Помош и совети

B

Beck's

Гостин
Знае ли некој дали и кои картички може да се користат на PS Store?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дечки знае некој зошто ова ми го појавува кога ќе ја пуштам F1 13?



На 12-ката го немав овој проблем, и вчера ја симнав 12-ката да ја играм и за неа истово ми го покажуваше...Чаре?

Имаш некоја стара графичка што не поддржува DirectX 11 и 10, а играта најверојатно го бара тоа.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.524
Поени од реакции
10.193
Имаш некоја стара графичка што не поддржува DirectX 11 и 10, а играта најверојатно го бара тоа.

Аха, ок фала, иначе ATI Radeon HD 6370M (HP) ми е графичката...Ја симнав 11-ката, за неа немам проблем, пак не е лошо..:)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
fsafafa.png


Фифа 13 ама со модој од 14 е и ми го ваѓат ероров, дајте чаре или овој фајлов шо фалит пратете ми го неможам да се снајдам сам.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.524
Поени од реакции
10.193

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.524
Поени од реакции
10.193
Ставено е крак ама не ваљат пак
Мене така ме зезаше на NBA2k14 истово ми го покажуваше, одново го копирав кракот и се среди...не се разбирам многу, види овде можеби ќе успееш да средиш, можеби ти е до антивирусот ако не, не знам, друг може ќе ти помогне... :)
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
322
Поени од реакции
98
не знам дали за тука е прашанјево ама вчера купив хантол гаме пад пц005 усб, кога го ставам усбто ми кажува еррор коде43 виндовс го запира да се инсталира драјверот и ми кажува во девисе манаџер ункновн девисе.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Си симнав Far Cry, ја инсталирав, краковав, ја уклучив и се игра. Почнав како во некој тунел и се беше во ред со сликата, ама... кога излегов надвор, земја немаше. Се беше сино. Мислам не скроз се, туку „подот“ ако можам така да го наречам. Земјата, патиштата ништо не се гледа. Чаре? Нешто да не треба да се приинсталира или до торентот е? И ако знај некој добар торент нека ми кажи.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Си симнав Far Cry, ја инсталирав, краковав, ја уклучив и се игра. Почнав како во некој тунел и се беше во ред со сликата, ама... кога излегов надвор, земја немаше. Се беше сино. Мислам не скроз се, туку „подот“ ако можам така да го наречам. Земјата, патиштата ништо не се гледа. Чаре? Нешто да не треба да се приинсталира или до торентот е? И ако знај некој добар торент нека ми кажи.

Види некои пачови дали има за играта, инсталирај ги најновите па тогаш пуштај. И дали ти е некоја RIP верзија?
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Види некои пачови дали има за играта, инсталирај ги најновите па тогаш пуштај. И дали ти е некоја RIP верзија?
Пачови? Што се тоа? Незнам за РИП дали ми е. Не се разбирам. :(
 
B

Beck's

Гостин
Има ли некој контакт од дечкото во Бунјаковац што сервисира ПС3?
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Симнав нов торент, ја инсталирав ама пак е истото со FarCry. Еве сега и слика за да видите каков е стварно проблемот... Се надевам ќе ми помогните затоа што многу ја сакам играва.


EDIT: Го решив проблемот. Како што рече Корун... Требало Patch да инсталирам. (y)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Епа вака имам лап топче 15.6 инчи и сеа поентата е што на Кантер 1.6 од страна имам црни ленти, фактички на пола екран ми е цс само? Чаре?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Епа вака имам лап топче 15.6 инчи и сеа поентата е што на Кантер 1.6 од страна имам црни ленти, фактички на пола екран ми е цс само? Чаре?



Ова Display Mode не треба да ти е Normal, туку тоа другото, како и да беше, Landscape ли...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom