Kajgana Song Contest (KSC) #4

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.598
Поени од реакции
13.285
Што предлагаш ?
Инаку мене ми стигна известување :)
Да гласаат стриктно учесници во натпреваров, со што ќе се намали влијанието преку приватни пораки „гласај за мене, не гласај за него“, секој ќе си се стреми да си победи. Можда преанализирам, али забавно ми беше досеа и не сакам да ми прекини преку победа на исти натпреварувачи зад кои има 30 сигурни 12ки однапред определени што се всушност ново-регистрирани другари од маало.
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Да гласаат стриктно учесници во натпреваров, со што ќе се намали влијанието преку приватни пораки „гласај за мене, не гласај за него“, секој ќе си се стреми да си победи. Можда преанализирам, али забавно ми беше досеа и не сакам да ми прекини преку победа на исти натпреварувачи зад кои има 30 сигурни 12ки однапред определени што се всушност ново-регистрирани другари од маало.
Точно дека подобро е само учесниците да гласат, ама не гледам зошто некој би се молел за гласови да победи на овој натпревар, направен само за забава на форумџиите, без никаква материјална награда за прво место.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.128
Поени од реакции
5.906
Точно дека подобро е само учесниците да гласат, ама не гледам зошто некој би се молел за гласови да победи на овој натпревар, направен само за забава на форумџиите, без никаква материјална награда за прво место.
За некои луѓе, растење на e-peen е најголемата награда што можат да ја добијат во животот.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.591
Поени од реакции
3.608
Јас како што знам од предходните избори право на организаторот е да ги избере правилата. Мое гледање е дека секој член треба да има право на глас независно дали е пријавен на изборот. Според мене колку повеќе гласачи има толку е поголема веројатноста најубавата песна да победи + поинтересно е гласањето, повечќе пресврти има. А ако гласаа само учесниците, сигурно некој ке заборавеа, па ке се молевме по 100 пати да гласаат, па ке се дисквалификувавме ... Ма да мислам дека за да нема вакви работи во иднина, треба да се направат универзални правила што ке важат за секој избор. Еве @Zlatikevichius како основач на KSC ако се сложува може да направи некоја правила за пријавување и гласање и во иднина да се водиме по нив.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Одлично одлично. Најклише песна победи, честито. :D
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Врска си немаат поените од мене, имаш помешано малце :D
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
@Kasabian стави ги и линковите од гласањето и целата листа. :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.414
Поени од реакции
58.700
Честитки Invader и фала за 12ката. Благодарност и до АјсБој :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom