Game of Thrones

H

HoT IcE

Гостин
Осеќам дека сезонава ќе надомести за последнава што имаше помалце акција и споро темпо, премногу ствари треба да се десат, хајпнат сум ептен :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
http://www.ign.com/articles/2016/04/15/game-of-thrones-showrunners-considering-shortened-final-seasons

Овие двајцата пак две години по ред се запнале што побрзо да ја завршат серијата, ја стварно не знам што им е. Не сакам серија со квалитет како оваа да заврши со избрзани епилози.

Или нека ја дадат на некои други продуценти ако веќе не сакаат/не можат или како што викаат некои од коментарите во веста, нека заврши се со еден блокбастер во стилот на LOTR, и така имам читано дека Мартин ја подржувал таквата идеја.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.618
Поени од реакции
31.826
Кога излегува прва епизода? Мислам на торент за симнување :D
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.147
Поени од реакции
8.939
Понеделник во 03 или 04 саатот така нешто е
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
http://www.ign.com/articles/2016/04/15/game-of-thrones-showrunners-considering-shortened-final-seasons

Овие двајцата пак две години по ред се запнале што побрзо да ја завршат серијата, ја стварно не знам што им е. Не сакам серија со квалитет како оваа да заврши со избрзани епилози.

Или нека ја дадат на некои други продуценти ако веќе не сакаат/не можат или како што викаат некои од коментарите во веста, нека заврши се со еден блокбастер во стилот на LOTR, и така имам читано дека Мартин ја подржувал таквата идеја.
Знаат дека без изворен материјал можат да се испоресат на се` на крај, затоа калкулираат вака. Ако треба да одбирам помеѓу 14 квалитетни и 20-30 Sand Snakes епизоди, и јас би ги одбрал првите.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.147
Поени од реакции
8.939
Јас пак ја гледам 5та сезона. Очајно глумат Змиите од Дорн мислам дека некој тука на форумот ме убедуваше дека намерно било така.

Не негирам дека Натали е убава жена ама не знам од кои причини ептен одбивност ми ствара нејзината појава.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.500
Поени од реакции
82.020
Ако приметивте, на фустанот на Санса беше извезен волкот на Старкови. The North strikes back? :vozbud:

(Не сум исфеминизирано дизајнерче што прати мода, жими мајка)
Па и коа се мажеше со старковски обележја влезе у брак. Тоа токму и им требаше на Болтони, брак со старкови, за детето да им биде валиден владетел на Северот.
Сакам да кажам, во никој контекст, никој на северот не и го негираше "старковството", со се неговите обележја. Така да, цело време она си е у тие обележја. IMO
(како и да е, во случајов мислам дека е тоа што ти мислиш)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Во право е Нињо, најбитното...



позз
Нема да ја одбијам де. :icon_lol:
Марџ е дроља, annoying dumbface bitch, добра за fucking and punching, само за користење. :kuracc:
Санса е lady бе, краљица, да ја чуваш и служиш за век и веков... покрај другото секако. :love:

Како и да е мислам дека на крај на серијата ќе направат една лезбиска сцена со нив две, да не задоволат и двата табора. :D

А зошто не и порано... :sneaky:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Таква сцена да се случи, ќе опростам за сите минати и идни лошо потези, ќе прифатам и скратена седма и осма сезона :vozbud:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Онаа на Нињо е битна само да цмиздри низ Кингслендинг и наоколу...за се друго е битна колку шише сок пред кооперација.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Што сакам како за отварање да ви го дадат Сем како клецка пола епизода :icon_lol:
Или Мисандеи и Сив Црв на пазар како купуваат краставици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom