Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.161
Поени од реакции
4.292
El laberinto del fauno или Pen's Labyrinth како год..

Не знам како сум успеала да го пропуштам филмов... Брилијантна, магична, мошне емоционална, брутална фантазија.. 10/10


:place: <3
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Филмот кој го хејтав оти на прво гледање не ми легна (не го ни догледав), и вот ме надупчи да му се иссилам втор пат и да го изгледам :D
Одличен е, еден од ретките кој ме натерал да си го повлечам зборот и мислењето од претходно.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
http://www.imdb.com/title/tt0095467/?ref_=fn_al_tt_1

пишав у темата за рецензии и тука. Препорака.

@Erich Zann ѕирни го ако веќе го немаш..
Мислам дека го имам на темава пишано порано. Или ако го немам тогаш за Декалог од истиот режисер имам 100 посто пишано :D Одличен е филмот, уствари одличен е режисерот. А декалог е мини серија мастерпис кој ито како заслужува внимание.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.361
Поени од реакции
25.059
Wild Tales и Enemy ги гледав и двата се одлични ама сигурно на повеќето ви се гледани затоа што често сум ги среќавал.
Режисерот на Enemy е истиот тој од Prisoners и треба да се обрне внимание на него во иднина, го бива многу.
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Wild Tales и Enemy ги гледав и двата се одлични ама сигурно на повеќето ви се гледани затоа што често сум ги среќавал.
Режисерот на Enemy е истиот тој од Prisoners и треба да се обрне внимание на него во иднина, го бива многу.
Тачно, го бива човекот и мислам до сега нема промашено филм, дефинитиво најдобар од него ми е Incendies и ради тоа ми дава надеж дека нема да оплеска со Sicario
 
Член од
25 јули 2015
Мислења
243
Поени од реакции
95
Ne znam zaso Terminator Genisys jade losi revjua. Spored mene (posle Mad Max) najdobriot blokbaster godinava.
Predobri efekti, dovolno humor, potkovana prikazna.. mi imase sve, plus nostalgicno me fati.

(y)
Malce kasno ali mnogu dupki vo prikaznata i losa gluma od Khaleesi i Kyle Reese posebno, da imase drug glumec mesto nego ,filmot 2pati ke bese podobar
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Само што ја завршив книгата The Martian и искрено приказната е многу добра иако не ми е јасно баш како ќе биде екранизирана бидејќи има многу технички детали во настаните. Како и да е хајпот е вистинит.
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Одлична филмска вечер, прво го изгледав Casablanca, па барав некој што не трае многу време, па го изгледав Inside Out. Немам промашено филм од кога го гледав A Space Odyssey.
Најдобрата сцена
Vive La France!

и бтв
1. Ингрид Бергмен
2. Грејс Кели
- сите други
 

Kajgana Shop

На врв Bottom