Game of Thrones

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
Доволно е шо Џон си ја знае територијата , алудирав на фактор изненадување. Станис јуришаше како ненормалник без никаква стратегија и никаков план. Џабe искуството кога скоро пола армија му дезертираше , а со останатите кои останаа тргна директ во самоубиство.
не е доволно пошо и ремзи и болтонс го познаваат теренот.
според мене :
1.Пеце малотопрсте ќе има тајвин момент и ќе ги спаси кога ќе нема излез.
2. некој ќе му го сврти грбот на болтонс и ќе ги предаде.
3. ќе се исшверцуваат во винтефел овие овие дивјациве(барем за тоа ги бива) и ќе ги отворат портите ала троја.
4.Ремзи ќе му еби матер на сите (најмалку ова има шанси да се деси).
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Најуба женска барате, а?

Мислам дека само у паралелен универзум доколку Игрит и оваа со змејовите седат у кафич, не ги знаеш а сакаш на некоја да и направиш муабет, прва на која што би и направил некој муабет е Игрит. Пем и пегаво, види ја другава, капка е.

Тоа што оваа имаше бедес карактер за глумење а змејскава е досадна ко курац е веќе друг муабет.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Мислам дека само у паралелен универзум доколку Игрит и оваа со змејовите седат у кафич, не ги знаеш а сакаш на некоја да и направиш муабет, прва на која што би и направил некој муабет е Игрит. Пем и пегаво, види ја другава, капка е.

Тоа што оваа имаше бедес карактер за глумење а змејскава е досадна ко курац е веќе друг муабет.
Зависи, све е тоа стратегија, тактика. Имам другар што секад се става на најгрдата у друштвото. Он ти е од оние што у кладилница типуваат 1X кога првиот на табелата игра со последниот, и коефициент е 1.05.

Али секад добива маме му ебам, у двата случаи...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.015
Поени од реакции
80.842
Зборуваме за кралевите на Железниот трон или ошто за кралеви?

Добро, и само за Железниот трон ако броиме, грешка сум, не ги броев претендентите за тронот, така ги имаме Роберт, Џофри, Ренли, Станис и Висерис. (и Мирсела и Ширин, кои исто имаат право на тронот)
По еден човек кој себе си се прогласи (или беше прогласен) за крал беше убиен во секоја сезона.
Ширин и Мирсела не ги сметаме, бидејќи нив ниту некој ги прогласи за кралеви, ниту сами се прогласија.
Муабетот беше - по еден крал е убиен во секоја сезона.
За да бидеш крал треба да бидеш прогласен за таков и да бидеш машко.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Бљак сакаш да ме убиеш:sick:? ова не се сочни цицки туку стари растегнати цицки без млеко плус и фацата ко од оној хоророт Wrong Turn :D
Да? Мене по малку ме потсетува на „убавицата“ од Сјаење:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.015
Поени од реакции
80.842
Оваа е од оние жени што имаат дебелки прстиња. (независно од тоа колку се самите витки или гојазни)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.381
Мислам дека само у паралелен универзум доколку Игрит и оваа со змејовите седат у кафич, не ги знаеш а сакаш на некоја да и направиш муабет, прва на која што би и направил некој муабет е Игрит. Пем и пегаво, види ја другава, капка е.

Тоа што оваа имаше бедес карактер за глумење а змејскава е досадна ко курац е веќе друг муабет.
Само ако седат може да се излажеш и тргнеш по змејската :D. Ако ги начекаш во дискач, кај што стојат, Емили нема ни да ја приметиш од шо е метро и пол висока, а па кога ќе и ги видиш свадбарките на раце и тоа веѓите грди :sick:.Види го Ружево, свети ко икона :love:


Fuck one, marry one, kill one? :D
Марџери, Руже, Змејската:X3:
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Само ако седат може да се излажеш и тргнеш по змејската :D. Ако ги начекаш во дискач, кај што стојат, Емили нема ни да ја приметиш од шо е метро и пол висока, а па кога ќе и ги видиш свадбарките на раце и тоа веѓите грди :sick:.Види го Ружево, свети ко икона


:love:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Зависи, све е тоа стратегија, тактика. Имам другар што секад се става на најгрдата у друштвото. Он ти е од оние што у кладилница типуваат 1X кога првиот на табелата игра со последниот, и коефициент е 1.05.

Али секад добива маме му ебам, у двата случаи...
Егзакли мај поинт.[DOUBLEPOST=1465602323][/DOUBLEPOST]
Само ако седат може да се излажеш и тргнеш по змејската :D. Ако ги начекаш во дискач, кај што стојат, Емили нема ни да ја приметиш од шо е метро и пол висока, а па кога ќе и ги видиш свадбарките на раце и тоа веѓите грди :sick:.Види го Ружево, свети ко икона :love:


Fuck one, marry one, kill one? :D
Марџери, Руже, Змејската:X3:
Може само да се изгуби пегавата и да умара со тој рапав глас што мислевме дека е секси у фтора средно :)
3.JPG
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ете така, не знам, субјективно мислење, мене ми се досадно мртви сцените во Кингслендинг. Тајвин го нема, Тирион замина далеку, Варис и Литлфинер кои секогаш беа интересни и тие се заминати, Серсеи откако и направија walk of shame не е 10% од старата Серсеи. Џејми му ја пресекоа раката и типот стана лигав, едни те исти говори со Серсеи вртат. Томен е смешка од главен и одговорен на Кингслендинг, паралела на Хорхе наш. Хај Спероу со голине стапала и со последно туширање кога уште Роберт Баратеон бил жив е напор од лик, заедно со војската негова нема една интересна сцена, еве сериозно кажи некој итересен муабет кој го направил Спероу, а да не го отече со религија и со буквално небитни муабети (пак, субјективно мислење). Стариот Кингслендинг не се ни споредува со овој Кингслендинг кај што синот на Олена (никад не му го запамтив името) држи мотивациони говори. Не ме зезај, најсмешниот лик у серијава држи мотивационен говор, Џејми му идеше од коњ да падне од смеење. Ги нема разговорите помеѓу Тајвин и било кој, посебно со Олена.
Олена остана единствениот интересен лик таму, а ете ја и таа се спрема да си замине. Марџери дава знаци на живот, ама со толку скрин тајм сезонава, од кој 80% беше во ќелија, не може ништо повеќе.
Океј. Се гледа дека серијава те разочарува максимално. Кога јас се осеќам за некоја серија вака како ти што се осеќаш во цитатов за GoT, јас ја баталувам. Така раскрстив со Walking Dead, Leftovers, втората сезона на True Detective итн. - Која е поентата да гледам нешто понатаму ако сметам дека е ојдено се у курац до тој степен? Затоа и не ги разбирам едниве исти ликови што недела по недела доаѓаат и серат за серијава колку е досадна, никаква, ваква-таква. Со сила некој ве тера да ја гледате серијата? Работава е ... The Strange Case of Племенити Мазохисти on Kajgana. Од милион серии достапни за гледање да троши некој време на серија што ја смета за срање е нонсенс. Особено да ја гледа истата редовно и редовно да коментира негативно.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Океј. Се гледа дека серијава те разочарува максимално. Кога јас се осеќам за некоја серија вака како ти што се осеќаш во цитатов за GoT, јас ја баталувам. Така раскрстив со Walking Dead, Leftovers, втората сезона на True Detective итн. - Која е поентата да гледам нешто понатаму ако сметам дека е ојдено се у курац до тој степен? Затоа и не ги разбирам едниве исти ликови што недела по недела доаѓаат и серат за серијава колку е досадна, никаква, ваква-таква. Со сила некој ве тера да ја гледате серијата? Работава е ... The Strange Case of Племенити Мазохисти on Kajgana. Од милион серии достапни за гледање да троши некој време на серија што ја смета за срање е нонсенс. Особено да ја гледа истата редовно и редовно да коментира негативно.
Серијата разочара минатата сезона. Оваа се кренаа и тераат одлично, никаде немам пишано дека некоја епизода од сезонава ми е досадна, пишав дека дел од епизодата кој се случува во Кингслендинг е досаден. Има уште на мал милион места случувања, не е само таму.
На страна фактот шо не прекинувам започнати серии, плус ГоТ колку сака нека падне (ако падне) во рејтинг и квалитет, сите ќе ја догледаме до крај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom