Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.372
Г

Гоццццце

Гостин
Медеа благодарам многу за анализата.
Цар/ица си!
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
А на пример сеа ја сум Јарец.
Како да си го дознаам тоа вториот знак?
Роден сум на 19/01/89....ако може по тоа некој да дознае,па нека напише анализа,ко Медеа шо ги пишуваше...ако може де,немора:)
Кажи прво во колку саат си роден...
т.е прашај го гугл за ascendant sign(rising sign)...ќе ти каже одма:)
а после Медеа ќе те анализира.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Медеа ај и за мене ќе може?
Стрелец и риби каков пар се?
На овој пар не му недостасуваат заеднички работи-и двајцата сакаат патувања, удобност, сигурност, но и исчекувања. Истовремено се воодушевуваат еден со друг, но и секој влече на своја страна.Можни се несогласувања околу чувствата-рибата живее во нив и неа можат да ја совладаат, додека стрелецот е поголем идеалист, и вечен патник кој има амбиции да оди се подалеку и подалеку,а тоа рибата не го поднесува.Дури и кога стрелецот се наоѓа во ситуација да избере чувства или разум, не се потресува премногу, затоа што неговата волја ги контролира работите.Само многу е важно вербално да не се судирате со риба, бидејќи таа тешко ќе се брани-емотивноста може да ја распрсне, а стелците знаат да претераат со својот сарказам.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
znak strelec i podznak strelec.aj ako mozes kazi mi nesto..
Дуплиот стрелец е ведар, оптимистичен, со голема склоност кон склопување пријтелства по можност од сите делови на светот.Се нагласуваат нивните духовни вредности, тие им се приоритет, иако не значи дека се непрактични со материјалното.Оваа комбинација дава луѓе кои лесно трошат пари, и тоа најмногу на работи кои би им послужиле повеќе од еднаш, а и на патувања. Како двоен стрелец, парите секогаш лесно стигнуваат до тебе. Многу им е битно образованието, и сакаат да постигнуваат солидни резулати во полињата на интерес.Во љубов се верни и постојани, но паради нагласената желба за авантуризам, често менуваат партнери.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Кажи прво во колку саат си роден...
т.е прашај го гугл за ascendant sign(rising sign)...ќе ти каже одма:)
а после Медеа ќе те анализира.
А ти си и ко секретарка нешто?:pos2::pos2:
Се шалам...
Ја прашав мама за точно,и ми рече,неколку минути пред 10 сабалје.
На табелава е тоа 8am-10am.Ај само види на линкот,дали сум точен.
Ако сум,тоа ми е знакот.А wtf is pisces?...пошто не знам.Се извинувам:kesa:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
А wtf is pisces?...пошто не знам.Се извинувам:kesa:
Риби мислам.Нека ме поправи некој ако грешам.:smir:

едит:
Медеа, не можам да се воздржам а да не прашам и јас за тоа што ме интересира.:potsmev:

Женско-бик и машко-шкорпија? Имам читано доста работи на нет, но да видам и ти што ќе кажеш. :potsmev:
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
А ти си и ко секретарка нешто?:pos2::pos2:
Се шалам...
Ја прашав мама за точно,и ми рече,неколку минути пред 10 сабалје.
На табелава е тоа 8am-10am.Ај само види на линкот,дали сум точен.
Ако сум,тоа ми е знакот.А wtf is pisces?...пошто не знам.Се извинувам:kesa:
Хехе, не сум ја секретарка само ти помагам да си ја задоволиш љубопитноста побрзо:)
А иначе да, pisces е Риби, значи си јарец во подзнак риба.
Медеа, превземи:baeh:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Луѓе,ќе почнам да наплаќам, хеј!:)
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Риби мислам.Нека ме поправи некој ако грешам.:smir:

едит:
Медеа, не можам да се воздржам а да не прашам и јас за тоа што ме интересира.:potsmev:

Женско-бик и машко-шкорпија? Имам читано доста работи на нет, но да видам и ти што ќе кажеш. :potsmev:
Хммм...по едно зеленко?Ај баш да видам:)
Бик жена со скорпија маж се спојуваат пред се поради сличниот сензибилитет,но бикот е многу побавен и отворен во љубовта, отколку мистериозната скорпија.Оваа комбинација е најидеална поради возбудата која ја носи скорпијата за еден бик, а таа пак се восхитува на неговата незситна страст. Бикот е посесивен, скорпијата љубоморна, и тоа ги држи еден до друг. И двајцата сакаат луксуз, сексуални провокации, уживање во материјалните добра...опсноста ја возбудува жената бик, а мажот скорпија може до бескрај да и ги исполнува префинетите, и по малку ѓаволести желби.Совршен спој на две сензуални души...
 

Th3 Reap3r

Soul On Fire
Член од
24 август 2007
Мислења
378
Поени од реакции
7
Јас искрено да кажам мислам дека хороскопските знаци се живи глупости...
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
А ја...?
И ја плаќам зеленко.:)
Ти си јарец со риби...интересно.Прво, јарецот е фиксен знак, многу воздржан,конзервативен тип, ладен и претежно близок само со себе си.Овој знак работи со мисли, калкулира, внимава како троши и сака да си го задржи она што го постигнал.Е, сега бидејќи рибата влијае, имаш малку поинаков однос со останатите-пофлексибилен си и имаш желба да бидеш корисен, иако твојата природа не знае секогаш да го изрази тоа.Имаш способност да ги процениш рационално ситуациите и да имаш корист од нив, со што твојата внатрешна логика е фасцинантна за останатите.Склон кон себесожалување и блага депресивност-оваа комб. создава малку тмурен темперамент, но великодушен човек.Има дарба за работа со финансии, и сака да работи сам, и да се вовлече во свој свет кај што самиот ќе постави граници.
Зелено мислевте на долари?:)
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
а за јарец подзнак рак??:pipi:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Их...тешка комбинација-поради фактот дека јарецот е мноогу пофиксен знак, стабилен, самоосвесен, а мажот водолија е алтруист кој тешко се врзува за било кој-непоправлив индивидуалец, (сепак и подзнакот игра важна улога, но во случајов не знам каков е)кој често ќе ја провоцира жената јарец за само да и докаже дека не е се под нејзина контрола.
Во оваа врска ако има перспектива, тоа би било само под услов мажот да ја збеснува жената јарец со своите малку чудни ставови, зезанции и дури и револуционерност. За една јаричка светот е мноогу традиционално место, и таа тешко се подлегнува на промени, а поготово не ако момчето е толку драстично различно од неа.
Во поглед на сексот, исто така може да нема складност, затоа што жената јарец е прилично воздржана и на моменти ладна, а тоа водолијата не го трпи...Не знам што си во подзнак, инаку вака излегува дека се е негативно...:)
Еј фала ..а сеа баш ќе видам за подзнак ( јас мислам дека сум скорпија ) ..ама не знам за него..ај накнадно ќе пишам и пак сакам анализа:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom