Фан Клуб: Барселона

Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Смири се stipsburg...

Најмногу ми се повраќа што Дани Алвес нема апсолутно никаква замена до јануари а камен е . Потоа Видал во прв состав и нека дреме на клупа.
Смирен сум јас немај гајле. Само кажувам дека препотентноста ќе ги убие, како што и се случувало претходно. Изгледа не ја научиле лекцијата.
Пцовките се само успат, затоа што некои (повеќето) стварно си ги заслужија.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Мене ме плаши шо срединава нема креативност, а и изнесувањето на топка оди многу тешко. Затоа се надевав дека ќе го земиме Погба, таман би дошол на овој состав.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.539
Поени од реакции
7.652
Мене ме плаши шо срединава нема креативност, а и изнесувањето на топка оди многу тешко. Затоа се надевав дека ќе го земиме Погба, таман би дошол на овој состав.
Па Арда Туран е земен , ама од јануари ќе игра.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Па Арда Туран е земен , ама од јануари ќе игра.
Абе знам јас дек е земен, ама сакав Погба да биде пошто ми фали играч како Јаја Туре, да ги разнесува противничките играчи, вака со Туран се надевам дека ќе добијат повеќе снага и можност за ротации.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Играта е срање, не можат да победат еден ебан Билбао. Се однесуваат како препотентни идиоти предводени од неписмено муле.
Скоро секогаш после претходна успешна сезона се замислуваат дека го фатиле Господ за брада, а паралелно со тоа играта станува жива катастрофа.
Нек се ебат у гз јас таква препотентна Барса не сакам да гледам и мило ми е што нема да го овојат супер купот. Со ваква игра најверојатно и ќе освојат курац (иако е рано за прогнози, сезоната само што започна).
Реализација. Милион шанси имавме оваа утакмица.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.073
Поени од реакции
36.738
Смирен сум јас немај гајле. Само кажувам дека препотентноста ќе ги убие, како што и се случувало претходно. Изгледа не ја научиле лекцијата.
Пцовките се само успат, затоа што некои (повеќето) стварно си ги заслужија.
Баш тие 2 утакмици ќе им влијаат на препотентноста. Лани до полусезона плачевме дека е отидена у курац сезоната , за потоа да се препородат.

Титула како титула мора да признаеме дека сите ја сакавме , секој што ќе каже дека е небитна се лаже сам себе. Особено баш сезонава кога сакавме да комплетираме шестка. Оваа изгубена титула оди на душа на Лучо , потценет Билбао во првата утакмица си го донесе своето. Сто посто сум сигурен дека ќе ги треснеме во недела со најмалце 2 гола разлика.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Абе играј фудбал таму не туку ја губи енергијата во карање со судиите, Пиќе знае вакви испади да си има, треба малце да се смири а богами и Суарез, кај најслаб на терен беше па уште и се кара цел натпревар.

Ништо, тоа е, нема шестка годинава. Мада мање више за тоа. Мене ме плаши играта, ја нема онаа полетност и креативност во играта од втората полусезона со креирање на еден куп шанси и течна игра. Можда и рано е, ќе збориме за месец дена.
Со Нејмар и Алба ќе биде малце подруго.
Исто, физички сеуште се далеку од нивото од прошлата сезона. Има фалат неколку финеси за да заличат на Барса од пред неколку месеци.

Мене најмногу што ме плаши е клупата, бар до Јануари немаме асална замена во средината и нападот, можеби Сандро ќе си изигра ок но не верувам да има којзнае каков импакт во играта.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.539
Поени од реакции
7.652
Абе знам јас дек е земен, ама сакав Погба да биде пошто ми фали играч како Јаја Туре, да ги разнесува противничките играчи, вака со Туран се надевам дека ќе добијат повеќе снага и можност за ротации.
Со Арда Туран јас се надевам дека ќе добиеме на креативност , бидејќи Чави повеќе го нема , а ќе биде потребен да го заменува Иниеста . А за Погба не знам ни која позиција би му одговарала во овој систем .
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Мене ме плаши шо срединава нема креативност, а и изнесувањето на топка оди многу тешко. Затоа се надевав дека ќе го земиме Погба, таман би дошол на овој состав.
Изгледа уште се на одмор. Толку лоша игра во средината како овие 2 меча лани немаше скоро цела сезона. Никаква игра, мртвило, со судни маки ја изнесуваа топката и беа солидно надиграни во двата меча. Да се надеваме дека е само до времето и до потценувањето на противникот. Оти ако продолжат вака им се еба мајката.
За одбраната ќе дадам само еден коментар: Господ нека ни е напомош.[DOUBLEPOST=1439849789][/DOUBLEPOST]
Реализација. Милион шанси имавме оваа утакмица.
Според мене и средината потфрли квалитетно. Овие изгледаа како да трчаат дупло повеќе, пресекуваа топки, додаваа, покриваа, нашиве господа изглеа
уште се на одмор. Ај белким Енрике ке ги подразбуди, иако треба на него некој да му врзе еден завратник заради тоа што излезе со оној идиотски состав
на првиот натпревар. Одбраната ја искоментирав погоре.
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.073
Поени од реакции
36.738
И да , Браво е најмалце класа над Штеген. Мора он да брани во Примера , нека брани Штеген ЛШ и Копа дел реј уште оваа сезона.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Че биди не паничете :D
Реков дека ќе си примиме голче дома.
Уште се опуштени и уживаат во тројната, па очигледно и мн мн не се замараат. Добро е што овој пораз од 4-0 и нерешениот се во право време, малку да ги тресни по глава, да ги освести дека за брзо време иди почеток на сезона во која тројната ништо не значи, туку нов простор за предизвици и победи.

Одбраната е кревка сеуште. Ако лани на почетокот туркаа рекорди за непримен погодок, тоа нема да се случува годинава. Во средината има нешто послаба креативност. Мислам дека Ракитич уште повеќе ќе ја завземе улогата на креативец покрај Иниеста. Со Нејмар и Алба тимот би бил каде каде посилен.

Ќе се средат работите пак. Останува да почекаме некој месец како ќе се снајдат новите играчи.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Не е толку лошо, без Алба и Нејмар таа страна е за џабе. Матје ниту го напаѓаат противниците секако неможе да придонесе ништо во нападот.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.539
Поени од реакции
7.652
Кога се враќаат Алба и Нејмар?
Најверојатно за второ коло . Паузата на Алба е до 23-ти август . Нејмар можеби ќе биде во тимот , но мислам дека нема да ги стават .
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Тоа е тоа... ништо од 6 титули и оваа година, но сега тоа е и најмалце битно иако сите го посакувавме тоа, прва работа која мора да ја средиме е одбраната бидејќи не делува баш најстабилно а веќе во Недела започнува Ла Лига и повторно играме против Билбао и тоа на нивен терен... како и да е заслужена титула на Билбао, сигурен сум дека во Недела ќе гледаме сосем друга Барселона, не како во овие два меча.. за тој меч би требало да се вратат и Алба и Нејмар и со нив во тимот сигурен сум дека тепамe на тој меч :D[DOUBLEPOST=1439858521][/DOUBLEPOST]
Пиќе ќе биде казнет помеѓу 4 и 12 утакмици. :tapp:
Од каде сега оваа информација?
Покрај оваа одбрана уште ова ни фали...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom