Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

V

VeniVidiVici

Гостин
брат во појќе случаи е така , али има стварно некои примери кај шо сум имал другарка, која шо е баш супер чупе и уба си е, а никогаш не сум помислил да сум појќе нешто од другар со не.

Пак ќе повторам редки се вакви примери ама има , постојат
Па добро, изгледа проблемот е во мене... а и таков сум навистина кога ке размислам... Што да правам...:toe: Ми се има случено и мене со убава другарка, некако да ми стане ептен мила и да се роди другарска љубов, но на крај почнува она тестостеронот кој и онака го имам вишок да ми работи и неможам бе брат, се пуштам иако свесен сум дека растурам пријателство. А за девојките да не ми се прават многу невини, затоа што ретко другарка со која сум пробал ме одбила, па така да... За танго се потребни двајца...

Мислеш од твој аспект ;) ...моето другарче е поголемо од мене и воопшто не е грд туку ме знае од мали нозе и секогаш ме гледал како сестра не сме постојано заедно тој студира надвор од градот но за викенди на излегувања сме заедно на кафе итн. е сеа има личност која е посебна во неговото срце додека ми е зборувал за неа тоа го правел со солзи во очите па не верувам за ова болдираното и верувај нема шанси да се случи тоа неочекуваното. :)
Дај боже да грешам. Убаво е човек кога ке прочита ваква животна приказна. Ти посакувам се најдобро.:smir:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Па добро, изгледа проблемот е во мене... а и таков сум навистина кога ке размислам... Што да правам...:toe: Ми се има случено и мене со убава другарка, некако да ми стане ептен мила и да се роди другарска љубов, но на крај почнува она тестостеронот кој и онака го имам вишок да ми работи и неможам бе брат, се пуштам иако свесен сум дека растурам пријателство. А за девојките да не ми се прават многу невини, затоа што ретко другарка со која сум пробал ме одбила, па така да... За танго се потребни двајца...
Почнуваш да се пушташ ради тоа што не ти е толку добра другарка, и си онака по малку неутрален. Или си премногу напален. :)
Инаку возможно е другарство меѓу машко и женско постои, имам многу примери, не викам дека и обратното се нема случено, ама не со толку многу блиските другарки, и воедно се случува многу ретко, до сега два пати во некои 5 години.
Многу лесно се стекнува другарство меѓу машко и женско кога машкото има женска. :)
Бар на другариве така им делува, мене ми е се исто :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Значи праиме муабет за другарка шо се глеаш по цели денови со неа. Не викенди на кафе, ок?

Цел ден во школо надвор од школо, излегувања, дома седење, е таква убава другарка имајте да ве видам.. :Р
 

Ares

Immortall
Член од
3 февруари 2009
Мислења
154
Поени од реакции
11
Moже да има другарство помеѓу машко и девојче, ама мн ретки се тие другарства, јас лично имам неколку, ама ниту најмалку не се исти како што имам другарства со машки...
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Другарство може да има ама не засекогаш. Плус може да бидат другари ама не се нешто многу блиски. Ако се блиски другари само прашање на време е кога нешто ќе излезе, ќе почнат искри да фрчат, што се вели. И од искуство: или ќе почне еден да чувствува нешто за другиот или се раздалечуваш пред да дојдеш до таа фаза.
Значи прешање на време е.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Па добро, изгледа проблемот е во мене... а и таков сум навистина кога ке размислам... Што да правам...:toe: Ми се има случено и мене со убава другарка, некако да ми стане ептен мила и да се роди другарска љубов, но на крај почнува она тестостеронот кој и онака го имам вишок да ми работи и неможам бе брат, се пуштам иако свесен сум дека растурам пријателство. А за девојките да не ми се прават многу невини, затоа што ретко другарка со која сум пробал ме одбила, па така да... За танго се потребни двајца...
Нормално :).

Абе види, и јас со 80% од чупињата шо сум почнал да се дружам на „крајот“ сум се пробал шо ќе биди :). Некогаш ќе те одбие, некогаш не, некогаш ќе останите другари , некогаш не ... се бива. Некои дури викат дека најдобрата љубов се раѓа од другарство , па зошто да не се роди само и другарска љубов.
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Знам дека има другарство помеѓу машко и женско, но незнам дали постои другарство помеѓу маж и жена? Ќе ми каже ли некој/а?:uvo:
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Има бре луге, зашто зборите така. Имам јас другари што навистина се дружат со девојчиња и немаат ништо повеке со нив. Само другари. Е сега јас не знам дали можам така како нив. Имам другарки таман работа, со некои се имам смувано и пак ми се другарки, ама не се дружам со нив како со другарите што ми се. Доколку се запознаам со некоја девојка, и ми се допаѓа, no way да не пробам да ја шармирам и слично. Не верувам дека машко ако се запознае со девојче и му се допага, би се согласил со самиот себеси отпочеток да биде другар само со неа, и да не превземе ништо за да ја добие......се разбира ако се смета дека е способен за тоа.......:back:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Има бре луге, зашто зборите така. Имам јас другари што навистина се дружат со девојчиња и немаат ништо повеке со нив. Само другари. Е сега јас не знам дали можам така како нив. Имам другарки таман работа, со некои се имам смувано и пак ми се другарки, ама не се дружам со нив како со другарите што ми се. Доколку се запознаам со некоја девојка, и ми се допаѓа, no way да не пробам да ја шармирам и слично. Не верувам дека машко ако се запознае со девојче и му се допага, би се согласил со самиот себеси отпочеток да биде другар само со неа, и да не превземе ништо за да ја добие......се разбира ако се смета дека е способен за тоа.......:back:
За болдот-Од кај знаеш ти дека другарите твој само се дружат со тие девојчиња...можеби некој од нив има нешто а ти незнаеш и тебе ти изгледа како да е само чисто другарство...
Прво викаш дека има другарска љубов..а после сам кажуеш нешто со шо го демантираш тоа...дека имаш другарки и се имаш мувано си некоја од нив....шо значи дека нема другарска љубов меѓу машко и женско...ретки се тие случаи во кои машкото го гледа женското исклучиво како другарка...секој ама баш секој помислува на нешто со таа "другарка" колку и да не сака.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Значи праиме муабет за другарка шо се глеаш по цели денови со неа. Не викенди на кафе, ок?

Цел ден во школо надвор од школо, излегувања, дома седење, е таква убава другарка имајте да ве видам.. :Р
imav jas takva drugarka,i bas kako sto mislev ispadna deka ne sakala da mi bide samo najdobra drugarka(kako sto ona celo vreme zborese i tvrdese)...ustvari tolku dobra drugarka mi stana sto suri ne mi dozvoluvase ni devojka da fatam... :D :pos2:...ne biva taa rabota...dokazano e mnogupati
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
pa ja i on praime celo vreme muabet, se zezame ova ona... ali od kaj da znam dali me glea ko drugarka ili neso poise? nekjam da prasam ili kazam neso so ne treba pa posle ni drugari ni niso :S
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
За болдот-Од кај знаеш ти дека другарите твој само се дружат со тие девојчиња...можеби некој од нив има нешто а ти незнаеш и тебе ти изгледа како да е само чисто другарство...
Прво викаш дека има другарска љубов..а после сам кажуеш нешто со шо го демантираш тоа...дека имаш другарки и се имаш мувано си некоја од нив....шо значи дека нема другарска љубов меѓу машко и женско...ретки се тие случаи во кои машкото го гледа женското исклучиво како другарка...секој ама баш секој помислува на нешто со таа "другарка" колку и да не сака.
Знам верувај. Сигурно дека се само другари. Не знам дали се гледаат само како другари ама знам дека се само другари и тоа долго време. Можеби секој помислува, исто така не велам не,но ти кажувам дека до сега со години наназад биле само другари и ништо повеке. Затоа и кажав јас не можам така. Јас другарството со девојчињата го сфакам на друг начин, и не можам да си објаснам како тие се однесуваат така едни со други чисто другарски. Значи велам постои такво другарство поради тоа што гледам такви случаи околу мене, луге што ги знам со години. Јас лично не можам да бдам дел од такво другарство. Значи не се демантирам сам. А за тие случаи што велиш ретки се, епа овие се едни од тие ретки случаи.:smir:
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
За болдот-Од кај знаеш ти дека другарите твој само се дружат со тие девојчиња...можеби некој од нив има нешто а ти незнаеш и тебе ти изгледа како да е само чисто другарство...
Прво викаш дека има другарска љубов..а после сам кажуеш нешто со шо го демантираш тоа...дека имаш другарки и се имаш мувано си некоја од нив....шо значи дека нема другарска љубов меѓу машко и женско...ретки се тие случаи во кои машкото го гледа женското исклучиво како другарка...секој ама баш секој помислува на нешто со таа "другарка" колку и да не сака.
Хех, а не може обратно? Женското да го гледа машкото како повеќе од другар?
 
I

InF3cTeD

Гостин
Хех, а не може обратно? Женското да го гледа машкото како повеќе од другар?
не реков дека неможе...ставено е машкото бидејќи таков случај беше наведен погоре...а со самото тоа шо реков дека нема другарска љубов меѓу машко и женско мислам дека се подразбира тоа...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Неможи да се генерализира постои или непостои другарство помеѓу машко и женско. Се зависи од моментот како ќе се вклопите двајцата. Едноставно како ќе се поставите еден спрема друг.
Jaс имам другарка со која се дружам веќе 3та година. Уште на почетокот одма се погодивме.
Имам размислувано а и имам зборано со неа дека најдобро е да останиме само пријатели оти сепак се сакаме многу за некое ебено лапање да ни расипи се. :)
Conclusion : Talk People!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom