Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.
C

Castiel

Гостин
можам да се заколнам дека истото го слушав за Конте првата сезона :)
остај ти конте...еднаш се гаѓа така неможе секој пат :D[DOUBLEPOST=1406655620][/DOUBLEPOST]
Нели би било подобро темава да биде сериЈа А ?

Или барем на латиница да биде Сериа напишано ?

Се надевам дека Парма пак ќе покаже добри партии и покрај тоа што лани не наместија за сите пари ќе гледам да ја пратам лигава и покрај тоа што е местачка :mad:.. Требаше у ЛЕ да играме маме ви ебам... :mad:


ЕЈ СЕГА ГЛЕДАМ ВО АНКЕТАНА ЈА ИМА ПАРМА...АЛО БЕ КОЕ МЕСТО ЗАВРШИ ПАРМА ЛАНИ ?

ДАЈ БИДЕТЕ МАЛЦЕ РЕАЛНИ И СТАВЕТЕ ЈА ПАРМА СИГУРНО ИМА ИСТА ШАНСА ЗА ТИТУЛА КАКО И МИЛАН..
aлооо дај не ја деградирај парма во споредбава со милан... :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
На Наполи очајно им фали креативец. Само штета што Рафа е толку очаен за трансфери па се залетува по копачи наместо да ги искористи врските во Шпанија и да земе еден креативец од рангот на Борха на пример.
Ако по некоја случајност успеат да земат таков играч ќе бидат во тесна битка за титулата до крајот.
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.215
Поени од реакции
2.059
Со среќа нека им е на сите тимови годинава (y), оваа сезона мене ми е битен успех во ЛШ, зошто имаме убав пост во Европа. Сакам да гледам квалитетни натпревари и неизвесност до крај, нема да ми се лоши ако бидеме први пак :D Моментнава ситуација во калчово е толку лоша што не би било чудно да не ја даваат и на ТВ . Се надевам ќе дојдат прави луѓе на чело на федерацијата и ќе се извлече од кризава . А пошо читам дека се даваат шанси на Рома за титула, нека повелат нека покажат и докажат што знаат, па да го видам и тоа чудо.(тој филм тешко дека ќе го гледаме)
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
A што ако ти кажам дека Лацио и Фиорентина ќе ја шетаат Бундес лигата како од шала?
Исклучувајќи ги Баерн и Борусија од конкуренција нормално.
лига шампиони се гледа до каде можат тимовите втора фаза последите години и толку на Светско исто се повеќе и повеќе тоне надолу футбалот во Италија од 2006 маки мачат[DOUBLEPOST=1406656361][/DOUBLEPOST]
Да пратеше ќе знаеше дека се пиши Фудбал а не Футбал. Не се вика РОМУЛУ туку Ромуло. Јас да пратам поќе трансфери? Дечко во очигледно во светов на трансферите изгубен си, а за то јас кај ќе лечам фрустрации ич да не те интересира а и btw години работев за www.goal.com и други страници така да чукни ја глата малце за пратење трансфер вести и немора мене да ми кажиш за следење на истите кога најблизок извор тие 24fudbal и другите маалски сајтови. Следно, научи како се викат играчите, кој е каде тренер и најбитното како се пиши ФУДБАЛ.
извини селекторе нема да се понови читам имаш опасно резиме си работел со светски имиња a за тоа како пишувам како сакам форум е и ич не му се замарам
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.239
Поени од реакции
16.695
лига шампиони се гледа до каде можат тимовите втора фаза последите години и толку на Светско исто се повеќе и повеќе тоне надолу футбалот во Италија од 2006 маки мачат[DOUBLEPOST=1406656361][/DOUBLEPOST]
извини селекторе нема да се понови читам имаш опасно резиме си работел со светски имиња a за тоа како пишувам како сакам форум е и ич не му се замарам
Знам дека не се замараш ама замараш други очигледно а кога веќе е така нема што да му кажуваш на други кај да лечат комплекси. Резимето воопшто не мие опасно неможи ни да биди резиме е освен ако се чуствуваш загорзен од истото извини. А за селектор не се прогласив нигде или пак си ги збунал некои поими?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
На Наполи очајно им фали креативец. Само штета што Рафа е толку очаен за трансфери па се залетува по копачи наместо да ги искористи врските во Шпанија и да земе еден креативец од рангот на Борха на пример.
Ако по некоја случајност успеат да земат таков играч ќе бидат во тесна битка за титулата до крајот.
Па Мичу?
Хамшик не му одговара на таа позиција во 4-2-3-1 затоа е земен и Мичу кој ќе игра позади Игуаин.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Па Мичу?
Хамшик не му одговара на таа позиција во 4-2-3-1 затоа е земен и Мичу кој ќе игра позади Игуаин.
Мичу од Свонси нели е класичен шпиц?
Мислев на класилен средњак не на полушпиц за да игра наместо некој од дрвата Инлер и Бехрами зашто цела игра ја укочуваат.
 
R

Rigel Kent

Гостин
На Наполи очајно им фали креативец. Само штета што Рафа е толку очаен за трансфери па се залетува по копачи наместо да ги искористи врските во Шпанија и да земе еден креативец од рангот на Борха на пример.
Ако по некоја случајност успеат да земат таков играч ќе бидат во тесна битка за титулата до крајот.
Не можам да се изначудам , кај ти текна Борха , тешко нив ако земат креативец од рангот на Борха . :LOL:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Мичу од Свонси нели е класичен шпиц?
Мислев на класилен средњак не на полушпиц за да игра наместо некој од дрвата Инлер и Бехрами зашто цела игра ја укочуваат.
Сезонава играше позади Бони. Иначе шпиц е да т.е полушпиц нешто као Кун или Јоветиќ.
Иначе класичен везен играч како што бараш никад нема да видиш кај Бенитез. Он го има Хамшик кој е таков тип на играч да игра со Инлер у пар ама келнерот се залетал со Бехрами, а не за џабе ги бара и Леива и Крамер. Торлак е голем, затоа никад нема да освои титула.[DOUBLEPOST=1406657459][/DOUBLEPOST]
Не можам да се изначудам , кај ти текна Борха , тешко нив ако земат креативец од рангот на Борха . :LOL:
А што му фали на Борха?
Ригел Кент и неговото фудбалско познавање. :cuc:
Борха Валеро сезонава покрај Видал беше убедливо најјак везен играч у цела серија а.
Не ме ни чуди вакво мислење од човек кој кажа дека шеснаесетник е првиот правоаголник пред голманот, такозван петерец.:tapp:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
A што ако ти кажам дека Лацио и Фиорентина ќе ја шетаат Бундес лигата како од шала?
Исклучувајќи ги Баерн и Борусија од конкуренција нормално.
Џонтра не заебавај..реално Германската лига е поквалитетна и тука треба само да се молчи и признае..Шалке,Минхенгладбах,пребогатиот Волфзбург,Леверкузен се поквалитетни и подобри екипи од Лацио,Виола,Интер и Милан во овој момент ..плус Германските екипи се физички каде каде поспремни и подобри од Италјанските каде после 70 минута не знаат кај тераат
 
R

Rigel Kent

Гостин
Ригел Кент и неговото фудбалско познавање. :cuc:
Борха Валеро сезонава покрај Видал беше убедливо најјак везен играч у цела серија а.
Не ме ни чуди вакво мислење од човек кој кажа дека шеснаесетник е првиот правоаголник пред голманот, такозван петерец.:tapp:
:tapp:
Џонгејволта никој не напиша дека Борха е тапа играч туку таков играч не се вклопува во овој состав Наполи , а ти удри уште еден лајк напатен еден жеден за внимание. Другар ти не те рецка повеќе. И не измислувај што сум напишал напатен.
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Знам дека не се замараш ама замараш други очигледно а кога веќе е така нема што да му кажуваш на други кај да лечат комплекси. Резимето воопшто не мие опасно неможи ни да биди резиме е освен ако се чуствуваш загорзен од истото извини. А за селектор не се прогласив нигде или пак си ги збунал некои поими?
изгледа само тебе те некако замарам загорозен од тебе фали ме усто расчепиме типично за македонче сам кажа кај си имаш работено мешаш една тема со друга твоето гледање на штумо напишано два реда празни буквално нула
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
:tapp:
Џонгејволта никој не напиша дека Борха е тапа играч туку таков играч не се вклопува во овој состав Наполи , а ти удри уште еден лајк напатен еден жеден за внимание. Другар ти не те рецка повеќе. И не измислувај што сум напишал напатен.
Како бе не се вклопува?
Борха-Инлер и плус Хамик пред нив во 4-2-3-1 би била сосема солидна средина
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
:tapp:
Џонгејволта никој не напиша дека Борха е тапа играч туку таков играч не се вклопува во овој состав Наполи , а ти удри уште еден лајк напатен еден жеден за внимание. Другар ти не те рецка повеќе. И не измислувај што сум напишал напатен.
Ригел Кент и неговото фудбалско познавање. :cuc:
Борха Валеро сезонава покрај Видал беше убедливо најјак везен играч у цела серија а.
Не ме ни чуди вакво мислење од човек кој кажа дека шеснаесетник е првиот правоаголник пред голманот, такозван петерец.:tapp:

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom