Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
1 месец е не треба сеа којзнае колку големо и значајно да и земеш...
најубаво злобница да ја послушаш :smir:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
нешто мало и значајно.. нешто што знаеш дека ќе ја израдува и ќе ја потестува на тебе... нормално чоколатциња или ружичката се неизбежни...

и дотурка до еден месец? браво машко
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Пакетче кондоми и крем банани.
Јас на бивша и имам однесено за 2 месеци и се изненади.(во позитивна смисла)
 
Член од
20 јуни 2008
Мислења
17
Поени од реакции
2
Ок... Јас имам проблем. Ко за почеток неам среќа у љубов!!! Порано едно дете мн ме сакаше, али ја него не и му удирав корпи. Али сеа кругот се сврте, и ја мн го засакав, а тој само ми го плеска минатото у фаца и нзз шо да праам. Нејќам дирекно да му кажам дека го сакам да не испадне дека ми мава корпа, ризикот е голем!!! plizz HELP!!!:icon_ques:(
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
не е помош али преслушај го врчак...:tv:
се се памти, се се плаќа,
се се врти, се се враќа...:salut:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Ок... Јас имам проблем. Ко за почеток неам среќа у љубов!!! Порано едно дете мн ме сакаше, али ја него не и му удирав корпи. Али сеа кругот се сврте, и ја мн го засакав, а тој само ми го плеска минатото у фаца и нзз шо да праам. Нејќам дирекно да му кажам дека го сакам да не испадне дека ми мава корпа, ризикот е голем!!! plizz HELP!!!:icon_ques:(
Па нормално е тоа де, да се врти кругот :).
Само потсети го дека и тој давал корпи, дека не можеш да бидиш со него ако не го сакаш, но тоа сега се променило. Ако сака да прифати во ред ако не барај си ја среќата на друго место, нема потреба од молење. То е то
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Ќе ве послушам ќе му дадам шанса на детето кое сум сигурна дека ме сака и мислам дека конечно ќе бидам среќна :pipi:
 

Таа

Утро
Член од
22 јуни 2008
Мислења
118
Поени од реакции
6
Проблем ипол.
Лани се гледав со еден тип. Не беше сериозна работата, не се гледавме многу често. Не знам за него, ама он мене многу ми значеше, дотогаш не сум била затрескана во некој како што тогаш бев во него. И една вечер јако ме издува, ми рече дека ќе се смирува со бившата. Од тогаш, ни трага, ни глас од него. Изгубивме секакви контакти. Иако имав добра причина за да го мразам, не можев да го замразам. Во срце ми беше, и премногу мил.
Сега сум во врска. Сериозна, преубава. Сигурна сум дека го љубам. И најмалку го заслужува ова да го правам, но...
Во изминативе неколку дена, често се гледаме со ланскиот тип. Конкретно вечерва, бевме во ист клуб, јас бев со другарки, он со друштво. Нема сега женска. Damn. Голем дел од вечерта ја помина во моето друштво, и цела вечер ми кажуваше преубави работи. И морам да признаам, не ми беше сеедно. Такви работи не ми кажуваше кога требаше... Не е некој таков тип, за намерно да ми прави проблеми. И колку и да го познавам, не можам да сфатам зошто го прави ова. Се договоривме некој ден да испаднеме на кафе. Чисто онака, да си се видиме.
Финтата е што, не знам каков совет да барам од вас.
Ама навистина не знам како да постапам. Дечко ми ич не заслужува мислите да ми одат кај друг. А одат...
 
P

Princ

Гостин
Зошто седиш на две столчиња?
Мој совет би ти бил да расчистиш со едниот под хитно. Со кој сакаш, твој избор (иако јас типувам на 1, односно тој од минатата година... бидејќи тој еднаш те шутнал, нема да му е тешко да те шутне по втор пат, и трет...) само со едниот расчисти па почни со другиот да правиш што ти душа сака. Можеби погрешен избор ќе направиш, ама во секој случај помирно ќе спиеш. Вака можеш да направиш пак погрешен избор, ама и да не спиеш раат.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Дали добро разбрав? Овде има тројца....1 што и се скарал......2 што е во врска и, и е преубаво.......3 што и се допаѓа и пак и е убаво.....

За првиот не гледам проблем. За останатите одлучи се ти, не можеме да те советуваме кога само ти си ги знаеш и чуствуваш тајните на срцето. Само како што рече принц, не седи на два стола т.е. пробај :)
 
P

Princ

Гостин
Првиот и третиот во приказната се една иста личност. Прво ја шутнал за бившата негова, па сега кога веќе бившата дупла бивша му станала, сака да Таа да му се врати (пак бившата :))
Лабилен карактер, многу се надева на минатото, а не на иднината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom