Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
И како тогаш тврдиш дека “се разбира дека постои другарство помеѓу машко и женко“?
еве еден цитат..и замисли многууу вистинит
Еве ти уште еден цитат, исто многу вистинит.
Irony is a rhetorical device, literary technique, or situation in which there is a sharp incongruity or discordance that goes beyond the simple and evident intention of words or actions. Ironic statements (verbal irony) may convey a meaning exactly opposite from their literal meaning.
Боби[Мкд];4102399 напиша:
Инаку иронична беше.
Тенк ју Боби.
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Еве ти уште еден цитат, исто многу вистинит.


Тенкју Боби.
не се прави многу паметна оти бодеш во очи
Се разбира дека постои другарство меѓу машко и женско, Не ми е јасно зашто не би постоело!? Поблиските другари ги гледам како браќа и никогаш не би можела да чувствувам повише од другарска љубов спрема нив.
еве што си изјавила,за тебе ова е иронија?немој вака со небулозни изјави да се бламираш
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
не се прави многу паметна оти бодеш во очи

еве што си изјавила,за тебе ова е иронија?немој вака со небулозни изјави да се бламираш
Е ај, си кажав што имам да кажам. Ке пазам во иднина да не се бламирам така јавно.
Поздрав!
 
Член од
15 март 2011
Мислења
154
Поени од реакции
85
Секако дека постои. Јас и мојот најдобар другар кој секако, како брат го гледам насамо сме разговарале за СЕ ама буквално за сешто не мачи, и какви се не проблеми сме имале и сме ги надминале заедно. Го сакам како брат и ако утре на било што би била приморана со него би го сметала единствено како инцест. Затоа не зборувајте глупости. И толку се нервирам кога ќе чујам дека од долгогодишно најдобро пријателство прераснало во љубовна врска што просто ми се крева притисокот :mad:
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Секако дека постои. Јас и мојот најдобар другар кој секако, како брат го гледам насамо сме разговарале за СЕ ама буквално за сешто не мачи, и какви се не проблеми сме имале и сме ги надминале заедно. Го сакам како брат и ако утре на било што би била приморана со него би го сметала единствено како инцест. Затоа не зборувајте глупости. И толку се нервирам кога ќе чујам дека од долгогодишно најдобро пријателство прераснало во љубовна врска што просто ми се крева притисокот :mad:
Не верувам дека другар ти ќе биде премногу одушевен да ја чуе реченицава :D.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
мене таквите пријателства не ми оделе.
секогаш испаѓало дека јас го гледам како другар, он мене како нешто друго.
тоа јас за мене зборувам.
ако имам некогаш машки другар, исклучиво ќе пазам да е геј.
--- надополнето: Jul 21, 2011 9:16 PM ---
Секако дека постои. Јас и мојот најдобар другар кој секако, како брат го гледам насамо сме разговарале за СЕ ама буквално за сешто не мачи, и какви се не проблеми сме имале и сме ги надминале заедно. Го сакам како брат и ако утре на било што би била приморана со него би го сметала единствено како инцест. Затоа не зборувајте глупости. И толку се нервирам кога ќе чујам дека од долгогодишно најдобро пријателство прераснало во љубовна врска што просто ми се крева притисокот :mad:
не се нервирај.
јас најчесто имам чуено такви примери.
оти ти си машко, тој е женско.
 
I

indigo child

Гостин
Другарска љубов ??? Ма дајјјјјјјјјјјјјј молим те, нема шанси.

Убаво си пеат во песнава па може на излегување баш да се занесат другарски

Cause its Saturday , ain't nobody hesitate :pipi:

everybody wants to play :music3:

I like to move it move it ....:locked:

I like to DO IT DO IT :sekss:

ever heard of friends with benefits?
Ја мисљим да има. И ќе има. Све док не се заљубам -.-
 
I

Ivanovska

Гостин
Нормално дека има, па еве јас имам неколку најдобри другари и немало љубовни чувства до сега меѓу нас од ниедна страна. :D
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Нема нема пријателе, си знам по мене
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Нормално дека има, па еве јас имам неколку најдобри другари и немало љубовни чувства до сега меѓу нас од ниедна страна. :D
Има ама сепак после извесно време ќе почнат машките да "фантазираат"... што знам може е до мене но сепак би рекол не, многу тешко пријателство помеѓу машко и женско да не спомнуваме па како се доживуваат од околината тие пријателски дружби.
 
I

Ivanovska

Гостин
Има ама сепак после извесно време ќе почнат машките да "фантазираат"... што знам може е до мене но сепак би рекол не, многу тешко пријателство помеѓу машко и женско да не спомнуваме па како се доживуваат од околината тие пријателски дружби.
Која околина бе 21 век сме ало лол :D а иначе се знаеме од мали и немало фантазии. :D
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Се разбира дека има,и да помислите некогаш на ,,она,, не врска и тоа може да се случи а пак другари да останете,ништо страшно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom