Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565
O

Out Boy

Гостин
Гласав “Зависи“ иако во реалност не би седнал на кафе со бивш. Онака, хипотетички зборам :)
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Не само за кафе...туку и за пиво :)..и нормално еден онака ретро шмек за потсетување на старите моменти со нејзе :)
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Nikakvi odnosi ni prijatelski,apsolutno nikakvi ne sum za toa ,za mene toa se gluposti :tapp: i bi mi smetalo mojot decko da imae bilo kakvi odnosi so bivsi epten bi se lutela smetam deka nema potreba:toe:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
449
Поени од реакции
16
Зависи како се завршило, на пр. јас со некои од бившите многу често праам муабет и на мсн и идам по кафиња и сл. а со останатите бивши очи некеме да си видиме, ама тоа се зависи од двајцата. Сепак интересно е да се напраи муабет со некоја бивша за тоа како ни иде љубовниот живот
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Па да би седнал,зошто да не.... кафенце + пријателски муабет :smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Зависи како сме раскинале....пошто има некој се карале,се тепале,не сакаат после очи да си видат и ке идат на кафе.........нема шанса!!
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Ако врската завршила нормално, зошто да не, ќе си се потсеќаме на старите добри времиња. А, ако завршила скандалозно, сепак да, не сум злопамтило, ќе седиме на кафе и ќе се смееме колку сме биле глупи да се замараме со банални работи додека сме иделе.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Па, мислам дека не би седнал. Вака да ја видам или начекам некаде, ќе застанам, ќе направам и муабет 5-10 минути, смеење, зезање, но специјално за таа прилика да излезам, НЕ би. Што би рекла моменталната партнерка (доколку ја имам, се разбира=)), што би зборувал со личност со која сум имал минато кое завршило? Не би знаел да одговорам на овие прашања.=)
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Зависи која бифша :)
 

The G-Man

Кепец
Член од
6 декември 2007
Мислења
501
Поени од реакции
12
шо си е тоа си е... некат онака ако се сретнам со бивша, ќе седнеме у кавиќ, незнам некат зимаат кафе некат кока кола...:pos2:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Кафе со бившиот ми изгледа како сосем нормална работа. Нема зошто да не седнеме на кафе и да си направиме еден муабет што има, како сме, што ни се случува. :)
Сепак сме имале нешто што се случувало, не сме мали деца па да вртиме глава кога ќе се видиме.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Па, мислам дека не би седнал. Вака да ја видам или начекам некаде, ќе застанам, ќе направам и муабет 5-10 минути, смеење, зезање, но специјално за таа прилика да излезам, НЕ би. Што би рекла моменталната партнерка (доколку ја имам, се разбира=)), што би зборувал со личност со која сум имал минато кое завршило? Не би знаел да одговорам на овие прашања.=)
Бш! И мене ме интересира дали некој знае да одговори “што би зборувал со личност со која си имал минато кое завршило?“ - Па нормално, за твојата сегашна девојка, како е таа прекрасна и малку повеќе вриска во кревет, или другата варијанта, како си сам и со задоволство одиш во кујна од каде се слуша како девојката на комшијата вриска. Нешто кое твојата бивпа не ти го дозволуваше во врската.

Туку, јас сепак би седнал. Си водам статистика која од бившите девојки провоцира желба за кревет повторно кај мене. :pipi: Е после тоа, бидејќи најверојатно таа желба заминала некаде зад аголот на МНТ, можеме онака ладно, дистанцирано да се видиме од прозор на градски автобус, и да си мафнеме со “неодолива желба еден за друг“, но ете... немаме како да застанеме. Прекрасната страна на лицемерието :helou:
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
па да би идела на кафе со некој екс али зависи само колкава била грешката меѓу нас порано..пример ако е во прашање варање никако не би пристапила т.е ни здраво не би му кажала. Доколку само обични конфликти сме имале би се сложила после извесен период да се видиме.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom