Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.
Џ

Џонтра Волта

Гостин
:tapp:
Џонгејволта никој не напиша дека Борха е тапа играч туку таков играч не се вклопува во овој состав Наполи , а ти удри уште еден лајк напатен еден жеден за внимание. Другар ти не те рецка повеќе. И не измислувај што сум напишал напатен.
Aj објасни ми како тоа универзален играч од средниот ред како Борха Валеро нема да се вклопи во овој состав на Наполи.

@Stefan-kobe дај бе рецни ме веќе, стварно нема смисла. Овој почна и по ПП да ми пишува дека не ме рецкаш. :pos:

Океј не било шеснаесетник туку голмански простор.
Голмански простор се нарекува првиот правоаголник што започнува од рамките на голот каде што голманот би имал предност при воздушни дуели од нафрлени топки.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Како бе не се вклопува?
Борха-Инлер и плус Хамик пред нив во 4-2-3-1 би била сосема солидна средина
Борха некои натпревари играше зад Квадрадо и Роси , но таа улога што ти ја очекуваш од него во Наполи ја играше и Иличиќ .
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.207
Поени од реакции
16.647
изгледа само тебе те некако замарам загорозен од тебе фали ме усто расчепиме типично за македонче сам кажа кај си имаш работено мешаш една тема со друга твоето гледање на штумо напишано два реда празни буквално нула
Стварно си циркузант жими тебе, интересен ми си има потенцијал во тебе. Кој ти рече дека си загорезен, прашав дали се чуствуваш ама ете го комплексот излезе на површина сега се е појасно. Една тема со друга, друже www.goal.com е сајт за фудбалски вести и трансфери ама заборајв бе фуТбал не фудбал то те збунило тебе.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Борха некои натпревари играше зад Квадрадо и Роси , но таа улога што ти ја очекуваш од него во Наполи ја играше и Иличиќ .
Пак не разбираш.
Бланко очекува од Бенитез да игра со креативец покрај Инлер, нешто за кое Борха и Хамшик се идеални а не шатираниот екс десен бек на Лацио со потекло од Групчин, Валони Бехрами.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Борха некои натпревари играше зад Квадрадо и Роси , но таа улога што ти ја очекуваш од него во Наполи ја играше и Иличиќ .
Природна позиција му е ЦМ а и во најголем дел од кариерата играше баш на таа позиција, па не би било воопшто тешко да игра нешто подлабоко однего лани
 
C

Castiel

Гостин
Природна позиција му е ЦМ а и во најголем дел од кариерата играше баш на таа позиција, па не би било воопшто тешко да игра нешто подлабоко однего лани
Aма ти не сфаќаш... на НЕКОЛКУ натпревари играл зад роси и квардадо и затоа нема шанси ако отиде во наполи да игра поназад.. како бе не ви е јасно!!! :icon_lol::icon_lol:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Природна позиција му е ЦМ а и во најголем дел од кариерата играше баш на таа позиција, па не би било воопшто тешко да игра нешто подлабоко однего лани
Ако е твоето размислување такво , не значи дека и јас мислам , да ги вклопиш Инлер , Хамшик , Борха , Каљехон па и Инсиње не знам колку би било продуктивно . Тоа би го споредил со улогата на Фабрегас кога заедно играше со Иниеста и Чави во линија а тоа не функционираше.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ако е твоето размислување такво , не значи дека и јас мислам , да ги вклопиш Инлер , Хамшик , Борха , Каљехон па и Инсиње не знам колку би било продуктивно . Тоа би го споредил со улогата на Фабрегас кога заедно играше со Иниеста и Чави во линија а тоа не функционираше.
Инлер​
Борха - Хамшик​

Мертенс/Каљехон - Игуаин - Инсиње.
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Стварно си циркузант жими тебе, интересен ми си има потенцијал во тебе. Кој ти рече дека си загорезен, прашав дали се чуствуваш ама ете го комплексот излезе на површина сега се е појасно. Една тема со друга, друже www.goal.com е сајт за фудбалски вести и трансфери ама заборајв бе фуТбал не фудбал то те збунило тебе.
загорезен:tapp: (y)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Борха по фудбалските предиспозиции и стил најдобро делува да игра зад напаѓачите односно на истата позиција каде игра Хамшик..е во овој случај сметам дека Борха е технички понадарен и поталентиран од хипикот ама овој словакот е физички ппоцврст,посилен и има подобар шут..нијанса одлучува помеѓу двата фудбалери но јас кога би играл би го зел Валеро
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.207
Поени од реакции
16.647
Не знаеше шо да вратиш па за неправилно напишан збор се фати :D, душичка мори ти, сега оди погоре на товјот пост пушти го џокерот кај шо шлука и погледај го 15тина секунди, ако не ти текни зошто пушти го пак.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Борха по фудбалските предиспозиции и стил најдобро делува да игра зад напаѓачите односно на истата позиција каде игра Хамшик..е во овој случај сметам дека Борха е технички понадарен и поталентиран од хипикот ама овој словакот е физички ппоцврст,посилен и има подобар шут..нијанса одлучува помеѓу двата фудбалери но јас кога би играл би го зел Валеро
Точно , а Хамшик нема шанса да биде резерва за Борха да игра на негово место. Крофната со разните пермутации со играчите во средина видовме каков успех има .
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Рафа го има Жоржињо, тој е таков креативец од среден ред што игра повлечено, дојде во Јануари, доби шанса али сеуште нема првотимски статус.
Хамшик неможе да го игра тоа што сака Бенитез, затоа ќе проба нешто со Мичу позадади Игуаиан, а Хамшик можеби ќе оди скроз позади со Инлер.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
На Наполи му треба нови бекој..Зунига и Маџо двата играат цела сезона на секоја можна утакмица и делуваат преисцрпено посебно Маџо каде и годините го газат..му треба барем еден поасолен бек да ротира со овие двајцата а не Каљехон да изиграва бек
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom