Game of Thrones

Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Пример Амберови....?
Тие ама и нели што имало останати војници од војската на Роб, поточно преживеаните од Red Wedding. Не верувам сите 20 илјади да се убиени.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Тие ама и нели што имало останати војници од војската на Роб, поточно преживеаните од Red Wedding. Не верувам сите 20 илјади да се убиени.
Па во замокот не остана скоро никој нели теон го освои без никаква борба. Се фалеше дека го освои Винтерфил а во него само баби дедовци и деца беа останати. Така да и да имаше некој останата на прсти да се избројат. Од некои други замоци само околу помалави доколку има може ама тоа е мислам незначајно....
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
tesko e da ocekuvate da go svrti nekoj grbot lugeto bea so rob koj doziveeja totalna katasrofa i so toa ja izgubija doverbata vo starkovi
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.886
Како бе им текнуваат вакви работи

Генијално :LOL:
Преработка на :


Од Тополе па до Равне Горе


Од Тополе, од Тополе, па до Равне Горе,
од Тополе, од Тополе, па до Равне Горе,
све су страже, све су страже, ђенерала Драже,
све су страже, све су страже, ђенерала Драже.
....
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Зошто? Сите нешто досадни и банални ви се сцениве ама никако да објасните зошто. Хај Спероу може ги влече конците ама не е единствен. Марџери исто така ја игра играта, по негови правиле, евидентно по последната епизода. Баш има многу што да се дискутира за Кингс Лендинг и сегашната ситуација, ама овака кога ќе видам "досадноооо / филер епизода / мизерија" ми се одмилува да дискутирам повеќе.
Ете така, не знам, субјективно мислење, мене ми се досадно мртви сцените во Кингслендинг. Тајвин го нема, Тирион замина далеку, Варис и Литлфинер кои секогаш беа интересни и тие се заминати, Серсеи откако и направија walk of shame не е 10% од старата Серсеи. Џејми му ја пресекоа раката и типот стана лигав, едни те исти говори со Серсеи вртат. Томен е смешка од главен и одговорен на Кингслендинг, паралела на Хорхе наш. Хај Спероу со голине стапала и со последно туширање кога уште Роберт Баратеон бил жив е напор од лик, заедно со војската негова нема една интересна сцена, еве сериозно кажи некој итересен муабет кој го направил Спероу, а да не го отече со религија и со буквално небитни муабети (пак, субјективно мислење). Стариот Кингслендинг не се ни споредува со овој Кингслендинг кај што синот на Олена (никад не му го запамтив името) држи мотивациони говори. Не ме зезај, најсмешниот лик у серијава држи мотивационен говор, Џејми му идеше од коњ да падне од смеење. Ги нема разговорите помеѓу Тајвин и било кој, посебно со Олена.
Олена остана единствениот интересен лик таму, а ете ја и таа се спрема да си замине. Марџери дава знаци на живот, ама со толку скрин тајм сезонава, од кој 80% беше во ќелија, не може ништо повеќе.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.591
Поени од реакции
13.279
Кингслендинг е тешко смарање. Јест да претеруваат многумина со коментари од типот на „филер епизоди“ ама факт е дека без Варис, Литлфингер, Тајвин и Тирион нема шмек. Пред 2-3 сезони океј ми беше цела епизода да биде small council's meeting, фешти имаше, посебно со оваа постава:

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Дуелите Тајвин - Олена со репликите под појас беа да посакаш цела епизода да траат :D
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ауф какви мрчатори сте значи, бетер од твитераши.

Sent from my E2105 using Tapatalk
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.529
Поени од реакции
33.723
ama nema ni mnogu screen time kingslanding, pomina frkata tamu, kulminirase, okej lani bese prenajjako, bravo, ama bran go nemase cela sezona, sea prikaznata so bran e u fokus ko so bese lani kings landing i e prenajjako, site likovi fatija razlicni pravci, aman, jasno ni e deka ne e tolku kul kako lani, lani littlefinger bese master of puppets, john snow varese pacha, sea snow pali cela sezona, littlefinger imase 5min screen time

aj site da se sobereme da placeme
ned stark bese najjak moralen lik, sea glavata na kolec samo nabiena i ic ne go pokazaa sezonata, ne e vise got toa sto bese
: '((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Дали е намерно или не, но тоа покажува колку тронот и механизмите на власт се ослабнати и владее анархија, во период од неколку години се убиени двајца кралеви (и третиот може да настрада наскоро), голема војна го разори кралството, многу од старите и етаблирани фамилии и личности се уништени, никој не е обединет, ниту верува во Железниот трон, секое кралство си ја гледа својата судбина, дошло време босоног демагог да го владее главниот град, но со советници како Мејс Тајрел, Кеван Ланистер, глупчата Серси и навен дете-крал, тоа и треба да се очекува. Истовремено, главните сплеткароши и манипулатори како Бејлиш и Варис се тргнати настрана, секој со некоја своја агенда.

Подлогата е идеално поставена за да дојде некој, со славно име и легитиметет да воспостави ред во хаосот, или да уништи и тоа што останало неуништено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom