Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
2 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
352
Тикет 1
Белорусија -59.5
Македонија 26.5+
Исланд 27.5+
Франција 28.5-
Тикет 2
Palmarsson 5.5 +
Bjornsen 5.5 +
Zelenovic 3.5+
Nikcevic 3.5 +

Mirkulovski 2.5+
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
@Mondonico составот ќе биде доле горе ист како во лигата (зошто често ги ротира) само Карицо ќе брани место Хандановиќ, а и Наполи ќе излезе со најдобар состав, така да не би рекол дека не им е важен овој дуел на двете екипи.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.253
Поени од реакции
108.201
@Mondonico составот ќе биде доле горе ист како во лигата (зошто често ги ротира) само Карицо ќе брани место Хандановиќ, а и Наполи ќе излезе со најдобар состав, така да не би рекол дека не им е важен овој дуел на двете екипи.
Си го ставил Раониќ на аватар а не знаеш ни правила за тенис. Абе ќе зеам со сукало ќе те млатам, ти ебам тоа разулавениот киклоп.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Македонија Т1+25.5(ако победуваме нема да е со резултат 22-21,многу тешко ова,а и да губиме недајбоже ќе губиме во меч со многу голови,па и во двете варијанти треба да пребациме)....
Белорусија-Норвешка,кој кур се овие бе -59.5,еден меч изигра таа Белорусија и сега ги напраја небаре Кил се,ај у курац таму,а мечот е преважен,мислам дека нема да има 60 гола,многу се бе,посебно не ми се верува Норвешка да дозволи да си еби матер мечот,и нив не им одговара да ги разиграат Белорусите...
Хрватска-Исланд,овде не знам шо да очекувам,треба да тепа Хрватска ДА,ама со онаа криминална одбрана која ја играат,и онај кретен од селектор се бива..
Исланд е опасен тим,мислам дека имаат сила за 28 комада.некако само тоа ми изгледа реално +27.5 Исланд...
Франција -28.5,не би требало да пребацат експертите,посебно не зошто мечот е од највисока важност,би требало да е рововска борба,под услов да се разбрани носот Шмал,ако брка муви ништо,сепак ќе одам со предност за Пољаците,барем ако ништо друго во тој сегмент од играта да ги задржат на 28.5 минуска,па ако сака нека губат со 10,само нека не примат многу голови..
Иначе дупка се Пољаците,за грев се во напад,а плус Тити лудакот,и Т1 +беше добра опција,ама против Тити вештерот и онај килав напад НЕ ФАЛА....


На вака нешто да се мава јако?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
@Tomasino Дај некој предлог за играчиве добро ти идеше вчера
Шиловиц +3.5
Бјорнсен +5.5
Ли Хансен +3.5
Рутенка +7.5(ако има еден куп пенали)
Пуковски+3.5(добар пуцач е овај)
Дувњак -5.5
Чупиќ +4.5
Слишковиќ +2.5
Копљар+2.5
Палмарсон +5.5
Александар Петерсон -3.5
Штрлек +3.5
Хорват -3.5
Кире +7.5
Деки +3.5
Миркуловски -3.5
Ненадиќ +5.5
Никчевиќ+3.5
Зеленовиќ -3.5
Гигу +4.5
Карабатак -4.5
Абало +3.5
Сораиндо +2.5
Јурецки +4.5
Биелецски +2.5
Лијевски -3.5
Бартош+2.5(ако има пенали,ако не ништо)
Сите овие ми се добри,уште да имав пари сите да ги уплатам како сакам...:icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1453217868][/DOUBLEPOST]


На вака нешто да се мава јако?
Не е лошо,добри се,уште еден луд меч на Белорусија не би требало да се повтори,посебно не на вака важен меч,малку Франција не ме бендисва зошто Пољаците ми се тотална распашана команда,и јас прилично сум уверен дека нема да примат повеќе од 28.5,како шо е е границата во СЛ за Т2 за Франција,ама после оние криминални изданија со Србите и со нас некако страв почна да ме фаќа..
Јас ги пуштив на едно ливче да не изгубат со 6 разлика,во СЛ ја има на втор хендикеп да не губат со 6,иако како играат се бива,сепак не ми се верува да полудат Експертите и да ги усрамат дома...
За нас тоталот е супер,ако играме како шо знаеме пукаме 25 како од шала,единствено ако не полуди наркоманот со одбраните...
Исланд,ако игра Хрватска со таа педерска одбрана нема шанси да не прими барем 27,досега одбрана им е криминална,а Исланд е многу опасен тим...
 
Последно уредено:
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Шиловиц +3.5
Бјорнсен +5.5
Ли Хансен +3.5
Рутенка +7.5(ако има еден куп пенали)
Пуковски+3.5(добар пуцач е овај)
Дувњак -5.5
Чупиќ +4.5
Слишковиќ +2.5
Копљар+2.5
Палмарсон +5.5
Александар Петерсон -3.5
Штрлек +3.5
Хорват -3.5
Кире +7.5
Деки +3.5
Миркуловски -3.5
Ненадиќ +5.5
Никчевиќ+3.5
Зеленовиќ -3.5
Гигу +4.5
Карабатак -4.5
Абало +3.5
Сораиндо +2.5
Јурецки +4.5
Биелецски +2.5
Лијевски -3.5
Бартош+2.5(ако има пенали,ако не ништо)
Сите овие ми се добри,уште да имав пари сите да ги уплатам како сакам...:icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1453217868][/DOUBLEPOST]
Не е лошо,добри се,уште еден луд меч на Белорусија не би требало да се повтори,посебно не на вака важен меч,малку Франција не ме бендисва зошто Пољаците ми се тотална распашана команда,и јас прилично сум уверен дека нема да примат повеќе од 28.5,како шо е е границата во СЛ за Т2 за Франција,ама после оние криминални изданија со Србите и со нас некако страв почна да ме фаќа..
Јас ги пуштив на едно ливче да не изгубат со 6 разлика,во СЛ ја има на втор хендикеп да не губат со 6,иако како играат се бива,сепак не ми се верува да полудат Експертите и да ги усрамат дома...
За нас тоталот е супер,ако играме како шо знаеме пукаме 25 како од шала,единствено ако не полуди наркоманот со одбраните...
Исланд,ако игра Хрватска со таа педерска одбрана нема шанси да не прими барем 27,досега одбрана им е криминална,а Исланд е многу опасен тим...

Вака ќе мавам, на најмали можни граници се, па сеа шо е то.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.075
Поени од реакции
17.825
@Mondonico составот ќе биде доле горе ист како во лигата (зошто често ги ротира) само Карицо ќе брани место Хандановиќ, а и Наполи ќе излезе со најдобар состав, така да не би рекол дека не им е важен овој дуел на двете екипи.
Па тоа е муабетот Интер има помали можности за квалитетна ротација. Наполи од друга страна и да ротира ќе извади доста добар состав. На тоа додај ја и лошата форма на Интер, а одличната на Наполи сепак добиваме добар тип за кец.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Ако е нерешен резултатот кај Наполи и Интер се играат продолженија така ? Нема повторен натпревар ако е нерешено?
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Шешум +
Лазаров +
Ли Хансен +
Шиловиц +
Абало +
@Tomasino што мислиш уште еден кој е така "посигурен" според тебе?
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Да ми го јадат курот и СЛ почнаа ко копачка абе чим паѓате квоти и мењате граници што кур ги ставате бе гз мајчин ви ебам. зафатен бев уште рано рано да идам да уплатам и ми даваат смешни квоти нормално уплатив 5 утакмици и ми паѓаат квоти ги остаив пошто ме мрзеше да го сторнирам тикетот и викам нека стои ... Од Македонците го играв само Миркуловски +,пошто да не играат фластер на Лазаров,па само пенали да ми пуца...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom