Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Колку што разбрав секој што не се согласувал со аболицијава да поднел барање до него, па да видиме кој вистински ќе се откаже.
Кој не се согласувал можел да му прати молба, па Хорхе ќе организирал тим од правни стручњаци кои ќе ги разгледувале правните можности да се отповика неговото барање за аболиција. :LOL:
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
https://www.facebook.com/mariglen.demiri/posts/1171399199560881?pnref=story ја потпиша трајко одлуката за избори.Е сега ќе се потврди она што го зборев вчера...дека ако ги распише,по автоматизам како попови сите претставници на невладини пред се,и опозицијата,од ОКОЛУ или меѓу редови што би рекле,ќе потикнуваат на насилство.

Прочитајте го последниот ред од текстов на овој "борец за демократија"[DOUBLEPOST=1460730441][/DOUBLEPOST]
Кој не се согласувал можел да му прати молба, па Хорхе ќе организирал тим од правни стручњаци кои ќе ги разгледувале правните можности да се отповика неговото барање за аболиција. :LOL:
Зајко не пушта такво нешто до хорхе,демек затоа што веќе се обратил јавно :D
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.552
Поени од реакции
7.656
Најважното , Хорхе повика партиите да се прочистеле сами од внатре .

Грујо одма ќе го послуша. :icon_lol:[DOUBLEPOST=1460730782][/DOUBLEPOST]
Зајко не пушта такво нешто до хорхе,демек затоа што веќе се обратил јавно :D


 
Последно уредено:
Член од
23 октомври 2015
Мислења
128
Поени од реакции
72
Moze nekoj da napise edna zdravorazumska analiza, House of Cards style, so e igrata na Horhe i Grujo?
Abolicija pa sega povlekuvanje?
Analizite se obicno tupenje t.e. matenje prazna slama. Za nabrzinski da dobijas utisak sto se slucuva Najdobro e da gledas kako se dvizat slednive parametri
-bilans na tekovna smetka
-devizni rezervi
-kamati
-inflacija
I se e jasno ko den. Cak i unapred mozes da predvidis dali i koga ke dojde do smena na partii.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.964
Поени од реакции
15.982
ако сите од опозицијата се повлечат од списокот за Аболиција, тоа ќе го сторат и лицата поврзани со владеачките партии, всушност некој од нив
( рамковните), веќе во стилот на Бране ги закачија пријавите на СЈО " мачку о реп"
Но има и друга опција, ниту СЈО а и ниту ЈО да не поведува и форсира постапки против политичари кој се активни се до завршеток на изборите ... така беше и во Словенија со случката Патрија...
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.145
Analizite se obicno tupenje t.e. matenje prazna slama. Za nabrzinski da dobijas utisak sto se slucuva Najdobro e da gledas kako se dvizat slednive parametri
-bilans na tekovna smetka
-devizni rezervi
-kamati
I se e jasno ko den. Cak i unapred mozes da predvidis koga ke gi srusat.
Ne ja povlekol abolicijata Horhe, taka da prasanjeto mi pagja vo voda.
Mislev deka igraat nekoja igra, neso mackanje oci ova ona,strategii, ama izgleda e obicno out of jail card za kriminalcite.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.220
Поени од реакции
20.996
Вмро е 10 години на власт. Мене логично ми е дека ако имале такви снимки, одамна ќе ги гонеа.
Одамна ја имале и снимката со Виц'то, ама дури сега, после 100 години решија да ја објават и да го гонат. Така да, не му знаеш каков им е планот. :toe:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Инаку улицата пред собрание и жена парк се целосно затворени и не може да се дојде пред собрание.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Кој не се согласувал можел да му прати молба, па Хорхе ќе организирал тим од правни стручњаци кои ќе ги разгледувале правните можности да се отповика неговото барање за аболиција. :LOL:
Поголема глупост немав слушнато. :D :place:

Ставрогин мн го дрвиш за 139 IQ.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
а би подржал ли некој кој не може?
Секако дека не. Ако јас можам да убијам некого и да се извлечам со тоа, од тие што ги бирам за власт, очекувам да можат исто.[DOUBLEPOST=1460732034][/DOUBLEPOST]
@Inglourious Basterd , за ова ти пишев уште месец наназад, дека Дуи до избори ке смени уште 20 става, а вие се радувавте како 7ца на Лото да.ви се падна,затоа што Дуи му обеќал на Грујо дека ке оди на Избори и нема да е сама Дпмне и тие ке се оддржат.

-Овие не само шо побараја импичмант за Иванов, овие и учеството на избори ке го одкажат. И ко ке видиш пак нема да има избори.
Што смениле ДУИ? :pos:
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
321
Поени од реакции
115
Секако дека не. Ако јас можам да убијам некого и да се извлечам со тоа, од тие што ги бирам за власт, очекувам да можат исто.[DOUBLEPOST=1460732034][/DOUBLEPOST]
Што смениле ДУИ? :pos:
аааа вмро не ги подржуваш само во тоа што не успеале да сокријат, а во се друго ги подржуваш така?
 
Член од
14 април 2008
Мислења
1.257
Поени од реакции
914
ако сите од опозицијата се повлечат од списокот за Аболиција, тоа ќе го сторат и лицата поврзани со владеачките партии, всушност некој од нив
( рамковните), веќе во стилот на Бране ги закачија пријавите на СЈО " мачку о реп"
Но има и друга опција, ниту СЈО а и ниту ЈО да не поведува и форсира постапки против политичари кој се активни се до завршеток на изборите ... така беше и во Словенија со случката Патрија...
Како на граѓани таквиот редослед не ни одговара. Очигледно е дека има голем криминал. Доколку се чека после избори да бидат покренати постапките криминалците ќе настојуваат да ги добијат изборите (не е важно партијата) и после преку политичката моќ да го оневозможат откривањето на криминалните дела. За да ги добијат изборите по секаков начин нема да се воздржат од сите можни далавери. А за далавери секогаш има можност и простор. И да не бидат признати избори добиени со лажирања, тој веќе ќе има политичка моќ пред оние кои сакаат да бидат лажени. Што значи политичката криза ќе продолжи. Повеќе ни одговара прво да се расчисти со тоа кој што сторил, таквите да се отстранат и потоа да се оди на избори.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Што збориш бе ретард? Скроз си ја утнал поентата. Кој кур збори ти како треба да се осеќаш како Албанец? Реков ли ја дека сите Албанци се привилегирани? Збориме дека криминал направен од Албанци на онаа страна на Вардар, поретко се казнува у просек. Дека постојат двојни аршини за многу ствари зависно од тоа дали криминалот е напраен у Карпош или на Дижонска. Тоа не е шпекулација, тоа се тврдокорни факти.
И ја прашуем, зошто не се казнува криминал направен на Дижонска, а се казнува криминал направен у Карпош? Ако одговорот е поврзан со етникумот на тие што го праат криминалот, станува збор за дефакто нееднакво третирање на луѓе од различни етникуми. Просто е. Само ти уште у Драгонбол живееш пошто си теле.
Ако десет Иљберовци отворат кафич на Дижонска и од нив, сите 10 дозволат да им се пуши у кафич, а 0 се казнети и 10 Славевци отворат кафич у Карпош, дозволат пушење у кафич и сите 10 се казнети, земено дека нит Иљберовците, нит Славевците се Мијалков тип на битни фаци у Маќедонија, што значи тоа?
Тоа значи дека у просек, ако си Албанец и направиш некои видови на криминал, шансата да ти се прогледа низ прсти е поголема отколку ако си Маќедонец и ако го направиш истото. Во албански населби, во просек повеќе се допушта за некои ствари отколку у македонски населби. Тоа не важи за сeкој Албанец секаде.
Еве ти си Албанец, па никој не те ебе 2%.
Mуабетот беше во однос на тоа колку дпмне му допушта на албанците...
Инаку да, се сложувам, на ниту една македонска влада не им беше примарна цел затворање на албански криминалци...
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
321
Поени од реакции
115
се шо се слушна на вистината за македонија, а не тоа е уствари монтирано сечено лепено додавано
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom