Девица до прва брачна ноќ

Член од
10 април 2007
Мислења
97
Поени од реакции
0
Se soglasuvam so tebe Overdrive, i sto ako ostane nemazena, znaci treba da bide devica???? ne postoi ovoj termin poveke, da bides devica na prvata bracna nok (cak sto vise, pretezno nevestiote se bremeni dokolku ne ste primetile!), moze ako se omazis do kaj 19,20 godini, ali posle toa mislam deka se samo bajki, pa poglednete ja realnosta, i kako se odnesuvaat mladite devojcinja, pa ke vi stane jasno, deka toj koncept ne se pocituva.
A toa so laserot isto taka e golema glupost, bidjeki psihicki pa i fizicki zenata nema da go oseti taka kako prviot pat, i ne deka e dobro, nego za mnozinstvoto zeni e bolno, ali sigurno nekoja bi go napravila toa zaradi zadovoluvanje na kapricot na nejziniot partner. A sto e realnosta, deka taa kojznae kolku prosla pred nego, pa sea ke se lazeme.:tapp:
Gluposti se ova za mene, ako nema ljubov, poverenje i zaemen respekt , i nevinost i nisto ne znaci, duri i koga nevina vlegla vo brak, nastanuvaat pogelemi problemi, poradi nejzinata neiziveanost.
Mislam deka podobro e da znae sto saka, i toa da si go najde, a ne posle da luta vo bracnite vodi!:kesa:
 
M

**MEMORY**

Гостин
Зборот ДЕВИЦА не постои во речникот кај девојките постари од 16-17 години....а не па да правиме муабет за брак.....:pos:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
ХАХАХАХАХАХАХАХАХА....
Хм...Има ама ретко ептен.Мнооогу ретко. Не сум видел некој да го распостеле чаршавот од тераса со црвен круг у средина.хихихихи :)
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica][FONT=Verdana, Arial, Helvetica][FONT=Verdana, Arial, Helvetica]. [/FONT][/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica]Е сега да ве прашам .. што мислите дали девојките треба да се девици до првата брачна ноќ? Доколку се согласувате со тоа, зошто мислите дека би требало да се ”чуваат” за таа вечер? Не мислите дека тоа е малку застарено? Ако некоја никогаш не се мажи, ќе си умре девица не? Ако не се согласувате .. кажете зошто е тоа така? Па .. кое е вашето мислење?[/FONT][/FONT]
[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica][FONT=Verdana, Arial, Helvetica]

[/FONT][/FONT][/quote]
мислам дека е затапено и пред се ппппфффффффффф немам зборови но има и такви и секако треба да се почитува нивната одлука ја лично сум против тоа па што да им праам на хормониве а ,а на душичкава така ли да ја казнам е не иде тоталка против:nenene: :nenene: :nenene: :nenene: :nenene: :nenene: :baeh: :baeh:
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
има 2 причини поради кои мислам дека е многу тешко да биде девица до прва брачна ноќ. Сеа малце ќе погњавам со моите теории. Има 2 типа на луѓе што знаат да сакаат, и што не знаат да сакаат, тие што не знаат да сакаат ќе се плеснат со кој било оти то е ФИЗИЧКА ПОТРЕБА (шие ми га џуро) а типот на луѓе што сакаат се сакаат доволно време за да имаат сексуален одност пред да стапат во брак. Сепак можеби има некои искллучоци неам појма. Благодарам на вниманието, знам дека сум досаден со моите теории :D
 
С

Сатори

Гостин
...

има 2 причини поради кои мислам дека е многу тешко да биде девица до прва брачна ноќ. Сеа малце ќе погњавам со моите теории. Има 2 типа на луѓе што знаат да сакаат, и што не знаат да сакаат, тие што не знаат да сакаат ќе се плеснат со кој било оти то е ФИЗИЧКА ПОТРЕБА (шие ми га џуро) а типот на луѓе што сакаат се сакаат доволно време за да имаат сексуален одност пред да стапат во брак. Сепак можеби има некои искллучоци неам појма. Благодарам на вниманието, знам дека сум досаден со моите теории :D
Значи извини ако погрешно разбрав, пр. сакам да имам секс и сега не треба да имам секс бидејќи не сум во љубовна врска со некој и тоа автоматски прави да не знам како да сакам?:nesvest:
 

CruelGirl

Muzza
Член од
5 септември 2007
Мислења
58
Поени од реакции
0
Бооооооооооооооооооооо :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest: :nesvest:

Добро кој век сме? хахахха
и замисли се чуват и после те разочарат ептем хахахахахаха
зае****е ито како хахахахахахахахахахахахахахахахахахаха
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica][FONT=Verdana, Arial, Helvetica][FONT=Verdana, Arial, Helvetica]Статијата што ја најдов за ласерското подмладување на вагината ми даде идеја за оваа тема. Дискусијата за подмладувањето продолжете ја тука.

Е сега да ве прашам .. што мислите дали девојките треба да се девици до првата брачна ноќ? Доколку се согласувате со тоа, зошто мислите дека би требало да се ”чуваат” за таа вечер? Не мислите дека тоа е малку застарено? Ако некоја никогаш не се мажи, ќе си умре девица не? Ако не се согласувате .. кажете зошто е тоа така? Па .. кое е вашето мислење?
[/FONT][/FONT]
[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica][FONT=Verdana, Arial, Helvetica][FONT=Verdana, Arial, Helvetica]

[/FONT][/FONT]
[/FONT]
Пааа... да се биде девица до прва брачна ноќ, од женска точка на гледање го зборам, има добра и лоша страна. Добрата би можело да биде тоа што се сакаш со некој и неверојатно те пали, али си решила да бидеш девица до прва брачна ноќ. Кога ќе дојде, ако дојде, првата брачна ноќ... замислете колку ќе биде вааууу, напаленоста од сите години ќе излезе и ќе се исфукате до максимум. Негативното би било... а што ако чекате цел живот за прва брачна ноќ и тап, не ви се погоди сексот со тој човек, а колкава и да е љубовта, сексот игра голема улога у врската. Не ќе да биде забавно. А од машка гледна точка се знае, јас јас и само јас. Никој пред него, никој после него. И немојте сеа машките одма има и некои што не се такви бла,бла. Ова е моето мислење и нејкам да ме цитира никој. Кој не е таков, браво за него.:nesum:
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Абе луѓе. Ја знаете онаа нашана поговорка. „што прави млад брачен пар после свадба (сите викаме - се ебат) - грешка - ги бројат парите од свадбата, нели ? хехехехе.
Значи во денешно време која е причината некое девојче да остане девица ? Јас лично не ја гледам. Нека се најде некој и нека ме убеди во спротивното.
Да се разбереме - не ги вреѓам воопшто тие личности што се одлучиле на таков чекор, го почитувам нивното убедување, ама сепак не је гледам причината за тоа, бидејќи ние „машките„ секогаш велиме дека сме „поминале„ по 5 женски (како за пример). Тогаш зошто девојката да биде „затуцана“. Нека пројде и таа 5 фраера, нели ?
Баш сакам да размислите и да дискутираме за тоа.
 
С

Сатори

Гостин
.

Абе луѓе. Ја знаете онаа нашана поговорка. „што прави млад брачен пар после свадба (сите викаме - се ебат) - грешка - ги бројат парите од свадбата, нели ? хехехехе.
Значи во денешно време која е причината некое девојче да остане девица ? Јас лично не ја гледам. Нека се најде некој и нека ме убеди во спротивното.
Да се разбереме - не ги вреѓам воопшто тие личности што се одлучиле на таков чекор, го почитувам нивното убедување, ама сепак не је гледам причината за тоа, бидејќи ние „машките„ секогаш велиме дека сме „поминале„ по 5 женски (како за пример). Тогаш зошто девојката да биде „затуцана“. Нека пројде и таа 5 фраера, нели ?
Баш сакам да размислите и да дискутираме за тоа.
Аххх луѓе, луѓе, квалитет а не квантитет.Од искуство си зборам.

За сексот може да се научи се и со еден партнер без да се сменат 5, 10 или 15 иако бројката не би требало да биде битна ако зборуваме за луѓе кои дошле до точка да се земаат, значи љубовта им била побитна од „баналните“ секуални искуства.
Но треба да се разбере дека минатото ни ја прави сегашноста.

Девојката ќе биде затуцана ако не легне 5 дечки?:nesvest:
Хммм I don't thing so!

А колку навистина дечкото поминал и тоа е дискутабилно.:vozbud:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.551
Поени од реакции
22.308
dobro porano taka bilo., vo turcija seuste e taka
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Се смеев на ова кој ми го кажаја дека жена без да прими два кура не иде у гроб:vozbud::vozbud::pos2::pos2:
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
абе добро....која година е???
алоооооооооооооооо
ова било порано, пред 100 години...добро...и сега, ама во муслиманските земји
имам и другарка, 18год вика ако сеа имам секс, после кој ќе ме сака, кој ќе ме земе за жена
heloooooo! reality check!
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
ја лично мислам дека е многу глупава работа да се биде девица до брак...додека мажот си се плеска пред брак жената да се чува за него ? ХАХА :) не не ... 21 век сме бе алоо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom