Football Manager 15

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Знaм зa тoa, јa игрaм веќе 10 гoд игрaвa. Прoблемoт е штo зa сите стaтуси мaксимумoт ми е 110 еу.
Ако пред тој играч си договарал друг играч можда парите што се планирани за првиот се одземени иако не го покажува тоа. Намали од буџетот.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Не нaмaлувa тoa се нервирaм...50м имaм a не oди нaдoлу. Изгледa е oгрaничен буџетoв зa плaти.
 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
18
Поени од реакции
12
Момци имам проблем со менаџерот,ми се расипа стариот лап топ пред некој ден купив нов и ја слегнав играта од торент и не сака да се оклучи.На претходниот компјутер немав никаков проблем,иту еднаш не се исклучи ни па имаше некој краш,сега на овој кога кликам на играта не сака да тргне.Дали некој знае и може да ми каже што да правам.Ви благодарам.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Не нaмaлувa тoa се нервирaм...50м имaм a не oди нaдoлу. Изгледa е oгрaничен буџетoв зa плaти.
Пробај до бордот за зголемување на платите, најчесто чекаат да ги прашаш и зголемуваат.[DOUBLEPOST=1440576331][/DOUBLEPOST]
Момци имам проблем со менаџерот,ми се расипа стариот лап топ пред некој ден купив нов и ја слегнав играта од торент и не сака да се оклучи.На претходниот компјутер немав никаков проблем,иту еднаш не се исклучи ни па имаше некој краш,сега на овој кога кликам на играта не сака да тргне.Дали некој знае и може да ми каже што да правам.Ви благодарам.
Прво изгаси го анитивирусот, и во старт менито, не иди одма да ја уклучуваш, десен клик и ран ас админ.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Пробај до бордот за зголемување на платите, најчесто чекаат да ги прашаш и зголемуваат.[DOUBLEPOST=1440576331][/DOUBLEPOST]
Прво изгаси го анитивирусот, и во старт менито, не иди одма да ја уклучуваш, десен клик и ран ас админ.
Знам, ама нема таква опција во финансии кај што е. Ќе почекам да ми се официјализираат трансфериве па валда тогаш ќе можам да намалам буџетот.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Знам, ама нема таква опција во финансии кај што е. Ќе почекам да ми се официјализираат трансфериве па валда тогаш ќе можам да намалам буџетот.
А и ако имаш играчи што зимаат многу за разлика од другите исто влијае на платите.
 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
18
Поени од реакции
12
Пробај до бордот за зголемување на платите, најчесто чекаат да ги прашаш и зголемуваат.[DOUBLEPOST=1440576331][/DOUBLEPOST]
Прво изгаси го анитивирусот, и во старт менито, не иди одма да ја уклучуваш, десен клик и ран ас админ.
Друже не беше до антивирус прочитав на претходните страници инсталирав Visual C+++ i DirectX и сега играта работи,e ги слегнав дресовите а ако може да ми пратиш линк у порака за логоа :) Благодарам
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Друже не беше до антивирус прочитав на претходните страници инсталирав Visual C+++ i DirectX и сега играта работи,e ги слегнав дресовите а ако може да ми пратиш линк у порака за логоа :) Благодарам
Оди на fmscout.com, симни си ги од таму ги имаш сите
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.866
go ima nekoj simnato oficijalniot bel skin ? i ako go ima, dal moze da go nabaci
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.280
Пуштете ми некое добро торентче во ПП. Симнав едно инсталирав ама не ме пушта во игра. Фала однапред екипа.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
А и ако имаш играчи што зимаат многу за разлика од другите исто влијае на платите.
Ограничен ми беше буџетот за плати, па продавав се додека стигнав до таа граница па се среди после.
 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
18
Поени од реакции
12
Почнав со Саутемптон и некако слабо во првите 6 кола имам скор 1-1-4 катастрофа,некој предлог играч ?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Почнав со Саутемптон и некако слабо во првите 6 кола имам скор 1-1-4 катастрофа,некој предлог играч ?

формацијата како ја тераш,колку имаш трансфер буџет,зема ли некого претходно ?
 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
18
Поени од реакции
12
Батали Саутемптон ми треба помош ја инсталирав Македонската лига и ја има прва и втора а јас сакам и трета доколку знаеш како и од каде да ја симнам,друго шо ми треба се дресовите никако да ги најдам,логоата ги имам помагај ти се молам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom