Фан клуб: ЖРК Вардар

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Хрватката Андреа Човиќ е нов член на Вардар


http://www.zrkvardar.mk/vesti/hrvatkata-andrea-chovikj-e-nov-chlen-na-vardar

Реков јас нешто локално ќе се земе од овие простори.Вакви играчи се зимаат ако во ростерот веќе имаш класа играч на таа позиција.Па Гакидова не е ништо поразлично од оваа само што не ја пуштаа оваа сезона во ЛШ по некоја минута макар и во одбрана.
Што све не испокупија Романскиве и скандинавскине тимови, ние зимаме "надежни таленти". Ако мислат да освојуваат ЛШ со Грбиќ, Човиќ, Ихнева.. подобро нека ги дадат парите во хуманитарни цели.

Ништо чудно ова да им е единствен трансфер за наредна сезона.Можеби ќе земат уште еден среден бек и ќе се филмаат дека ќе може да игра на сите три позиции.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Си треба габаритен пикер а да, се слагам дека оваа не е ништо боље од Гакидева.
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
182
Поени од реакции
51
Spored ona sto go pisuvaat na forumi se raboti za odlicna rakometarka ,poarno mlad perspektiven igrac kako Covic otkolku nekoja 30 godisna koja za nisto nema da ja bide ... mladite sepak imaat pogolema zelba za dokazuvanje, a i samoto toa sto vo finaleto na hrvatskiot kup im dala 10 gola na Lokomotiva se gleda deka e dobra. Inaku ne ja sporeduvajte so Gakidova da ja bivase nea ke i dadea minutaza
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.609
Поени од реакции
70.097
За пикерска позиција ја посакував само Цвијиќ, без нејзе ништо не правиме :D
Човиќ не е лоша за во нападот, а за во одбрана ја имаме Алтхаус која солидно си ја завршува работата во тој дел, но во напад е ужас. Да не заборавиме дека во првата сезона Ѓокиќ ни беше една од подобрите во нападот, а беше метро и желба за растење со никаква градба :icon_mrgr:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
7.819
Шо состав ќе пуштате Битола денес?
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Иде некој денес на ракомет и доделување медали ? :)
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
7.819
Е да напишам за вчера, ги видовме и ние ѕвездите во Битола, освен Лекиќ и Радичевиќ друга мислам не недостатуваше.
Резултат 10:52
Не е хумано вака. Пелистер кога губи од Вардар во било кој спорт мора малце да ве попцуеме ама немате гајле. :D
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.501
Поени од реакции
10.011
Е да напишам за вчера, ги видовме и ние ѕвездите во Битола, освен Лекиќ и Радичевиќ друга мислам не недостатуваше.
Резултат 10:52
Не е хумано вака. Пелистер кога губи од Вардар во било кој спорт мора малце да ве попцуеме ама немате гајле. :D
Во јавање коњи би не победиле :P
Мала шала, не си ги пцуел, си им се пуштал :icon_mrgr:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
7.819
Во јавање коњи би не победиле :P
Мала шала, не си ги пцуел, си им се пуштал :icon_mrgr:
Така си мислам, дали има маж шо би ја задоволил Алтхаус во престолнината, треба да ја пуштите малку наваму.. :icon_mrgr:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Најдобрите кои ги посакуваме во тимот никогаш нема да дојдат да играат во Македонија, можеби на крај на кариера некои ни тогаш. Имаат пари и избор на земји. Затоа ние купуваме од Балкан и Русија. Само нив можеме да ги убедиме да дојдат. Јас не верувам дека не преговарале со некоја од овие што беа слободно. Али едноставно да убедиш скандинавка да игра во Македонија е невозможна мисија. Алтхаус е исто во зрели години, затоа и игра за Вардар.

Ни останува да си купуваме балканки. А оти да не Будучност го докажува тоа.[DOUBLEPOST=1432143872][/DOUBLEPOST]Јулија Портјанко се прости од ракометниот дрес. Благодарност што долги години играше за нашата земја и во нашите тимови. Може порано требаше да се откажеш, али ајде простено нека ти е се. Добра беше. Фала.
 
Последно уредено:
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Е да напишам за вчера, ги видовме и ние ѕвездите во Битола, освен Лекиќ и Радичевиќ друга мислам не недостатуваше.
Резултат 10:52
Не е хумано вака. Пелистер кога губи од Вардар во било кој спорт мора малце да ве попцуеме ама немате гајле. :D
Дали се игра со ЗВЕЗДЕН ТИМ против екипа како Пелистер :sick:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom