Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Последно уредено:

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Колку добар филм The Reader... WW2 stuff always gets me. Многу, многу добар. Не знам како до сега никаде го немав прочитано/сретнато а гледам се зборел на форумов.
Иначе филмот го дознав преку TasteKid, веб страна на која што и пишуваш филмови (има и за музика, книги, игри...) што ти се допаднале и ти дава предлози кои би требало да ти се допаднат.
Ја знам одамна ама мнгоу малце ја користев, деновиве ми текна па еве се покажа доста успешно во овој случај. Малце потклекна за Burn After Reading though.

Ова е погрешна претпоставка. Досега во Cineplexx немам ниту една замерка за публиката, освен на Hotel Transylvania и The Lego Movie, деца, разбирливо.
Веќе 2ипол месеци го даваат Interstellar, не верувам дека ќе има гужви. Одбери бош ден, одбери бош време и оди гледај го, не глуми лудило.
The Book Thief гледај го ако ти е пропуштен. Одлична драма сместена во нацистичка Германија но дејствието не е за војната и е малку емотивен.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
вчера се потсетив какво филмиште е we were soldiers.
Страшно потценет воен филм[DOUBLEPOST=1422305614][/DOUBLEPOST]
Каков саундтрак има John Wick, Whiplash гомна да јаде :D Адреналин 10000. Одамна не сум гледал олку добра акција.
Секој втор истрел беше хедшот :D
Киану му лежат вакви филмчиња, дефинитивно појака акциона фаца има од mr. put the bunny back in the box
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.517
Поени од реакции
6.165
Го гледав преги El Habitante Incierto. Добар е.
Во последно време имам изгледено 5-6 шпански слични филмови и немало промашај.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.694
Koj go hejtase Horrible Bosses 2?
Uz pivo i 5+ luge - jak!
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Seconds (1966)

Аууууууууууу :cuc::cuc::cuc:

Ко да гледав некоја рандом јака епизода од Твајлајт Зоун, само во траење од сат и 40-тина минути.
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Се мислам деновиве пак да го гледам Фајт Клаб, може на втор пат ќе ми се промени впечатокот дека филмот не е ремек дело како што го следи глас
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Се мислам деновиве пак да го гледам Фајт Клаб, може на втор пат ќе ми се промени впечатокот дека филмот не е ремек дело како што го следи глас
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :ban:
И после сакаш да ти го гледам предлогон шо си ми го пишал :shook:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :ban:
И после сакаш да ти го гледам предлогон шо си ми го пишал :shook:
Не реков јас дека не е добар филмот, туку за филм со рејтинг 9 што за повеќе луѓе е најдобар филм на сите времиња јас го оценив со 7ца.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom