...:helou:
Абе луѓе, бидете малку посовремени...сте слушнале и за тоа дека постои брак помеѓу тројца, и повеќе луѓе...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Абе луѓе, бидете малку посовремени...сте слушнале и за тоа дека постои брак помеѓу тројца, и повеќе луѓе...
Постои и бан од тема и повеќе видови банови.
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
epa vaka pred edna nedela pocnav so eden decko i uste od prviot den iam nervozi.mnogu me nervira negovoto ponsanaje i neznam koja mu e celta.se ponasa mnogu labavo znaci i ne se javuava sekoj den ke se slusneme eden den ili poraka ke si pratime pa drugiot ke go nema i jas ke se naljutam i ke mu recam brkaj rabota pa ke se izvini pa posle pak super pa pak ke me naljuti poso ke go nema drugiot den i pak ke mu recam brakaj rabota i mi vika sum trebala da go prasam pred da kazam brkaj drabota kaj si sto pravis .a jas go prasav prethodniot den i ne mi pisa niso pa posle toa napisav brkaj rabota.i mu vikam aj da pravime muabet i mi vika demek za da pravime muabet treba ti da ne se ponasas ko malo dete.i sega jas ispadanv kriva so tipot ne se ponasa ko so treba ,i so neznea da kaze so saka i kako da bide pa da znam so da praam.kazete mi vase mislenje??so mu e fintata i so da praam??


Финтата е да не се замараш со него да го шутнеш, бидејќи според ова ми изгледаш доста млада, така да рано ти е многу да се нервираш и расправаш со дечковци, уживај во животот, менувај ги, одбери она што ќе ти изнудува насмевки на лицето, пеперутки во стомакот, а не некој фрик кој шо сака да се занесува и манипулира со твојте чувства, стависи цветче на увце и уживај во младоста:smir:
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ова нее баш и некој проблем но добро би ми досол некој совет...
Вака...со машково сум околу 1 год и за прв пат делиме се,ако мози така да се изразам.Мозе да се реци дека имаме исти размислуванја за се,и двајцата не веруваме во лјубов и не ја употребуваме фразата"те сакам"
Но највазно е сто и сега кога сме во најдобри односи,како и секогаш,зборуваме како ке биде кога ке се скараме.
А и општо е познато дека ниту едно машко не би останало со некоја која му е прва" како и секое сака да смени повеке.
Би сакала да слушнам мисленје за тоа,дали е подобро сега да му се скарам (и двајцата да се поштедиме од некое поголемо разочаруванје)или покасно...?
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Ова нее баш и некој проблем но добро би ми досол некој совет...
Вака...со машково сум околу 1 год и за прв пат делиме се,ако мози така да се изразам.Мозе да се реци дека имаме исти размислуванја за се,и двајцата не веруваме во лјубов и не ја употребуваме фразата"те сакам"
Но највазно е сто и сега кога сме во најдобри односи,како и секогаш,зборуваме како ке биде кога ке се скараме.
А и општо е познато дека ниту едно машко не би останало со некоја која му е прва" како и секое сака да смени повеке.
Би сакала да слушнам мисленје за тоа,дали е подобро сега да му се скарам (и двајцата да се поштедиме од некое поголемо разочаруванје)или покасно...?


Зошто воопшто да му раскинуваш??? Терај дур ви е убаво, а за разочарувања какви такви ќе дојдат и кога нема да планираш и бараш совети за истите да ги избегнеш, затоа уживај и тебе ќе ти речам рано ви е за толкави љубовни чемери, има време за се, е сега е ваше времето за лудавње па пробај и други момчиња нема да биде лошо, па може на крај пак со него да завршиш никогаш не се знае.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Ова нее баш и некој проблем но добро би ми досол некој совет...
Вака...со машково сум околу 1 год и за прв пат делиме се,ако мози така да се изразам.Мозе да се реци дека имаме исти размислуванја за се,и двајцата не веруваме во лјубов и не ја употребуваме фразата"те сакам"
Но највазно е сто и сега кога сме во најдобри односи,како и секогаш,зборуваме како ке биде кога ке се скараме.
А и општо е познато дека ниту едно машко не би останало со некоја која му е прва" како и секое сака да смени повеке.
Би сакала да слушнам мисленје за тоа,дали е подобро сега да му се скарам (и двајцата да се поштедиме од некое поголемо разочаруванје)или покасно...?
А зошто би се разочарале ако не сте заљубени еден во друг и не верувате во љубов:)
Едно е јасно, доколку потсвеста си ја насочите и правите планови за кога ќе се скарате, тоа и ќе биде, прашање е само на време:) Глупост е кога си во врска, да си го ништиш времето со планирање за крајот:kesa:
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Тошно е,треба да мислам на сега а не за во иднина...времето ке показе;-)Thanks за советите
Имам и друга дилема :) дали е подобро за на одмор,да одис со дечко или со друштво???
Од една страна знам дека сега сум со него и бидејки ни е убаво треба максимално да се искористи,но од друга страна,кога ке "zaplivas vo bracnite vodi" ке имам доволно време за да одам со "sakaniot" а повеке нема да мози едноставно во друство да се поминуваат луди ноки?
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Тошно е,треба да мислам на сега а не за во иднина...времето ке показе;-)Thanks за советите
Имам и друга дилема :) дали е подобро за на одмор,да одис со дечко или со друштво???
Од една страна знам дека сега сум со него и бидејки ни е убаво треба максимално да се искористи,но од друга страна,кога ке "zaplivas vo bracnite vodi" ке имам доволно време за да одам со "sakaniot" а повеке нема да мози едноставно во друство да се поминуваат луди ноки?
Терај си таму сама со другарките, испусти се шо би се рекло :vozbud::vozbud:
Ќе имаш доволно време да одиш со дечкото да одиш секаде.
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Сега бргу се скарав со дечкото не одевме многу време ама немавме прилики да се гледаме многу често и планиравме се да оставиме за летото ама не е важно тоа сега знам дека нема да се смириме затоа што си кажавме премногу работи.Но јас сеуште се надевам дека ќе се смириме кога тогаш.Ама не е работата дека се скаравме и дали ќе се смириме.Вака,има деца на кои им се бендисувам од кои за едното сум сигурна дека ме сака и дека сака да сме заедно ама работата е тоа што јас незнам што да правам дали да продолжам да се надевам дека ќе се смириме со бившиот или да почнам пополека да го заборавам и да продолжам понатаму со животот.Ама најтрагично од се е тоа што мислам дека никогаш нема да го заборавам Никола....Ве молам дајте ми совет што да направам...:toe:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Сега бргу се скарав со дечкото не одевме многу време ама немавме прилики да се гледаме многу често и планиравме се да оставиме за летото ама не е важно тоа сега знам дека нема да се смириме затоа што си кажавме премногу работи.Но јас сеуште се надевам дека ќе се смириме кога тогаш.Ама не е работата дека се скаравме и дали ќе се смириме.Вака,има деца на кои им се бендисувам од кои за едното сум сигурна дека ме сака и дека сака да сме заедно ама работата е тоа што јас незнам што да правам дали да продолжам да се надевам дека ќе се смириме со бившиот или да почнам пополека да го заборавам и да продолжам понатаму со животот.Ама најтрагично од се е тоа што мислам дека никогаш нема да го заборавам Никола....Ве молам дајте ми совет што да направам...:toe:
Сега за сега, ти и Никола сте сврш.
Шеткај малку, никако нема да ти наштети. Крајно, може да го вратиш Никола на колена... не го знам, ти си знаеш подобро.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Сега бргу се скарав со дечкото не одевме многу време ама немавме прилики да се гледаме многу често и планиравме се да оставиме за летото ама не е важно тоа сега знам дека нема да се смириме затоа што си кажавме премногу работи.Но јас сеуште се надевам дека ќе се смириме кога тогаш.Ама не е работата дека се скаравме и дали ќе се смириме.Вака,има деца на кои им се бендисувам од кои за едното сум сигурна дека ме сака и дека сака да сме заедно ама работата е тоа што јас незнам што да правам дали да продолжам да се надевам дека ќе се смириме со бившиот или да почнам пополека да го заборавам и да продолжам понатаму со животот.Ама најтрагично од се е тоа што мислам дека никогаш нема да го заборавам Никола....Ве молам дајте ми совет што да направам...:toe:
Сум се нашла и јас у ваква ситуација, да не можам да продолжам со животот нормално, поради иста таа причина тоа што сум се надевала за да се врати нешто што прошло...Би ти рекла да си дадеш сама на себе време, да средиш мислите и чувствата..
Деца на кои им се бендисуваш ќе има и понатаму, важно е сега да ги средиш чувствата..
А за тоа што мислиш дека нема да го заборавиш бившиот..Можеби ќе ти треба повеќе време, ама ќе биде.. А за тоа време биди малце сама, така ќе ти биде најлесно..
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Сега бргу се скарав со дечкото не одевме многу време ама немавме прилики да се гледаме многу често и планиравме се да оставиме за летото ама не е важно тоа сега знам дека нема да се смириме затоа што си кажавме премногу работи.Но јас сеуште се надевам дека ќе се смириме кога тогаш.Ама не е работата дека се скаравме и дали ќе се смириме.Вака,има деца на кои им се бендисувам од кои за едното сум сигурна дека ме сака и дека сака да сме заедно ама работата е тоа што јас незнам што да правам дали да продолжам да се надевам дека ќе се смириме со бившиот или да почнам пополека да го заборавам и да продолжам понатаму со животот.Ама најтрагично од се е тоа што мислам дека никогаш нема да го заборавам Никола....Ве молам дајте ми совет што да направам...:toe:
Па очигледно не сте ни имале сериозна врска на која можеш многу да се надеваш, сама рече не сте се гледале и сте оставиле за летово. Но ништо очигледно не испаднало. Штом има некое дете на кое му се допаѓаш зашто не му дадеш шанса, отколку да се надеваш на старата љубов и да испадне цело лето да тагуваш за нешто што не вреди. А и млада си уживај во животот, рано ти е за сериозна љубовна врска.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ама најтрагично од се е тоа што мислам дека никогаш нема да го заборавам Никола....

Јас мислам дека многу брзо ќе го заборавиш Никола... А после него и Мартин, и Влатко, и Стефан... И онака... 15 години имаш:)

едит: Најде кој да збори, јас големата, ама сериозно ова од искуството ми мое го зборам:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom