Девица до прва брачна ноќ

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Браво Ема. И јас истото го велам. Нека си проживеат луѓето пред брак.
Е на пример. Некоја што се чувала до првата брачна ноќ, што ќе прави ако се разведе и сака повторно да се омажи. :pos::pos: Ај да ја видам сега како ќе се однесува во врска со чувањето. Значи и пропаднала младоста за ништо. Го чувала свечениот момент за принцот, а тој ја откачил. :nesvest:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
dobro porano taka bilo., vo turcija seuste e taka
Примеров со Турција ти го прочитав и во некоја друга тема,но тоа е друго ова нашево е друго,што би се рекло нив верата им го налага тоа но не биди толку сигурна или сигурен ватевр во тоа,зашто нив анусчињата гарант им се веќе расцветани а и таму веќе не држи вода оноа девица до прва брачна ноќ.
Иначе,многу глупо размислување!
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
21-ви век е викате, а само погледнете на пластична на колку им ги шијат, врски се фаќаат!
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
Dabe a ako umram pred da se omazam, kaj ke umram nemazena pa kapak i devica. Nema sansi zatoa seksaj se dodeka si mlad zivotot e kratok
:toe:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
259
Поени од реакции
4
Losha stvar e devica do prva bracna nokj. Nema nikad da znaes kako izgleda toa vo realnost. Ne e dobro so eden decko ili edna devojka, treba malce da se proshara da se vidi kako e so kogo e. Bashka mozda kje se zaljubis vo nekoj pa nema da se mazis so nego kje raskinesh. Sharanje so usul :). Posle da ne se lechime od STD :)!
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Не брее какви девици! Ги оправдувам само оние крајно религиозните да немаат односи пред брак. Иначе, заеби ти невиност до прва брачна ноќ :) Замисли да се чуваш до прва брачна ноќ а си се омажила со тип што има проблеми со ерекција :vozbud: Треба да се имаат односи кога постои вистинска љубов и доверба. И возраст. :)
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
А што се постигнува со невиност до прва брачна ноќ???? wHAT'S THE PURPOSE????
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Не јади гомна, многу ќе ти дојдат:poss:
Јас фин и добар,види она што ми збори,за на пластична ред се чека бе алооооо,и други гледаш кажуваат,сега е у мода да си невина,прашај го viktordojran
Ќе ме бараш ти,ќе ме нема :pos:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
А каде тоа, ако смеам?:icon_neut

Во клинички центар и некои од приватните ординации.
Само изразував иронија за затупените, од времето надминати сваќања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom