Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
другарство помеѓу машко и девојче нема...кога тогаш кај едниот се јавуваат чувства кои веќе постоеле ама не сме можеле да ги препознаеме, чувства кои по некое време се будат...кога ќе биде тоа време не се знае, тоа времето го покажува...
оти ти за да живееш со некој посебно со машко треба да постои милина спрема него која многу лесно преминува во нешто повеќе од другарска љубов:smir:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
другарство помеѓу машко и девојче нема...кога тогаш кај едниот се јавуваат чувства кои веќе постоеле ама не сме можеле да ги препознаеме, чувства кои по некое време се будат...кога ќе биде тоа време не се знае, тоа времето го покажува...
оти ти за да живееш со некој посебно со машко треба да постои милина спрема него која многу лесно преминува во нешто повеќе од другарска љубов:smir:
Има проверено . веке 3 и пол години . Чао
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Има проверено . веке 3 и пол години . Чао
абе и мене мојот сега веќе екс ми беше најдобар другар 2 години и секогаш сме правеле муабет дека нема никакви чувства помеѓу нас и дека никогаш не би направиле нешто, па ете се виде нашето...само треба храброст да собере тој кај кого се јавило чувството за да пријде, пошто носи голем ризик...или ќе бидат повеќе од пријатели или ќе им се сменат односите после понудата....:toe:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
другарство помеѓу машко и девојче нема...кога тогаш кај едниот се јавуваат чувства кои веќе постоеле ама не сме можеле да ги препознаеме, чувства кои по некое време се будат...кога ќе биде тоа време не се знае, тоа времето го покажува...
оти ти за да живееш со некој посебно со машко треба да постои милина спрема него која многу лесно преминува во нешто повеќе од другарска љубов:smir:
Срце мое, а ја и брат ти што сме:pipi:
И зарем мислиш дека нешто повеќе би можеле да бидеме:nenene:
Не мора секогаш да има такви чуства за да бидат две особи блиски не?
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
895
Ретки се тие случаи. Имам јас таква другарка што ми е само другарка. Сепак лично и општо сепак не верувам дека постои. Секогаш има повеќе симпатии од другата страна (најчесто кога вие мислите дека другата личност ви е само другар).
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Како нема? Кој мисли така тогаш има проблем. Секој што не е од неговиот пол го гледа како потенцијален партнер и тоа е ептен лошо. Јас имам мал милион другарки и знам дека со нив ке останам на само тоа без да земам апчиња и други стимуланси за да не им дудлам.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Срце мое, а ја и брат ти што сме:pipi:
И зарем мислиш дека нешто повеќе би можеле да бидеме:nenene:
Не мора секогаш да има такви чуства за да бидат две особи блиски не?
ти и брат ми мила сте другари ама кажи ми дали некогаш си седнала со него да земеш да му кажуваш колку ти е тешко, да му се жалиш нешто или да му кажеш колку ти е убаво- НЕ-
епа ние тука не зборуваме за такво другарство, туку за другартво меѓу машко и девојка кои секојдневно се сами и разговараат за се и сешто и си кажуваат се дури и повеќе отколку на другарките/ите, оти знаеме бар ние женските дека можеш повеќе да му веруваш на машко како другар и да знаеш дека нема да те предаде и ќе те советува, отколку на девојче.
ајде мила поздрав:baeh:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
ти и брат ми мила сте другари ама кажи ми дали некогаш си седнала со него да земеш да му кажуваш колку ти е тешко, да му се жалиш нешто или да му кажеш колку ти е убаво- НЕ-
епа ние тука не зборуваме за такво другарство, туку за другартво меѓу машко и девојка кои секојдневно се сами и разговараат за се и сешто и си кажуваат се дури и повеќе отколку на другарките/ите, оти знаеме бар ние женските дека можеш повеќе да му веруваш на машко како другар и да знаеш дека нема да те предаде и ќе те советува, отколку на девојче.
ајде мила поздрав:baeh:
А има повеќе видови на другарства?
Е де наброј ...
Јас тоа драга го правам или пред сите или пред никој.Знаеш ти добро.
Другарство помеѓу машко и женско постои само трба да ги најдеш вистинските личности а не некој кој ти е другар само за да ти стане нешто повеќе.
 

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91
Непостое секогаш се јавува :back: . Прашање е како да се препознае кој се знаците по кој би препознале дека другарката во која сме влубени има исти чуств. ПОМОШ
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Drugarska ljubov megu masko i zensko ima i strogo na drugarska baza. Kako sto kaza la-loca, da si blizok so nego/nejze da si kazuvate problemi, da ste tuka eden za drug vo sekoe vreme. No vo denesno vreme toa ne e mnogu prifateno, osobeno ako si vo vrska. Nezavisno e dali maskoto ili zenskoto, no nema da e prifateno.
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Непостое секогаш се јавува :back: . Прашање е како да се препознае кој се знаците по кој би препознале дека другарката во која сме влубени има исти чуств. ПОМОШ

Abe za zensko e nekako polesno, ke ti se smee na fintite, ako i kazes deka omilena grupa ti se Nirvana ona ke simne cel album, ke stava topici od pesni pa duri i da ne slusala prethodno takva muzika :vozbud: Ke se prai deka ti e luta za gluposti kolku posle da ja molis a u...barem taka e kaj mene :pos2:
A za maskite, kako pak oni pokazuvaat deka custvata im se poise od drugarski? :toe:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Abe za zensko e nekako polesno, ke ti se smee na fintite, ako i kazes deka omilena grupa ti se Nirvana ona ke simne cel album, ke stava topici od pesni pa duri i da ne slusala prethodno takva muzika :vozbud: Ke se prai deka ti e luta za gluposti kolku posle da ja molis a u...barem taka e kaj mene :pos2:
A za maskite, kako pak oni pokazuvaat deka custvata im se poise od drugarski? :toe:
Koga ke prekine da te tapsa po ramo i da pie pivo so tebe, pri gledanje utakmica, ke svatis deka tuka ima neso poise :pipi:
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Abe za zensko e nekako polesno, ke ti se smee na fintite, ako i kazes deka omilena grupa ti se Nirvana ona ke simne cel album, ke stava topici od pesni pa duri i da ne slusala prethodno takva muzika :vozbud: Ke se prai deka ti e luta za gluposti kolku posle da ja molis a u...barem taka e kaj mene :pos2:
A za maskite, kako pak oni pokazuvaat deka custvata im se poise od drugarski? :toe:
Еленче овие финти многу пати ги имам почуствувано кај мене, посебно за музиката и лутењето без везе.. Само што сега изгледа доста ја загризав со една другарка.. заебанциите одат малку на подалеку, како на пример кога ќе се оженам жена ми ќе ми мести креветот бла бла.. па од нејзина страна јас кога би ти била жена не би било така, и уште милиони договори кога би било кога би биле во брак.. само се е на заебанции :icon_roll
Деновиве планирам да и кажам се во очи (или скајп :) ) што чувствувам па што биде нека биде.. :pipi:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Еленче овие финти многу пати ги имам почуствувано кај мене, посебно за музиката и лутењето без везе.. Само што сега изгледа доста ја загризав со една другарка.. заебанциите одат малку на подалеку, како на пример кога ќе се оженам жена ми ќе ми мести креветот бла бла.. па од нејзина страна јас кога би ти била жена не би било така, и уште милиони договори кога би било кога би биле во брак.. само се е на заебанции :icon_roll
Деновиве планирам да и кажам се во очи (или скајп :) ) што чувствувам па што биде нека биде.. :pipi:
Не кажувај...едноставно тргни во акција :) Ретки се женските кои сакаат да чујат исповедање...може да го направиш тоа, после акцијата :)

извинете за офтопикот :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
58 страни се развива дискусија на темава.
На тема на која неможе да се развива дискусија.
Зашто?
За нешто да постои, доволен е еден примерок, еден пример.
Дали постои другарска љубов помеѓу машко и женско? Да, постои, сум ја осетил.
Значи крај на темата, нема шо да се дискутира, ако јас можам да сакам другарка само како другарка и ништо повеќе, значи таква љубов постои, и никој неможе да ме убеди дека не постои, само затоа што на него не му се десила.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom