Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Да ти е*ам држава у која потпросечни пи*иња со интелект на кокошка :pusigo: и костумесани 30 годишни дечишта (ходајучи фалусоиди) мислат дека животот им се исполнил со смисла затоа што успеале преку роднински и партиски врски да се сместат во канцелариските фотелји на државна администрација.
Што од ДПМНЕ, што од СДСМ.
Животот да ти се згади, упм.. :pov::pov::pov:
Jas razbiram partiski da e nekoj vraboten bez razlika na godinite, sekoj so snaodlivosta i da zema 500e+ ajde drzi voda. Ama partiski da si vraboten i do smrt da si veren na rezimot za 15 000 ili za 200e toa nikako nemozam da go razberam.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Висок дипломат од ЕУ вели дека западните земји ќе преземат агресивни чекорти против лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски и други високи претставници од власта доколку амнестијата од претседателот Иванов остане на сила, пишува Волт Стрит Журнал во текстот под наслов „Амнестијата од македонскиот претседател предизвика граѓански немири“.

– Меѓу можните казнени мерки за кои се разгледуваат е забрана за патување во земјите од шенген зоната за македонски политичари, повлекување на помошта што Скопје ја добива за мигрантската криза и запирање на поддршката од земјите од ЕУ и НАТО за евроатлантските интеграции на земјата, вели дипломатот за весникот.

http://novatv.mk/eu-i-sad-najavuvaat-agresivni-politichki-chekori-protiv-gruevski/


Значи ќе тргнат поостро . :D
.....на основа на што??? Па тие се напунија со мигранти кои им ги силуваат жените по улица , а нив ги праат партал по аеродроми и кафани со експлозив, па не се помрднаа ни тапо , а не па остро...... и сега викаш ќе тргнат поостро само заради влажните соништа на една Катица и нејзината среќна зајачка шепа и неколку фрустрирани амбасадори кои од досада у оваа наша провинција незнаат што , па се играат богови ??? :):):):)
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.220
Поени од реакции
20.996
Не разбирам, што сака да каже? Сериозно.
Демек не мавајте по полицијата, тие се оние кои ве заштитуваат во кризни моменти, за да може вие слободно да постирате мудри мисли на ФБ.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Од Wall Street Journal

U.S. and EU diplomats lobbied Mr. Ivanov on Thursday to reverse his decision. A senior EU official said Western countries would move aggressively against VMRO head Nikola Gruevski and other senior Macedonian officials if the amnesty remained in place. Among the possible penalties under discussion are a travel ban in the EU’s Schengen zone for senior Macedonian politicians, the withdrawal of assistance for Skopje on the migration crisis, and a halt to support for the country’s EU and NATO membership bids, the official said.

http://www.wsj.com/articles/macedonia-presidents-amnesty-move-prompts-civil-unrest-1460667449
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Jas razbiram partiski da e nekoj vraboten bez razlika na godinite, sekoj so snaodlivosta i da zema 500e+ ajde drzi voda. Ama partiski da si vraboten i do smrt da si veren na rezimot za 15 000 ili za 200e toa nikako nemozam da go razberam.
Јас воопшто не разбирам ништо повеќе во ова општество на хедонистички лудаци.

Снаодливоста е педерски критериум за мерење на успешноста и потенцијалот. Снаодливоста речиси секогаш подразбира добивка преку манипулација и неправедност и постигнување краен резултат кој е полош од возможниот.
 
S

silmarillion

Гостин
Демек не мавајте по полицијата, тие се оние кои ве заштитуваат во кризни моменти, за да може вие слободно да постирате мудри мисли на ФБ.
Ама имаш прилепска криптографка до тебе признај :)
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.174
Поени од реакции
8.482
Од Wall Street Journal

U.S. and EU diplomats lobbied Mr. Ivanov on Thursday to reverse his decision. A senior EU official said Western countries would move aggressively against VMRO head Nikola Gruevski and other senior Macedonian officials if the amnesty remained in place. Among the possible penalties under discussion are a travel ban in the EU’s Schengen zone for senior Macedonian politicians, the withdrawal of assistance for Skopje on the migration crisis, and a halt to support for the country’s EU and NATO membership bids, the official said.

http://www.wsj.com/articles/macedonia-presidents-amnesty-move-prompts-civil-unrest-1460667449
ха ха ха, која комедија, која помош бе пичка им матер да им ебам, море нека се носат у пм.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
ха ха ха, која комедија, која помош бе пичка им матер да им ебам, море нека се носат у пм.
А ти вака при здрава памет мислиш дека Македонија на своја рака реши да ја затвори границата со Грција, и да постави жичана ограда? Мислиш дека Грујо и Хорхе тропнаа на маса и рекоа доста е, кој ја ебе Меркаел, ние затвараме?
 
Член од
14 април 2008
Мислења
1.257
Поени од реакции
914
Главните афери се чуваат за пред избори.
Не верувам, политичарите досега докажаа дека не му ја мислат тие толку надолго. Мислат сега нешто да уќарат, а за во други услови други нешта ќе бараат и ќе копаат. За моментална придобивка Заев дури и измислуваше разговори кои не постојат како она за „вистинските извршители/нарачатели“ на масакрот кај Смилковското езеро. Ми се чини дека со прислушувањата испукаа се што во моментот имаат, што не значи дека нема нешто ново да се ископа од некаде.
Ти сериозно мислиш дека Заев предал снимки од опозициски политичари и функционери? :icon_lol:
Не се истрагите на СЈО поврзани само со делата искажувани во снимките. СЈО основан поради нарушеност на правниот и политичкиот систем утврдена преку прислушувањата, треба да ги истражува кривичните пријави и други дојави против лица на високи политички позиции.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.174
Поени од реакции
8.482
А ти вака при здрава памет мислиш дека Македонија на своја рака реши да ја затвори границата со Грција, и да постави жичана ограда? Мислиш дека Грујо и Хорхе тропнаа на маса и рекоа доста е, кој ја ебе Меркаел, ние затвараме?
јас при здрава памет знам дека МКД ја затвори границата со дозвола/наредба од запад, ама за која помош зборуваат бе матер им ебам, за финанирање петоколонашки организации, фала им, тоа не е помош.
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Поентата е имате избори нека ве гласаат. Што треба насилници да седнат во фотеља. Ќе си дојдат ко попчиња иако се атеисти. Дозволете народот да победи. Не сте само вие важни комуњари елитистички. Поважен е народот и иднината на нашите деца. Се гледа дека сте штетници по однесувањето на протестот. Чиви татковци мавате бе, чиви институции палите, А?.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom