Слабите девојки веќе не се во мода

Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Според мене слабите девојки никогаш не ни биле во мода, луѓето секогаш ги гледат на страна, викаат бегај бе анорексични, вакви такви, но јас мислам дека всушност им љубоморат на тенката линија.
Абе најдобро е златна средина, ни слаба ни дебела, како мене вака:pipi::kesa:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Тачно,но кој сака да му влагаат коски кога ќе седне кај тебе у скут?
Пост плус?

Сите се палите и :drk: на Адријана Лима, која патем е слаба и манекенка. Ко ќе си прајш филмој во глата сигурно ко ќе ти седнит в скут таа не ти се лошит. Под слаба девојка не се подразбират само коска и кожа на нив, дадов пример погоре. И не гледајте Fashion Tv, побогу.
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Пост плус?

Сите се палите и :drk: на Адријана Лима, која патем е слаба и манекенка. Ко ќе си прајш филмој во глата сигурно ко ќе ти седнит в скут таа не ти се лошит. Под слаба девојка не се подразбират само коска и кожа на нив, дадов пример погоре. И не гледајте Fashion Tv, побогу.

Јас не се палам,така да не збори во множина.Не гледам фешн тиви,кажувам реалност.Пост плус?Бриши ако сакаш ме здоболе.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Што бе, Хајди Клум пластична операција има правено?! :nesvest:
А чудно тело има (во позитивна смисла)... слаба, а со облини. Така е најубаво ама и најретко (зборам за природно).
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Јас не се палам,така да не збори во множина.Не гледам фешн тиви,кажувам реалност.Пост плус?Бриши ако сакаш ме здоболе.
Moderator? Џену, Crazy, Princ?
Конкретно мислев на појќето овде шо имет реплицирано, патем ја кажвам и реалноста. Под слаба девојка не се подразбират анорексична шо и’ висит кожа само!




And no hard feelings, mkay? :pipi:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Moderator? Џену, Crazy, Princ?
Конкретно мислев на појќето овде шо имет реплицирано, патем ја кажвам и реалноста. Под слаба девојка не се подразбират анорексична шо и’ висит кожа само!




And no hard feelings, mkay? :pipi:
e pa izvini sega ama ovie ne se slabi tuku se top oformeni i bez masnotiii i celulit po teloto,voopsto ne se slabi,a i voopsto ne se debeli.tuku muskulesti i oformeni bas kako sto treba.:smir:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
e pa izvini sega ama ovie ne se slabi tuku se top oformeni i bez masnotiii i celulit po teloto,voopsto ne se slabi,a i voopsto ne se debeli.tuku muskulesti i oformeni bas kako sto treba.:smir:
Не знам за тебе, ама јас не им ги проучвев телава на девојкиве. И не знам дали сите имате добро разбрано на какви слаби девојки се мислит со темава.
Ова личит на топ оформено или ко изџвакано?

Сите ве читам сакате облини. И ко ќе фатите, да фатите нешто, не коски, м?
Еве облини, да ги разграничиме девојките со облини и слабите девојки.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Еве облини, да ги разграничиме девојките со облини и слабите девојки.
Во право си посекси ми е плавата со облини отколку црната која што е многу слаба (ова личен пример од мој живот), затоа што црната ми е како кукла ми се чини да ја фатам ќе ја скршам, не е тоа тоа.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Едно фино прашање ај.

Ова?


Или ова?


:pos: :pos: :pos:
Кога се збори за слаба девојка не значи дека е тоа костур девојка. Кога некоја е преслаба јас ја викам болна девојка, анорексична. Тоа не е слаба, тоа е преслаба.
Слаба девојка е убава витка девојка без вишок на килограми, нека биде и со и без облини сеедно зависи како господ ја надарил :)
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
пу беееее
Не сум веќе во мода.Демоде станав бе леле се изнервирав:uvo:
А сега кои се во мода да знам кон што да се стремам??:tapp:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Кај мене сите се во мода, слаби, крупни, заоблени, да љуља, да жуља, мало, средно, високо.

Убавината е во очите! Ако е погледот тап и празен, џабе (како кај оние ептен дебелине :))!

Едно фино прашање ај.

Ова?


Или ова?


:pos: :pos: :pos:
Кога се збори за слаба девојка не значи дека е тоа костур девојка. Кога некоја е преслаба јас ја викам болна девојка, анорексична. Тоа не е слаба, тоа е преслаба.
Слаба девојка е убава витка девојка без вишок на килограми, нека биде и со и без облини сеедно зависи како господ ја надарил :)
Реков, оние на првата слика имаат интересни поледи, некои од нив тапи, а оние на втората имаат изразито тапи погледи!
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Не знам за тебе, ама јас не им ги проучвев телава на девојкиве. И не знам дали сите имате добро разбрано на какви слаби девојки се мислит со темава.
Ова личит на топ оформено или ко изџвакано?

Сите ве читам сакате облини. И ко ќе фатите, да фатите нешто, не коски, м?
Еве облини, да ги разграничиме девојките со облини и слабите девојки.
Ochigledno ne znaesh ti sho e toa dobra OBLINA .. :)
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Ochigledno ne znaesh ti sho e toa dobra OBLINA .. :)
Вистина. :( Sue me.
Ете пример за добра облина, од росоњерка втората слика.
Патем, дадов обичен пример шо се разликвит од џгољава девојка и слаба.
Beyonce's maybe the right example ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom