Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
Во што е фатен? Дали постојат тие гласачи? Дали гласале два пати? Колку гласачи се тие? Еве ти биди озбилен и кажи ми дека постојат 500.000 спорни гласачи во Македонија.
во ништо не е фатен, ајт.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
во ништо не е фатен, ајт.
Абе све е тоа монтирано од странски служби,а и да не е монтирано наместено е од црпнатиот. Знаеш ли ти како беше за време на сдсм ?
Значи нема шанси да има оставки, нема теоретска шанса да има избори, избирачкиот список си е добар,катица јанева е професионалец/ пу пу не се важи таа е соросоид.
Што не е јасно се е регуларно ? :)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.111
Поени од реакции
6.760
абе шо зборате какви 100-150к нерегуларни :facepalm:

гледајте ги митинзите на СДС едвај 15000 народ вадат на главни митинзи, ДПМНЕ 50 000 без проблем..........нерегуларности имало сигурно тоа кај што висело на конец па пробано е да паднат некој,тоа било мене ми се чини само во скопје,ќе видиме ќе покажи времето
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.329
Поени од реакции
5.445
Отвори го линкот што Брутус го ставил погоре. Оди прво ставка 16. Во прва, трета и четврта ИЕ по 17-18000 луѓе им излегле. Во двојка и петка има 25 и 27000. Во шестка 37000. Што е тоа што го има во 2 и 5 а го нема во другиве? Албанци. Што е тоа што го има во шестка, а го нема во другиве? Мнозинство Албанци.

Одиме понатаму. Ставка 22: сомнение за фантоми. Во изборна единица 1, 3 и 4 : 18000 вкупно. Изборни единици 2 и 5 : 14 и 20 илјади. Изборна единица 6: 45651. :vozbud:

Почнав да се премислувам за Заев. Треба повторно да се аболира.
Не знам што велат соросоидите, јас верувам на Курир, таму велат дека само 75.000 се спорни.

Во изборите од 2014 година, регистрирни гласачи по изборни единици:

I: 297.000
II: 306.000
III: 280.000
IV: 280.000
V: 286.000
VI: 304.000

Ова е за 2014-та, во меѓувреме Субхи Јакупи изјавува дека моментално разликата помеѓу шестата и трета единица е дури 35.000 гласачи, што е противзаконска.

Колку за споредба, изборната единица 3 (источна Македонија), на изборите во 2011-та имаше 291.000 регистрирани гласачи, а во 2014-та паднаа на 280.000.
Што е проблемот?

Пошто Курир вели дека 75.000 се спорни, а наводно 90% биле албанци .... тоа не е доволно за да се промени шестата изборна единица, пошто не се сите тие 65.000 албанци од шеста единица, има и од други нели? А пошто ни 3-та изборна единица нема да остане нечепната, тогаш биди спокоен, шестата единица нема да претрпе измени .... но и да има промени, пак биди спокоен, тоа не менува ништо, 237.000 гласа тука ќе се.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Денес стигнаа од сите страни осуди за Уставниот Суд кој очигледно ја попречува работата на СЈО, но набрзо очекувам тие заштитени триесетина сведоци за СЈО да направат бум, ќе летаат обвиненија на сите страни а на Претседатлот ќе му бидат врзни рацете коа ќе станува збор за помилување и аболиција.
 
G

Goldie

Гостин
абе шо зборате какви 100-150к нерегуларни :facepalm:

гледајте ги митинзите на СДС едвај 15000 народ вадат на главни митинзи, ДПМНЕ 50 000 без проблем..........нерегуларности имало сигурно тоа кај што висело на конец па пробано е да паднат некој,тоа било мене ми се чини само во скопје,ќе видиме ќе покажи времето
Што има врска митинзите, факт е дека оној што е на власт и држи поголемиот дел од административци ќе донесе под наредба барем 3 пати повеќе на секој митинг.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Не знам што велат соросоидите, јас верувам на Курир, таму велат дека само 75.000 се спорни.

Во изборите од 2014 година, регистрирни гласачи по изборни единици:

I: 297.000
II: 306.000
III: 280.000
IV: 280.000
V: 286.000
VI: 304.000

Ова е за 2014-та, во меѓувреме Субхи Јакупи изјавува дека моментално разликата помеѓу шестата и трета единица е дури 35.000 гласачи, што е противзаконска.

Колку за споредба, изборната единица 3 (источна Македонија), на изборите во 2011-та имаше 291.000 регистрирани гласачи, а во 2014-та паднаа на 280.000.
Што е проблемот?

Пошто Курир вели дека 75.000 се спорни, а наводно 90% биле албанци .... тоа не е доволно за да се промени шестата изборна единица, пошто не се сите тие 65.000 албанци од шеста единица, има и од други нели? А пошто ни 3-та изборна единица нема да остане нечепната, тогаш биди спокоен, шестата единица нема да претрпе измени .... но и да има промени, пак биди спокоен, тоа не менува ништо, 237.000 гласа тука ќе се.
Јас сум тотално спокоен. Ти патетизираш нешто и глумиш загрижен граѓанин.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.329
Поени од реакции
5.445
Јас сум тотално спокоен. Ти патетизираш нешто и глумиш загрижен граѓанин.
Загрижен сум заради тоа што го рекоа од СЈО, се штампале документи како тоалет папири. (МВР како фабрика да е, си спремале големи залихи на лични карти, матични броеви итн... нека ги има бе, за секој случај, за да има брзо услужување потоа)
И после зборуваме за доверба при попис на население.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
500.000 спорни гласачи можеби има, но тоа ќе се среди, не е можно да се сите „фантоми“. Околу 100.000 - 150.000 можно е да испаднат „фантоми“.
Колку и да се факт е дека ги има.
има единствено 75000 шарпланински швицарци, кој доваѓаат само за гласање ама бејли не дозволува тие да се бришат од список... КРАЈ на приказната[DOUBLEPOST=1458249734][/DOUBLEPOST]
Кога станува збор за гласање јас би вовел и психолошко тестирање, така да покрај баба и дедо што нема да гласаат затоа што се починати нема да глсаш и ти и оние ударните тупаници на груевски и криминалната врховистичка банда.
сам се јави колку ти е нивото на дебилизам... од такви како тебе, односно нивните кретори и насочувачи, сдсм нема да види бел ден уште 10 години
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.329
Поени од реакции
5.445
има единствено 75000 шарпланински швицарци, кој доваѓаат само за гласање ама бејли не дозволува тие да се бришат од список... КРАЈ на приказната
Дојдоа во Кичево само и тешко да дојдат пак во таков број.

Јас верувам дека има 100.000 малешевски италијани, беласички швајцарци, мариовски австралијани, пелистерски американци, пустецски човечиња и антички бугари .... затоа и ги добија тројцата пратеници од дијаспората (онака курир стајл ја напишав)
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
има единствено 75000 шарпланински швицарци, кој доваѓаат само за гласање ама бејли не дозволува тие да се бришат од список... КРАЈ на приказната[DOUBLEPOST=1458249734][/DOUBLEPOST]
сам се јави колку ти е нивото на дебилизам... од такви како тебе, односно нивните кретори и насочувачи, сдсм нема да види бел ден уште 10 години[DOUBLEPOST=1458249831][/DOUBLEPOST]
сам се јави колку ти е нивото на дебилизам... од такви како тебе, односно нивните кретори и насочувачи, сдсм нема да види бел ден уште 10 години
Така е така, странски служби,монтирани сечени лепени,нема оставки предавници сороспии.
Се си во право да живее македонија и премиерот груевски , ох чекај не е веќе премиер :icon_lol:

edit од модератор: без лични препукувања.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.973
Дојдоа во Кичево само и тешко да дојдат пак во таков број.

Јас верувам дека има 100.000 малешевски италијани, беласички швајцарци, мариовски австралијани, пелистерски американци, пустецски човечиња и антички бугари .... затоа и ги добија тројцата пратеници од дијаспората (онака курир стајл ја напишав)
не е така, едно е диаспора, тие се поодамна трајно иселени и гласаат во странски држави... овие што не се одјавиле, не се иселиле трајно и си имаат мкд документи, по се уште важечките закони имаат право на глас тука.. не само албанци, има и македонци, тие што не им е возвратена љубовта, тие исто си имаат право на глас...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.217
Поени од реакции
25.977
Загрижен сум заради тоа што го рекоа од СЈО, се штампале документи како тоалет папири. (МВР како фабрика да е, си спремале големи залихи на лични карти, матични броеви итн... нека ги има бе, за секој случај, за да има брзо услужување потоа)
И после зборуваме за доверба при попис на население.
Која црна доверба, нема такво нешто веќе. Во роден командант не можеш да веруваш, на крај продаден ќе излезе.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.329
Поени од реакции
5.445
не е така, едно е диаспора, тие се поодамна трајно иселени и гласаат во странски држави... овие што не се одјавиле, не се иселиле трајно и си имаат мкд документи, по се уште важечките закони имаат право на глас тука.. не само албанци, има и македонци, тие што не им е возвратена љубовта, тие исто си имаат право на глас...
Најголем дел на албанците што се во странство немаат право да гласаат во тамошните држави пошто не се државјани на тие земји ... па сега и тука да им забранат, чии државјани се, тука каде што парите ги оставаат, и да немаат право да гласат?

Како тоа еден жител на Пустец кој нити е роден тука, нити има имот тука, нити оставил 5 евра некогаш во ова држава, има право да гласа ... а некој што до пред 5-10-15-20 години живеел тука, и пак живее барем 1 месец годишно, пари си праќа редовно, си плаќа данок на имот, струја, вода... е овој да нема право да гласа.
Не баш те разбирам, дали ти мислиш поинаку?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.187
Поени од реакции
21.877
Незнам дали некој го има постирано видеото некогаш претходно пошто е старо скоро пола година и повеќе. А дали е во склоп на темата или не е( јас мислам дека е) модераторот слободно нека го премести онаму каде му е местото. Инаку нити знам кој е водителот нити каква му е емисијата
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom