Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
На излегување на прашање на новинар дали ДУИ ќе учествува на веќе распишаните избори за 5 јуни или ќе ги бојкотира лидерот Ахмети само кусо одговорил дека било се уште рано да се изјасни.
@Inglourious Basterd , за ова ти пишев уште месец наназад, дека Дуи до избори ке смени уште 20 става, а вие се радувавте како 7ца на Лото да.ви се падна,затоа што Дуи му обеќал на Грујо дека ке оди на Избори и нема да е сама Дпмне и тие ке се оддржат.

-Овие не само шо побараја импичмант за Иванов, овие и учеството на избори ке го одкажат. И ко ке видиш пак нема да има избори.
 
Последно уредено:
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Еј и Љупчо се јавил, се чувствува запоседнат од ситуацијава пошо никој не го има него спомнато, а ова со 10 години надвор од политика да не си го чисти патот тој пак да се врати :pos:
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Еве и да победат. Тоа значи дека немало криминал? Или дека се криминалци ама дека народ ги гласа, не треба да одговараат?

Затоа и толку форсираат за избори. Оти над глава им висат еден куп пријави, обвиненија и влечења по судови каде цела Македонија ќе ги гледа фактите како правеле криминали.
Епа глеаш,сеа нема ни судови ни затвор :D што мислиш,ако им останат да им висат и на едните и на другите пријавите и заканите за затвор,и се десат избори,и еве тепа вмро.Кој ќе иде у затвор ? горде сашо ? или зајко шеќеринска ременски ? јас сум убеден дека вториве.Или тепаат сдсм.Кој ќе иде затвор ? зајко шеќеринска или сашо и горде ? сигурно сашо и горде.

Тогаш знаеш што ќе се деси ? обратна ситуација.мењање места.Вмро на улици со демонтрации,сдсм во дефанзива.Зашто ? затоа што НЕМА ПРАВДА НЕМА МИР.

Или еве,ако чекаме да ги осудат иедните и другите,знаеш ли колку време ќе одземе тоа ? јас за банална работа што бев у суд,па после 3 години ми дојде решението или како и да се вика тоа,а замисли ги овие пуни во тоа џебовите со пари,ќе изнајмат најдобри адвокати ќе поткупат обвинители и што ли уште не,и што,дур траат тие судски процеси,кој ќе ја води државата ?

ни требаат уште децении за да осозрееме како држава и да можат да идат у затвор политичари активни.Мада не знам ни у свет кај се десило тоа,а ние го бараме во нашава држава која е држава 25 години тек.

Тоа е исто како братучедка ми од 13 години да и дадеш бебе и 3 годишно дете да чува,да ги носи у градинка и школо,да готви дома и да чисти.Да прави ручек,и да знае да се понаша со 40 годишни кога ќе излезе на вечера.Едноставно,невозможно е.[DOUBLEPOST=1460725694][/DOUBLEPOST]
Еве и да победат. Тоа значи дека немало криминал? Или дека се криминалци ама дека народ ги гласа, не треба да одговараат?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
Поентата е имате избори нека ве гласаат. Што треба насилници да седнат во фотеља. Ќе си дојдат ко попчиња иако се атеисти. Дозволете народот да победи. Не сте само вие важни комуњари елитистички. Поважен е народот и иднината на нашите деца. Се гледа дека сте штетници по однесувањето на протестот. Чиви татковци мавате бе, чиви институции палите, А?.
Која црна иднина во оваа држава?
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
@Inglourious Basterd , за ова ти пишев уште месец наназад, дека Дуи до избори ке смени уште 20 става, а вие се радувавте како 7ца на Лото да.ви се падна,затоа што Дуи му обеќал на Грујо дека ке оди на Избори и нема да е сама Дпмне и тие ке се оддржат.

-Овие не само шо побараја импичмант за Иванов, овие и учеството на избори ке го одкажат. И ко ке видиш пак нема да има избори.
Ja neznam sto tolku se raduvate da nema izbori? Pa i 5 godini naredni da nema izbori pak na slednive ke pobedi VMRO....Narodot go mrazi SDS i dzabe e se, duri i da e vistina deka se kradelo duri i da nema demokratija narodot ne mu ja zaborava tranzicijata na SDS za vek i vekova...Nekoj drug moze da dojde na vlast ama SDS nikogas ama bas nikogas..Sega nema semejstvo bez vraboten a za vreme na SDS 200 000 lugje ostanaa gladni i na ulica megju koi i moeto semejstvo..Sega najnezadovolni se tie direktorski vnuci sto im se potrosile parite i nema lapacka bez rabota inaku za sekoj vreden i kreativen covek Gruevski otvori milion moznosti i za rabota i za biznis...
 
Последно уредено:
B

Bonux

Гостин
Брате Мафо ако овие клошари од Еу го сметаа Грујо за некаков диктатор или не знам што до сега 100 пати ќе му блокираа сметки,ќе стопираа да му даваат кредити секоја недела,ќе изедеше по некоја санкција он и државата..Дали нешто од овие три работи е направено и што ти тоа говори.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Ja neznam sto tolku se raduvate da nema izbori? Pa i 5 godini naredni da nema izbori pak na slednive ke pobedi VMRO....Narodot go mrazi SDS i dzabe e se, duri i da e vistina deka se kradelo duri i da nema demokratija narodot ne mu ja zaborava tranzicijata na SDS za vek i vekova...Nekoj drug moze da dojde na vlast ama SDS nikogas ama bas nikogas..Sega nema semejstvo bez vraboten a za vreme na SDS 200 000 lugje ostanaa gladni i na ulica megju koi i moeto semejstvo..Sega najnezadovolni se tie direktorski vnuci sto im se potrosile parite i nema lapacka bez rabota inaku za sekoj vreden i kreativen covek Gruevski otvori milion moznosti i za rabota i za biznis...
Сите сакаме избори, никој не бега или се плаши,сите сакаме ова криза да заврши еднаш засекогаш. Ама не со избори како на 5ти.Не со така организирани избори,бараме фер и регуларни.Едноставно се бара МАКСИМАЛНО исполнувње на пржинскиот договор.

А, кога ке се испочитува тој договор во целост, и се обават сите работи прецизно и без манипулација, јас ке сум првиот шо нема да гласа воопшто, ако и после тоа се најде некаков изговор за одложување.
 
Член од
14 април 2008
Мислења
1.257
Поени од реакции
914
Ja neznam sto tolku se raduvate da nema izbori? Pa i 5 godini naredni da nema izbori pak na slednive ke pobedi VMRO....Narodot go mrazi SDS i dzabe e se, duri i da e vistina deka se kradelo duri i da nema demokratija narodot ne mu ja zaborava tranzicijata na SDS za vek i vekova...Nekoj drug moze da dojde na vlast ama SDS nikogas ama bas nikogas..Sega nema semejstvo bez vraboten a za vreme na SDS 200 000 lugje ostanaa gladni i na ulica megju koi i moeto semejstvo..Sega najnezadovolni se tie direktorski vnuci sto im se potrosile parite i nema lapacka bez rabota inaku za sekoj vreden i kreativen covek Gruevski otvori milion moznosti i za rabota i za biznis...
Дај ми ги ти мене гласилата и ќе видиш колку народот ќе го „сака“ Груевски, а колку ќе го „мрази“ тој што ќе го изберам да им биде икона-водилка. Точно дека ова бара и објективна поддршка и не трае вечно под ударите на објективноста. Ама има сега објективни поддршки и за рушењето на иконата на Груевски, а и празна неиспишана табла за некое време некоја новата водилка да биде новата народна икона.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Како што јавуват медиумите, Хорхе ќе се обрати во 4 часот на прес. Сега сигурно ќе ја повлече аболицијата. дпмне бараа сабајле сите партии да испратат писмо до него за да ја преиспита одлуката уште еднаш. Зошто баш сега, откога се распишаа изборите. Таа провидна игра продолжува. Тоа е мое мислење, али ај да видиме што ќе каже.
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Сите сакаме избори, никој не бега или се плаши. Едноставно се бара МАКСИМАЛНО исполнувње на пржинскиот договор.

А, кога ке се испочитува тој договор во целост, и се обават сите работи прецизно и без манипулација, јас ке сум првиот шо нема да гласа воопшто, ако и после тоа се најде некаков изговор.
Koj przinski dogovor koi gluposti se bara izgovor u nekoi banalni gluposti se ceka SJO da odigra za SDS i zatoa se odogovlekuva od avion se gleda. Se podnesuvaat obvinenija i se prezentiraat kako cirkuzijada nekoja za da se stvori fama megju naselenieto. Neka si raboti SJO neka si podnesuva prijavi i koga ke ima zavrsnica od sudski proces neka se objavi a sega sto kao eden uapsen i cel SDS slavi - gotovi se i slicno, bez presuda bez sudenje..Neutralno i profesionalno nema sto..
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
сеа и да ја повлече,пак ќе протестираат и ќе бараат нешто 3то опозицијата и невладиниве :D едноставно,СЕ да им дадат,пак ќе се бунат.Да ја затворат и сител и канал 5,и да го исчистат цел список ако веќе не е исчистен,пак ќе се бунат.НЕ сакаат избори,сакаат да дојдат на власт со помош на странски фактори,пошто САМИ не можат.Едноставно немаат програма за да привлечат народ да ги гласа,обичниот народ.Седни со роднини кои се неопределени,ќе ти речат,види ги што прават сдсм нереди,не ги гласам за инат,и онака се исти гомна.Губат кај НЕОПРЕДЕЛЕНИТЕ,а треба да се борат баш нив да ги придобијат.
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
сеа и да ја повлече,пак ќе протестираат и ќе бараат нешто 3то опозицијата и невладиниве :D едноставно,СЕ да им дадат,пак ќе се бунат.Да ја затворат и сител и канал 5,и да го исчистат цел список ако веќе не е исчистен,пак ќе се бунат.НЕ сакаат избори,сакаат да дојдат на власт со помош на странски фактори,пошто САМИ не можат.Едноставно немаат програма за да привлечат народ да ги гласа,обичниот народ.Седни со роднини кои се неопределени,ќе ти речат,види ги што прават сдсм нереди,не ги гласам за инат,и онака се исти гомна.Губат кај НЕОПРЕДЕЛЕНИТЕ,а треба да се борат баш нив да ги придобијат.
Samo edno ne se svesni - kako sto ke dojdat na vlast taka i ke si odat...
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.552
Поени од реакции
7.656
Aпелациониот суд Скопје, ја уважи жалбата на ова Јавно обвинителство, изјавена против решението на Основниот суд Скопје 1 Скопје, со кое е одбиено барањето за достава на копии од списи и електронски докази во предметот познат во јавноста како „Пуч“ и го укина решението на судот.

http://www.jonsk.mk/2016/04/15/15-04-2016/
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619

слушајте внимателно.

Или не,и овој е платен од дпмне да врти внимание :pos:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.343
Како што јавуват медиумите, Хорхе ќе се обрати во 4 часот на прес. Сега сигурно ќе ја повлече аболицијата. дпмне бараа сабајле сите партии да испратат писмо до него за да ја преиспита одлуката уште еднаш. Зошто баш сега, откога се распишаа изборите. Таа провидна игра продолжува. Тоа е мое мислење, али ај да видиме што ќе каже.
Наводно и сдсм ги откажале автобусите за денес.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom