Предлог за филм со кратка рецензија

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
The Prestige





Мнооооооогу добар филм, исто, треба малку да се активира мозокот за да се свати што е и како е. Нема утка филмов! Перфекција!
 

Iori Yagami

What the fuck is WTF?!
Член од
7 мај 2008
Мислења
146
Поени од реакции
9
А тоа што викаш ако не е американски не е добар. Немора да значи, али од сите кинески/јапонски што сум ги гледал, ќе направам подобар од нив у секое време.
E pa ajde napravi, jas neznam koi filmovi si gi gledal pa da zboris taka.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
The Prestige





Мнооооооогу добар филм, исто, треба малку да се активира мозокот за да се свати што е и како е. Нема утка филмов! Перфекција!
Каков жарн има филмот ? што се дешава у него ?
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Phonebooth



Ми се свиѓа замислата. Филмот трае еден и пол саат од прилика, а исто толку трае и дејствието во филмот. Значи нема денес, утре, задутре, за 2 недели....

Вреди да се гледа, многу е добар. Просто направен, лесно, а убаво смислен.
Јак трилер, го гледав пред една недела.Умрев од смеење:):):)...
Поголемиот дел од филмот се одвива во една телефонска говорница во која се наоѓа еден тип кој што постојано е на мета од еден снајперист...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Јак трилер, го гледав пред една недела.Умрев од смеење:):):)...
Поголемиот дел од филмот се одвива во една телефонска говорница во која се наоѓа еден тип кој што постојано е на мета од еден снајперист...
Цел филм е тоа бре :)

Каков жарн има филмот ? што се дешава у него ?
Само гледај го, нема да згрешиш! Што и да ти кажам ќе го упропасти филмот. И активирај мозок за да го сватиш крајот
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Cloverfiled, многу закон филм (за тие што сакаат научна фантастика)... Малку крајот не ми се свиѓаше, можело и боље ама супер е :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.371
Поени од реакции
25.122
Јак трилер, го гледав пред една недела.Умрев од смеење:):):)...
Поголемиот дел од филмот се одвива во една телефонска говорница во која се наоѓа еден тип кој што постојано е на мета од еден снајперист...
Како мислиш умре од смеење?
Што имаше смешно во филмот? Јас ко го гледав пред некоја година на HBO, ама ич не се насмеав.:nesum:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
„Животот на другите„.Германски е,ама е многу добар,драма.Има добиено оскар за најдобар странски филм.И за да не раскажувам јас за што е филмот еве повелете прочитајте кратка содржина http://www.imdb.com/title/tt0405094/
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Побарај го пак филмов, али глеј да го погодиш тој со друг крај што има :)
Филмот е сниман во 2 верзии со 2 различни завршетоци. Мене едниот многу повеќе ми се свиѓаше од другиот. Побарај :)
а друже како да знам дека се разликуват[/quote]

јас го гледав првиот тој што умира кјусак
Зимај го другиот, незнам како, најди го, поморбиден е крајот. Многу е подобар. Тој ти што си го гледал врска нема :)[/quote]
To save you the trouble
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.456
Поени од реакции
22.064
Cloverfiled, многу закон филм (за тие што сакаат научна фантастика)... Малку крајот не ми се свиѓаше, можело и боље ама супер е :)

многу добар фил е го имам гледано ,, а да ве прашам дали некој го има гледано хХх со вин дизел вчера на нова го даваа ама беше веке на крајот ,па дали да го гледам или не
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
многу добар фил е го имам гледано ,, а да ве прашам дали некој го има гледано хХх со вин дизел вчера на нова го даваа ама беше веке на крајот ,па дали да го гледам или не
Гледај го ама само тој, првиот дел. Многу е добар, ама ако го гледаш и вторито, ќе ти го расипе првиот :) Премногу фантазија го напраиле вториот.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.456
Поени од реакции
22.064
Гледај го ама само тој, првиот дел. Многу е добар, ама ако го гледаш и вторито, ќе ти го расипе првиот :) Премногу фантазија го напраиле вториот.

го немам гледано ни првиот ни вториот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom